sobota, 5 sierpnia 2017

360. - "Kwantowa miłość"

Naukowy sposób na szczęśliwy związek
dr Laura Berman

              

„Każdy z nas ma moc kształtowania i przekształcania swojego życia i związku do upragnionej postaci.”

Szczęście, miłość, zrozumienie i harmonia w związku to wartości, które go budują i wzmacniają. Jednak dla wielu par jest to cel trudny do osiągnięcia, co widać po ilości rozwodów. Każdy związek zaczyna się od fascynacji i zakochania, które z biegiem czasu przeradza się w miłość. Jednak często kończy się ona pod wpływem codziennych problemów, obowiązków, pojawiają się kłótnie, nieporozumienia, złość a nawet nienawiść. Początkowa magia znika i po miłości nie ma śladu. Autorka książki pt.: „Kwantowa Miłość” przekonuje, że nie musi tak być, gdyż to my tworzymy swoją rzeczywistość a więc i związki. 

źr.zdjęcia: drlauraberman.com
Dr Laura Berman jest znaną na całym świecie pedagogiem i terapeutką w dziedzinie miłości, seksu i związków. Jest założycielką i dyrektorką Berman Institute w Chicago, które specjalizuje się w pomaganiu parom w rozwiązywaniu konfliktów, wspólnym przechodzeniu przez kryzysy oraz rozwijaniu emocjonalnej i fizycznej intymności. Napisała do tej pory osiem książek na temat najważniejszych ludzkich egzystencji: miłości i seksualności. „Kwantowa Miłość” jest najbardziej osobista z nich wszystkich, oparta na jej doświadczeniach i jej procesie samodoskonalenia. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Po śmierci swojej mamy nie mogła poradzić sobie z przygnębieniem i smutkiem. Czuła się zagubiona, niepewnie i przytłaczająco. Rok później zdiagnozowano u niej raka piersi. To wzbudziło u niej szereg pytań o przyczynę jego powstania, mimo że starała się prowadzić zdrowy styl życia. Chciała zrozumieć przez co przechodzi i dowiedzieć się w jaki sposób wesprzeć swój organizm i umysł. W swoich poszukiwaniach trafiła na książkę „Sekret” i Prawo Przyciągania, lecz jej naukowy i analityczny umysł nie pozwolił jej do końca w to uwierzyć. Potrzebowała namacalnego dowodu. To doprowadziło ją do fizyki kwantowej. Zaczęła ją studiować, poznawać badania i stosować w praktyce poznaną wiedzę zarówno u siebie jak i swoich pacjentów. Odkryła formułę, która pomaga odkryć Kwantową Miłość w sobie i partnerze. W ten sposób pomogła wielu parom w pokonywaniu lęków i stresowych sytuacji.

„Każda osoba, z którą skrzyżowała się twoja droga, została przez ciebie przyciągnięta wskutek wibracyjnej zgodności, a ty zostałeś przyciągnięty do niej.”

Odkrycia fizyki kwantowej pozwoliły spojrzeć na wiele zagadnień z nowej perspektywy i dostrzec więcej niż w rzeczywistości widać. Wszystko wokół jest energią, dlatego każda cząstka naszego istnienia wibruje razem z tym co nas otacza. Od jakości naszej częstotliwości zależy co pojawia się w naszym życiu, jakich ludzi poznajemy i czego doświadczamy. Dotyczy to także związków i więzi jakie łączą dwie osoby. 

„Nie jesteś samotną wyspą. Jesteś falą na przepastnym oceanie mocy i mądrości.”

Na treść książki składa się 11 rozdziałów, z których część jest typowo teoretyczna ale ubarwiona licznymi przykładami z życia i terapii prowadzonej przez autorkę. Są one przedstawione w formie dialogu, dzięki czemu możemy prześledzić sposób prowadzenia terapii w konkretnych przykładach. 


Układ rozdziałów jest przemyślany a wiedza dozowana w przystępny i czytelny sposób. Teoretyczne partie materiału przeplatają się z praktyką, ćwiczeniami i zadaniami do wykonania pod nazwą ZOBOWIĄZANIE, których w całej książce jest cztery. Nawiązują one do zagadnienia omówionego w poprzedzających je partii materiału i umożliwiają wdrożenie poznanych metod w codziennym życiu, by wyzwolić w nas Kwantową Miłość. Każde z nich ma swój osobny wstęp i tematykę, która jest uzupełnieniem informacji poznanych wcześniej. Stanowią one praktyczną wiedzę pokazującą w jaki sposób wziąć odpowiedzialność za energię, którą wnosimy do związku, obudzić w sobie miłość, dbać o własne ciało i radzić sobie z pojawiającymi się problemami według poznanych zasad. 

W sposób niezwykle przystępny autorka omawia podstawy fizyki kwantowej, zasady działania kwantowej miłości, jej najważniejsze reguły. wyjaśnia co naprawdę dzieje się w naszym otoczeniu i jak możemy tworzyć związek pełen namiętności, ekscytacji, pasji, satysfakcji i szczęścia. Uświadamia na czym polega harmonijny związek na poziomie kwantowym i uczy kontrolować własną energię. Pomaga określić nasz profil energetyczny i pokazuje w jaki ma to wpływ na nasz związek - pozytywny czy negatywny. Podpowiada w jaki sposób świadomie wykorzystać tę energię, by osiągnąć upragniony cel naszych relacji z ukochaną osobą. 

Dowiadujemy się czym jest czysta energia, intencja, przyciąganie, kreowanie, na czym polega koherencja, synchronizacja i proces manifestacji naszych myśli. Poznajemy mapę świadomości i skalę naszych emocji, które nam obecnie towarzyszą, dwie skale częstotliwości: domową i ego. Otrzymujemy klucze do koherencji, która jest ważnym elementem Kwantowej Miłości. Poznajemy pięć kluczowych zasad, które są skuteczne w wychodzeniu z częstotliwości ego, by działać z poziomu częstotliwości serca. 

Nie jest możliwe wymienienie wszystkich zagadnień poruszonych w książce, lecz z pewnością dają one nowe spojrzenie na związek, uświadamiają na czym polega prawdziwa miłość oparta na empatii, wdzięczności, akceptacji a przede wszystkim miłości, która wypływa wprost z serca. Wszyscy bowiem rodzimy się z czystą i doskonałą energią wewnętrzną, promieniując światłem, miłością, lekkością i nadzieją. 

„Granice, które postrzegasz między sobą a otaczającym cię światem, na poziomie kwantowym nie istnieją.”

Wraz z dorastaniem uczymy się różnych schematów zachowań jednak nikt nas nie uczy jak tworzyć szczęśliwe związki. Kwantowa Miłość pomaga wydobyć z nas to co najlepsze, kieruje ona uwagę na nasze wnętrze wyzwalając wewnętrzną energię i rozprzestrzeniając ją wokół, w tym na nasz związek. Jest ona bezwarunkowa, wzbogacająca, namiętna, afirmacyjna i satysfakcjonująca. Autorka pokazuje, że połączenie wiedzy z fizyki kwantowej i miłości to właściwa droga do szczęśliwego, pełnego satysfakcji i zadowolenia związku. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 464
Oprawa miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Juliusz Poznański
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Tytuł oryginału: Quantum Love

1 komentarz:

  1. Skoro daje nowe spojrzenie na związek to może się skuszę na tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)