wtorek, 29 stycznia 2019

"Siła spokoju" w mojej biblioteczce


Na mojej półce zjawiła się nowość z Wydawnictwa Illuminatio pt.: "Siła spokoju." W dzisiejszych czasach spokój jest nam potrzebny, więc to książka dla każdego. Poniżej zamieszczam krótką notkę redakcyjną a wkrótce pojawi się moja recenzja.

"Siła spokoju"  zawiera niesamowity zbiór historii ludzi, którzy przekonali się o wielkiej potędze Transcendentalnej Medytacji.  Bez względu na pochodzenie, wyznanie czy stan posiadania wszyscy jesteśmy narażeni na stres.

W dzisiejszym świecie wyeliminowanie czynników stresogennych jest praktycznie niemożliwe. Jest za to sposób na to, aby skutecznie sobie z nimi poradzić.  Praktyka Transcendentalnej Medytacji może zmienić życie każdego, w tym również twoje.

Bob Roth to nauczyciel Transcendentalnej Medytacji oraz przewodniczący Fundacji Davida Lyncha. "Siła Spokoju" to jego kultowa książka pokazująca na czym polega metoda tego rodzaju medytacji.

Fragment:

Wyobraźcie sobie, że siedzicie w łódce na środku Atlantyku, a wokół was, po horyzont, rozpościera się bezkres błękitu.

    Nagle jednak woda zaczyna się burzyć i otaczają was potężne fale. Myślicie: "Cały ocean się burzy!".
  Cały ocean? Nic podobnego. Gdybyście mogli obejrzeć ocean w przekroju, przekonalibyście się, że tylko powierzchnia faluje.  Atlantyk ma parę kilometrów głębokości, a w okolicach dna jest niezwykle spokojny. Pomimo burz i niepokojów na powierzchni, w głębi panuje niezmącony spokój.

[moja recenzja]


2 komentarze:

  1. Bardzo interesująca tematyka. Czekam na recenzję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapowiada się ciekawie. Więcej napiszę po przeczytaniu :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.