niedziela, 23 kwietnia 2017

333. - "Oczyszczanie dla każdego"

Kuracje na dzień, weekend, dwa tygodnie.
Barbara Heiner

       

„Droga jest celem. Twoje ciało jest twoim najlepszym przyjacielem - słuchaj uważnie i czule, co ono ma do powiedzenia.”

Zmęczenie, nadwaga, trudności z koncentracją, częste bóle głowy to tylko niektóre objawy, które mogą wskazywać na potrzebę detoksykacji organizmu. W dzisiejszym świecie nietrudno o wchłonięcie toksyn, które są wszechobecne. Można je znaleźć w powietrzu, wodzie, kosmetykach, żywności, środkach chemicznych używanych w gospodarstwach domowych. Niestety nie jesteśmy w stanie usunąć ich całkowicie z naszego otoczenia ale możemy zminimalizować skutki ich działania. Do tego doskonale nadaje się detoks obejmujący ciało, umysł i duszę. Tego rodzaju porządki w organiźmie proponuje autorka książki pt.: „Oczyszczanie dla każdego”

Barbara Heiner od ponad dziesięciu lat jest nauczycielką pilatesu i ruchu, terapeutką relaksacyjną oraz prowadzącą zajęcia w klasach sportowych. Od zawsze interesowała się ludźmi, ich zdrowiem i metodami pozwalającymi przywrócić wewnętrzną równowagę poprzez świadomą pracę nad własnym ciałem. W poszukiwaniu rozwiązań wypróbowała różne sposoby odżywiania, aktywności i relaksu, które wspomogą organizm na poziomie zarówno fizycznym jak i duchowym oraz umysłowym. Inspiracją dla niej była ajurweda, metody Josepha Pilatesa i terapia relaksacyjna. Uważa, że każdy może dostosować proces oczyszczania z toksyn do swoich potrzeb. Wystarczy rozpoznać co nam szkodzi, znaleźć trochę czasu, wsłuchać się w siebie i wprowadzić zdrowe nawyki.okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.de
Nasze ciało posiada umiejętność radzenia sobie z toksynami lecz czasami nagromadzenie ich w organiźmie przerasta jego możliwości. To objawia się różnymi dolegliwościami i chorobami. Barbara Heiner przedstawia terapie oczyszczające, dzięki którym zyskamy lepszy wygląd, kondycję, dobre samopoczucie, równowagę umysłową ale też wgłębimy się we własne wnętrze. 

„Wszyscy sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze samopoczucie i zdrowie oraz mamy wiele możliwości, aby coś z tym zrobić.”W pięciu częściach wprowadza w kolejne etapy kuracji oczyszczającej i zasady zdrowego stylu życia. Udziela wielu wskazówek i skłania do przemyśleń, inspiruje i pomaga oczyścić ciało poprzez właściwe odżywianie, ćwiczenia i pracę nad sobą. Doradza jak stworzyć pozytywne otoczenie do spożywania posiłków, poprawić sobie samopoczucie i nastawienie, jak ćwiczyć świadomie i uważnie oraz dbać o ciało, umysł i duszę. 

Poznajemy podstawy stosowania detoksu, jak się do niego przygotować, jakie artykuły spożywcze zgromadzić w spiżarni, zasady ajurwedy i pięć filarów właściwego oczyszczania oraz siedem najważniejszych narządów i układów naszego organizmu, które odgrywają ważną rolę podczas detoksu. Uzupełnieniem są przepisy kulinarne na zdrowe posiłki odtruwające, program ćwiczeń i plan kuracji oczyszczającej rozpisany na jeden dzień, na weekend i na dwa tygodnie.Książka została bardzo ładnie wydana, na dobrej jakości papierze i ozdobiona kolorowymi zdjęciami wykonanymi przez Jens’a Schnabel’a - fotografika, grafika, kreślarza, dyrektora artystycznego i prezesa studia graficznego. Jego prace ozdabiają przepisy kulinarne oraz poszczególne ćwiczenia, które są elementem programu prezentowanego przez Barbarę Heiner.

Autorka ma nadzieję, że poradnik będzie inspiracją dla innych i wsparciem w dążeniu do lepszej jakości życia. Proponowany przez nią program sprzyja pozytywnym zmianom fizycznym, zmniejszeniu lub całkowitym wyeliminowaniu dolegliwości, jasności umysłu ale też poznaniu i pokochaniu siebie.

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania niemieckiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 192
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Joanna Zaczek
Tytuł oryginału: Detox Ganzheitlich entgiften: Von Mini-Kur bis 2-Wochen-Programm

3 komentarze:

  1. To na pewno nie lada inspiracja. Muszę się zaopatrzyć w taką publikację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa publikacja. Piękne zdjęcia i przepisy, wszystko na plus.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.