niedziela, 27 stycznia 2019

451. - "Huna: sekretna nauka."

Korzyści i współcześni nauczyciele
Wojciech Filaber

Wydanie: I
Data wydania: 17.12.2018
Tłumaczenie: nie
Język oryginału: polski
Oprawa: miękka
Format: 140 x 200 mm
Ilość stron: 116
Redaktor prowadząca: Renata Grześkowiak
Projekt okładki: Robert Rumak
Korekta: Robert Olejnik, Marianna Umerle
Skład: Jacek Antoniewski
Ilustracje na okładce: Mr. Doomits - Fotolia.com

        

„Jeśli pragniemy zmieniać świat wokół nas, 
musimy zacząć od samych siebie“

Każdy chciałby żyć w równowadze, szczęściu i cieszyć się dobry zdrowiem. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej, niż pragniemy. Pojawiające się problemy, trudne doświadczenia, niepowodzenia czy traumatyczne sytuacje nie pozwalają w pełni korzystać z uroków życia. Książka pt.: „Huna: Sekretna Nauka" pomaga nam zrozumieć dlaczego tak się dzieje.

źr. zdjęcia: facebook, profil autora
Wojciech Filaber urodził się w Kwidzynie. Od dzieciństwa marzył o podróżowaniu i pisaniu książek. Obecnie mieszka w Colchester, hrabstwie Essex w Anglii. W Londynie ukończył studia licencjackie z Psychologii na Uniwersytecie Middlesex. W 2014 roku wyruszył w podroż do Tajlandii oraz na Hawaje, która spowodowała, że zainteresował się medytacja, buddyzmem i kulturą hawajską. Poza tym pasjonuje go psychoanaliza i psychoterapia oraz generalnie wszystko, co pozwala na dokonanie pozytywnej zmiany jakości życia. Na swoim koncie pisarskim ma głównie książki o rozwoju duchowym oraz dla dzieci. Spośród nich miałam okazję poznać „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji.“

Huna to filozofia, która nie jest związana z żadną religią. Jest ona podwaliną dla wielu kierunków i technik rozwoju duchowego. To raczej sposób życia i podejścia do siebie, dlatego każdy może ją stosować, bez względu na wierzenia, przekonania czy status społeczny. Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani narzędzi. Wystarczy otwarty umysł i chęć zmiany tego, co nam nie pozwala pójść do przodu. 

„kiedy zmienisz to, w jaki sposób myślisz, zmienisz własne doświadczenie“

Jedną z podstawowych technik Huny jest ho’oponopono, która pomaga dostrzec blokady na poziomie energetycznym i mentalnym utrudniające kreowanie własnego życia. Opiera się przede wszystkim na pozytywnym myśleniu i kierowaniu się prostymi zasadami miłości, współczucia, przebaczania oraz wdzięczności. To niezwykle przyjazny i efektywny sposób rozwoju duchowego oraz uzdrawiania na wszystkich poziomach naszego istnienia. Wskazuje jak aktywnie można wprowadzić harmonię energetyczną a dzięki temu poprawić swoje życie.


Autor zapewnia, że regularne praktykowanie ho’oponopono pomaga poprawić relacje z samym sobą, zmienić życie na lepsze, oczyścić się z przestarzałych wzorców myślenia, przekonań, wspomnień i emocji. Stopniowo wprowadza w świat hawajskich wierzeń i przybliża jego idee, historię narodzin Huny, rozwoju ho’oponopono i filozofię starożytnych Polinezyjczyków. Uświadamia, że to my jesteśmy twórcami własnego życia, gdyż wszystko to co nas otacza zależne jest od naszych myśli. Ich jakość wpływa na nasze decyzje i w efekcie na to, co pojawia się w naszym otoczeniu. 

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tą techniką, więc zagadnienia przedstawione w książce są mi znane. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele opracowań i poradników na temat huny zachęcających do jej praktykowania. 

Książka napisana przez pana Wojciecha Filabera nie jest zbyt obszerna, gdyż liczy zaledwie 116 stron ale zawiera wiele pozytywnych informacji motywujących do zmiany życia. Materiał został zawarty w dwudziestu czterech krótkich rozdziałach, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. W podtytule jest sugestia, że dowiemy się z niej o korzyściach i współczesnych nauczycielach. Korzyści wymienione są w każdym niemal rozdziale. Nauczycielom Huny został poświęcony ostatni rozdział. Dużo w niej informacji teoretycznych ale za mało praktycznych porad. Zabrakło mi konkretnych ćwiczeń i przykładów z życia. 


Jest to lektura praktycznie dla każdego, kto jest otwarty na poznawanie nowych technik, filozofii i nauk. Autor zawarł w niej najważniejsze założenia Huny, jej cele, filozofię pokazując wpływ na różne dziedziny życia. Wielokrotnie powtarza, że jedną z najważniejszych aspektów jest oczyszczanie umysłu, emocji i wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Podkreśla, że jest to obowiązek każdego człowiek.

Huna i jej techniki mają na celu nauczyć nas transformowania własnych emocji i sposobu myślenia. Dowiadujemy się m.in. jak działa ho’oponopono i w jaki sposób praktykować tę technikę na co dzień. 

W obliczu pojawiających się trudności czy różnych przeciwności losu zadajemy sobie pytanie: „dlaczego właśnie mnie to się przydarza?“, dlaczego nie mogę być szczęśliwa?“, co robię źle, że wciąż powtarzają się te same schematy?“. Wiele osób szuka wówczas winnych wokół siebie, narzeka na swój los zrzucając winę na warunki społeczne, międzyludzkie, finansowe itp. Tymczasem wszelkie odpowiedzi są w nas samych jako niezagojone rany, które powstały wskutek wyrządzonej nam krzywdy. 

Przez wiele lat każdy z nas gromadzi w sobie wiele zanieczyszczeń w postaci naszych lęków, złości, zazdrości, kłamstw i innych negatywnych emocji oraz zachowań. Zanieczyszczamy w ten sposób swoją duszę takimi właśnie brudami, które w efekcie uniemożliwiają nam rozwój i szczęście. Możemy to zmienić wprowadzając nową jakość do naszego życia. Zasady huny i technika ho’oponopono to prosty sposób na wprowadzenie do naszej przestrzeni spokoju, równowagi i szczęścia. Poprzez wybaczanie, wdzięczność i miłość do siebie oczyszczamy się wewnętrznie i świadomie wprowadzamy budujemy swój świat, według własnych pragnień. 

Ho’oponopono pozwala w sposób kreatywny i świadomy ukształtować równowagę zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną zgodnie z odwiecznymi prawami natury. Dzięki temu możemy nie tylko przywrócić zdrowie w swoim ciele ale również poprawić relacje międzyludzkie, zrealizować swoje cele, marzenia. Możemy w pełni żyć i wykorzystywać potencjał, jaki każdy ma w sobie, dotrzeć do przyczyn problemów, a tym samym zmienić swoje życie na lepsze.

Książkę można kupić m.in. w sklepie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.