niedziela, 10 grudnia 2017

390. - "Czakry"

Siedem kluczy do energetycznego uzdrowienia ciała i duszy
dr Anodea Judith

             

„Kto patrzy na zewnątrz - śni, kto zagląda do wnętrza - budzi się.”
- Karl Jung

W życiu spotykają nas różne sytuacje, wydarzenia i problemy, z którymi radzimy są lepiej lub gorzej. Zależy to od wielu czynników i okoliczności. Głównie zwracamy uwagę na kondycję fizyczną naszego organizmu a tymczasem podstawą naszego zdrowia jest wewnętrzna równowaga, którą utrzymać dzięki naszemu systemowi energetycznemu, który jest tematem książki pt.: „Czakry. Siedem kluczy do energetycznego uzdrowienia ciała i duszy”

źr. zdjęcia: 1440.org
Anodea Judith została nazwana "prorokiem naszych czasów". To przełomowa pisarka, terapeutka i nauczycielka duchowa, która pragnie, abyśmy "obudzili się w czasie". Jest uważana za jedną z czołowych ekspertek swoim w kraju w zakresie połączeń czakr i zagadnień terapeutycznych oraz interpretacji systemu czakr na Zachodzie. Założyła organizację Sacred Centers, w której jest dyrektorką i prowadzi warsztaty i zdalne zajęcia z psychologii, czakr i jogi. Posiada doktorat w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej ze specjalizacją leczenia „umysł - ciało” oraz dyplom magistra w dziedzinie psychologii klinicznej. Wspiera ona inicjację i równowagę poprzez swoje nauki o ścieżkach mądrości potwierdzających życie. Jest również zapalonym uzdrowicielem, kapłanką, muzykiem, artystą i joginem oraz autorką książek, które zyskały miano bestselleru. W Polsce mogliśmy poznać jej wiedzę dzięki książce pt.: „Joga czakralna”


„Dzięki czakrom nawiązujemy kontakt z naszą boską naturą - wiecznością, która sprawia, że nawet w chwilach trudnych zmian pozostajemy niezłomni.”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Autorka przybliża nam system czakr nakreślając ważną rolę jaką one spełniają dla naszego organizmu i komfortu życia. Początkowo uzmysławia czym są nasze energetyczne centra, przybliża ich źródło powstania oraz pokazuje postrzeganie ich przez ludzi Wschodu i Zachodu. Opowiada też o swojej drodze ku przebudzeniu i odkryciu systemu czakr. 

Wprowadza w cudowny, energetyczny świat naszego organizmu, którego nie dostrzegamy tzw. „gołym okiem”. Od jego kondycji i funkcjonowania zależy nasze zdrowie, samopoczucie oraz sposób radzenia sobie w codziennym życiu. Oferuje praktyczne narzędzia w postaci technik medytacyjnych, wizualizacyjnych i energetycznych do samodzielnej pracy z systemem czakr. Bardzo pomocna jest lista ćwiczeń zamieszczona na początku książki, dzięki czemu możemy odnaleźć technikę, którą chcemy wypróbować. 

Większą część książki stanowią charakterystyki poszczególnych czakr, dla której zostały przeznaczone osobne rozdziały. Każdy z nich zaczyna się graficznym symbolem omawianej czakry i nazwą żywiołu, który jest do niej przypisany. Cenną wiedzą są opisy poszczególnych elementów symbolu czakry, co jest rzadko spotykane spotyka w opracowaniach na ich temat. Większość ludzi z pewnością spotkała się z grafiką czakr lecz ich znaczenie jest mało znane. To ogromny plus tego opracowania. Kolejną zaletą jest przekazywana wiedza nie tylko na temat centrów energetycznych ale rozwoju duchowego i rozwijania w sobie wewnętrznego potencjału jaki reprezentuje omawiana czakra. 

Bardzo podobał mi się styl przekazywania wiedzy językiem prostym ale jednocześnie obrazowym i malarskim. Autorka stosuje subtelne i barwne porównania, przystępny i jasny styl pisania bez zbędnego rozciągania tematu a przy tym wyczerpująco i dokładnie objaśniając kolejne zagadnienia. W bardzo interesujący sposób opisuje dokładnie każdą czakrę, ich znaczenie, funkcję, etapy rozwoju, związane z nimi cztery subtelne prądy energetyczne, żywioły i archetypy. Nazywa czakry klejnotami, koralikami i wewnętrznymi komnatami w świątyni naszego ciała.


„Tak samo jak koraliki w naszyjniku, owe jaśniejące klejnoty energetyczne są ze sobą połączone - nawleczone na wewnętrzny rdzeń duszy, który rozciąga się w tobie od podstawy kręgosłupa aż do czubka głowy.”

Dowiadujemy się jak objawiają się nadmiernie rozwinięte czakry a jak ich niedoczynność, co powoduje blokady strumieni wyzwolenia i manifestacji, jakie stany świadomości i osobiste tożsamości są związane z czakrami oraz na czym polega praca z nimi. Informacje są uzupełnione tabelkami, zestawieniami, sentencjami i afirmacjami.

Autorka podkreśla, że nie istnieje żaden wzór pracy z czakrami, mimo że przedstawia wiele technik i udziela cennych wskazówek. „Każdy człowiek jest inny, zatem potrzeby jednej osoby mogą zupełnie odbiegać od potrzeb drugiej.” Jednym taka praktyka przyniesie korzyści w krótkim czasie a inni będą musieli włożyć nieco więcej wysiłku, lecz na pewno warto zwrócić uwagę na swój wewnętrzny stan organizmu, gdyż pracując z naszymi czakrami rozwijamy w sobie cenne walory, które pomagają nam w zadaniach i wyzwaniach stawianych nam przez życie. Znając zasady działania i dbania o nasz energetyczne centra, łatwiej możemy sobie poradzić z pojawiającymi się problemami, spełniać swoje pragnienia oraz prowadzić spełnione i harmonijne życie.

„Piękno systemu czakr polega na tym, że zwiera on w sobie dosłownie wszystko. Niczemu nie zaprzecza, a jedynie pomaga nam uporać się z trudnościami, jasno wskazując drogę ku wolności.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania by Hay House UK: 2016 
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 224
Redakcja: Magdalena Madura
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Katarzyna Liszyk
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Tytuł oryginału: Chakras: Seven Keys to Awakening and Healing the Energy BodyBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.