piątek, 1 lutego 2019

Lutowe Zapowiedzi

Wydawnictwo Psychoskok proponuje w lutym nowości, które są zróżnicowane i z pewnością umilą ostatni miesiąc zimy. Kilkanaście dni temu zamieściłam post o jednej z nich tutaj, a poniżej kolejne lutowe lektury tego wydawnictwa:

Giganci i Anioły upadłe. 
Zakazane fakty
Wydanie II poprawione
Artur Sroka

DATA PREMIERY: 2018
KATEGORIA: Literatura faktu, literatura historyczna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-121-0
EAN 978-83-8119-121-0
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 210 x 148 mm
ILOŚĆ STRON: 256
CENA DETALICZNA: 32,90

[moja recenzja]

Jak długo człowiek żyje na Ziemi i gdzie są jego początki?

Czy to możliwe, że życie na naszej planecie nie rozpoczęło się wcale miliardy lat temu, a starożytne przekazy mówiące o aniołach współegzystujących z człowiekiem to coś więcej niż tylko wytwór ludzkiej wyobraźni?

Co to jest prawda i czy ona w ogóle istnieje???

Legendy mają duży wpływ na kulturę społeczeństwa. Zawierają w sobie informacje uderzająco podobne do biblijnych podań o hybrydach – potężnych, nikczemnych i przewyższających ludzi swoją siłą. Dlaczego zginęli? Czy zostawili coś po sobie, czy też wszelki ślad po nich zaginął?

Mogłoby się wydawać, że wiedza na temat przekazów biblijnych jest dobrze ugruntowana w świadomości społecznej. 

Artur Sroka przedstawia czytelnikowi nowy wymiar – fuzję człowieka i anioła. Wizja ta może być niezwykle zaskakująca i wywoływać wątpliwości, które stawiają prawdy nauki pod wielkim znakiem zapytania. 


Rety, kotlety! Babciu!
Zuzanna Trojnacka-Dasiak

DATA PREMIERY: 8.02.2019
KATEGORIA: Literatura dla dzieci
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-305-4
EAN 978-83-8119-305-4
OPRAWA: Miękka 
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 31
CENA DETALICZNA: 8,00

Rety, kotlety! Babciu!

Ciepła, napisana z dużą wrażliwością i empatią bajka o miłości. Lekka w czytaniu, podzielona na rozdziały, pisana z głębi serca, właśnie przez babcię. Bawi, uczy, rozbudza wyobraźnię. Dziwi, trwoży, intryguje. Nie uwierzycie Drogie Dzieci, ale... wiele się dzieje!? Oj, wiele!

Wiktoria i babcia Zazula - główne bohaterki, sprawią, że idąc spać, będziecie o nich myślały.

Bajka kończy się pięknym przesłaniem, aby....
Poszukajcie go. Po przeczytaniu czeka jeszcze na Was niespodzianka.
Razem z rodziną odkryjcie - jaka? 


Błękitne Wstążki Dróg
Katarzyna Wenta-Mielcarek

DATA PREMIERY: 14.02.2019
KATEGORIA: Powieść utopijna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-278-1
EAN 978-83-8119-278-1
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 234
CENA DETALICZNA: 29,90

Powieść utopijna, której akcja toczy się w latach 50. XXI wieku.

Uporządkowany świat 36-letniej Joanny z dnia na dzień rozsypuje się. Preludium do nadchodzącej katastrofy jest mobbing w pracy. Początkowo bierna, stopniowo uczy się strategii wyjścia z impasu, nie chcąc podporządkować się narzuconym regułom, które odbiera jako niezgodne z jej wewnętrznym kodeksem wartości.

Autorka przenosi czytelnika w fikcyjny i utopijny świat, w którym jedynym realnym niebezpieczeństwem są uzależnienia od narkotyków i od gier komputerowych oraz przemoc psychiczna. 

Na to ostatnie niebezpieczeństwo najbardziej narażone są dzieci będące ofiarami porwań, które niestety zdarzają się coraz częściej. Jest to nowa forma wojny cywilizacyjnej. Joanna odczuwa irracjonalny lęk o swoją dziesięcioletnią córkę. Jak się okaże, intuicja jej nie zawiedzie i będzie kazała jej odbyć swoistego rodzaju trening survivalowy, by przygotować się na ewentualność wyprawy ratunkowej. 

Czytelnik spotka tu dużo nieoczekiwanych zwrotów akcji, czy to wyjeżdżając z bohaterką do Oxfordu, czy lecąc do Shimli (Indie), lub odczuwając siłę natury na mieliznach Oceanu Spokojnego. 

Powieść "Błękitne wstążki dróg" przenosi nas w fantazyjny i utopijny świat. Metaforycznie przedstawia jednak aktualne problemy z jakimi borykają się rządy europejskich krajów: Jak chronić obywateli przed terroryzmem? Jak poradzić sobie z globalnym ociepleniem? Czy osoby odmienne kulturowo stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla narodowych kultur? Czy zagrożeniem są wartości, jakimi kieruje się indywiduum, niezależnie od kultury pochodzenia?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.