środa, 27 grudnia 2017

393. - "Możesz wyleczyć choroby tarczycy"

Samodzielna diagnostyka i program przywracający zdrowie
dr Amy Myers

             

„Leczenie i wzmacnianie gruczołu tarczowego jest formą tworzenia bardzo ważnej więzi z ciałem i dążenia do osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia.”

Nasz organizm jest niezwykle złożonym mechanizmem, w którym każda część jest niezwykle istotna i pełni swoją ważną rolę. Wśród nich tarczyca to jeden z ważniejszych organów, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. ‘Wiele dolegliwości, które czasami nam dokuczają, może mieć swoje źródło właśnie w jej złym funkcjonowaniu. Bolące stawy, drżenie rąk, nadmierne chudnięcie lub tycie, palpitacje serca, nieuzasadniony strach czy panika to tylko niektóre z objawów. Uświadamia to książka pt.: „Możesz wyleczyć choroby tarczycy” i pomaga przywrócić jej prawidłowe działanie.

źr. zdjęcia: survivingtoxicmold.com
Dr Amy Myers jest specjalistką w dziedzinie medycyny funkcjonalnej. Ukończyła Honors College na University of Douth Carolina z wyróżnieniem i założyła ośrodek medycyny funkcjonalnej Austin UltraHealth. Mimo, że jest lekarką, nie ma dobrego zdania na temat sposobów leczenia medycyny konwencjonalnej, która nie radzi sobie z chorobami autoimmunologicznymi. Przekonała się o tym, gdy zdiagnozowano u niej chorobę Gravesa-Basedowa. Była wówczas na drugim roku studiów medycznych na Louisiana State University Health Sciences Center w Nowym Orleanie. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Przez wiele lat zmagała się z różnymi dolegliwościami. Szukała pomocy wśród lekarzy medycyny konwencjonalnej ale często spotykała się z niezrozumieniem, lekceważeniem i standardowym podejściem do pacjenta. Mimo zastosowanych metod leczenia, jej stan nie poprawił się. Pewnego dnia wzięła udział w sympozjum poświęconego zintegrowanej opiece zdrowotnej. To wówczas zetknęła się z pojęciem medycyny funkcjonalnej. Dzięki niej odkryła, że sama może wpłynąć na swój stan zdrowia poprzez zmianę diety i stylu życia. Stosując nową wiedzę w tej dziedzinie, odzyskała zdrowie i energię. Przez lata swojej praktyki pomogła tysiącom pacjentów i pragnie, by więcej osób mogło skorzystać z jej doświadczenia. Jej pierwsza książka pt.: „Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne” stała się bestsellerem „New York Timesa”


W swojej najnowszej książce przekazuje mnóstwo informacji na temat tarczycy i jej pracy. Wyjaśnia dlaczego źle się czujemy, gdy ona źle funkcjonuje, co robić by poprawić jej kondycję, jakie badania powinniśmy zrobić, jak rozpoznać objawy zaburzenia funkcjonowania tarczycy, na co zwrócić uwagę i jak przywrócić zdrowie oraz jak usunąć uciążliwe dolegliwości.


Pomaga zrozumieć co dzieje się z naszym ciałem, tarczycą, układem immunologicznym i jelitami. Uświadamia procesy zachodzące w naszym organizmie pokazując, że wszystko od siebie zależne. Nie można całkowicie odzyskać zdrowia poświęcając uwagę tylko jednemu organowi czy jedynie objawami, a tak często dzieje się w medycynie konwencjonalnej. Na przykładach wziętych ze swojej praktyki pokazuje, że często lekarze poświęcają zbyt mało uwagi pacjentowi, nie zlecają odpowiednich badań a do tego źle je interpretują. Tymczasem ważne jest dotarcie do źródła choroby i usunięcie jej przyczyn. Pacjenci z reguły nie wiedzą jakie badania powinni wykonać, dlatego autorka doradza o co powinniśmy poprosić lekarza, o jakie testy się upominać i jak interpretować ich wyniki.

Proponuje czterotygodniowy plan naprawczy pod nazwą Metoda Myers dla Zdrowej Tarczycy. Została ona dokładnie wyjaśniona i omówiona w dwóch ostatnich częściach książki. Krok po kroku przedstawia założenia programu, jego zasady wraz z praktycznymi poradami i wskazówkami dotyczące diety, suplementów, ćwiczeń i właściwego snu. Jej zaletą jest całościowe podejście do poprawy stanu zdrowia, gdyż nie skupia się jedynie na objawach wywołanych przez tarczycę lecz na przyczynach złego jej funkcjonowania. Terapia obejmuje więc także leczenie jelit i zmianę diety, powstrzymanie napływu toksyn, wyleczenie infekcji i uwolnienie od stresu. Są to czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na pracę gruczołu tarczowego.


Plan żywieniowy został opracowany wspólnie z dyplomowaną dietetyczką Brianne Williams i rozpisany na 28 dni, od rana do wieczora wraz z przepisami kulinarnymi. Dr Amy Myers wyjaśnia co powinniśmy jeść, a czego lepiej unikać, jakie stosować zamienniki, jaka aktywność jest wskazana przy omawianych dolegliwościach i jak możemy pomóc sobie w schorzeniach, na które cierpimy. 

Ciekawym dodatkiem są kwestionariusze, dzięki którym możemy ustalić co nam dolega i dobrać odpowiednią terapię. Moje zastrzeżenia wzbudziły suplementy jako jeden z elementów diety, np. sproszkowane białko paleo, które nie jest tanim zakupem a występuje często w ciągu całej metody. 

Na chorobę Hashimoto, niedoczynność bądź nadczynność tarczycy cierpi co piąty Polak. Z reguły poddają się oni konwencjonalnemu leczeniu, co nie zawsze ma pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Autorka zapewnia, że dzięki jej metodzie możemy wzmocnić nasz układ immunologiczny i złagodzić a nawet usunąć dolegliwości, które są efektem złego funkcjonowania tarczycy. Przede wszystkim przekazuje niezwykle istotne informacje na jej temat i pomaga zrozumieć dlaczego źle się czujemy.

Okazuje się, że tarczyca jest niczym „elektrownia napędzająca nasze ciało”. To jeden z najważniejszych organów naszego organizmu, dlatego wiedza na jej temat z pewnością pomoże wielu osobom, którzy zmagają się z efektami niewłaściwej pracy tego gruczołu. Wiedza, to pierwszy krok do zrozumienia swego organizmu i krok w kierunku zdrowia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Format: 16,5 x 24 cm
Ilość stron: 440
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Anna Płotko
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Tytuł oryginału: The Thyroid Connection

4 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.