wtorek, 30 sierpnia 2016

257. - "Odkwaszanie"

Szybki i skuteczny sposób na zdrowie
Laura Wilson

        

„dostarczanie ciału alkalicznej żywności jest jak zatankowanie twojego samochodu wyścigowego wysokooktanowym paliwem.”

Wiele osób uważa, że za stan naszego zdrowia odpowiadają geny, pech a leczenie chorób jest możliwe jedynie za pomocą lekarstw. Dziś już wiadomo, że jedzenie ma ogromny wpływ na to jak się czujemy a jedną z najczęstszych przyczyn jest zakwaszenie organizmu. Jak przywrócić ciału równowagę, poczuć się młodziej a przy tym uzyskać lepszy wygląd i zdrowie doradza autorka książki pt.: „Odkwaszanie”. 

źr. zdjęcia: laurawilsononline.com
Laura Wilson przez 15 lat zgłębiała temat diet przeprowadzając badania, eksperymenty, czytając różne materiały i zbierając opinie jej strony internetowej. Wierzy, że Dieta Alkaliczna na 5 jest dobra dla każdego, gdyż dba o nasze odżywianie i zapewnia dobre emocjonalne samopoczucie, kondycję i odpoczynek. Studiowała dietetykę od 1999 roku i zajmowała się badaniami medycznymi. Odkryła, że istnieją różnorodne przekonania, opinie i doświadczenia na temat diet. W książce „Odkwaszanie” zebrała wszystko to, czego nauczyła się od 1995 roku. 

źr. zdjecia: amazon.com
Autorka doradza jak żyć zdrowo w świecie pełnym niezdrowych pokus. Proponuje Dietę Alkaliczną na 5, która została potwierdzona naukowo. Wiadomo, że dzięki niej możemy spalić tłuszcz, mieć więcej energii, wpłynąć na samopoczucie, spokój wewnętrzny, zdrowie ale też zmienić się nasze nastawienie do życia. Wystarczą tylko 21 dni, by wprowadzić zmiany w swoim sposobie odżywiania, poczuć się lepiej, poprawić wygląd, sylwetkę, odmłodzić organizm i pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Na poparcie swojej wiedzy przedstawia badania naukowe i prace takich autorytetów jak: dr Neal Barnard, dr T. Colin Cambell czy dr Caldwell Esselstyn – autor książki „Chroń i lecz swoje serce”.

Dieta Alkaliczna na 5 (w skrócie DA5) powstała, by mogła działać nie tylko w ciągu pierwszych trzech tygodni lecz była sposobem odżywiania przez całe życie. Jej założeniem jest spożywanie 80% kalorii lub więcej pochodzących z alkalicznej żywności, bogatych w błonnik, węglowodany i ubogich w tłuszcz wegańskich potraw skomponowanych przede wszystkim z zasadotwórczych składników. 

„Dieta Alkaliczna jest stylem życia, w którym odżywiamy się prawidłowo.” 

Opracowana przez Laurę Wilson dieta opiera się na jej autorskim programie, który powstał w 2008 roku, pt. Struktura dla Optymalnego Zdrowia i Uzdrawiania i składa się z siedmiu punktów: 
 1. Światło słoneczne i głębokie dotlenienie 
 2. Nawadnianie 
 3. Sen i zrównoważony odpoczynek 
 4. Naturalna żywność alkaliczna 
 5. Wyeliminowanie kwasotwórczych toksyn 
 6. Ruch i postawa 
 7. Pozytywne nastawienie i emocje 
Zostały one dokładnie omówione w części pierwszej w osobnych rozdziałach. Są to niezbędne elementy do utrzymania optymalnego zdrowia i zrównoważonego życia.

W części drugiej poznajemy zasady stosowania Diety Alkalicznej na 5 jej założenia, historie sukcesów osób, które ją zastosowały, posiłki i produkty jakie możemy spożywać, Autorka zamieszcza wiele praktycznych wskazówek, pomaga stworzyć listę zakupów, uzupełniać zapasy i jak postępować po 21 dniach diety. 


Część trzecia zawiera plan posiłków na 21 dni wraz z przepisami. Każdy dzień zawiera 5 punktów: Propozycja Oczyszczacza krwi, Posiłku witaminowego, Surowego Alkalicznego Posiłku Mineralnego, Słodkiego Posiłku na Utratę Tłuszczu i Solidnego Gotowanego Posiłku. 


Uzupełnieniem całości jest tzw. „Alkaliczna wskazówka”, która przewija się przez całą treść książki i zawiera cenne informacje i porady. 

Układ książki jest odmienny od tradycyjnej formy. Na początek – przedmowa dr. Neala D. Barnarda, założyciela i prezydenta Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej i autora książki „Żywność dla mózgu”

Po niej – Wstęp ze strony autorki i trzy rozdziały przybliżające istotę diety, genezę jej powstania oraz osobistą historię, która spowodowała zwrot ku poszukiwaniu zdrowego stylu życia. Dopiero po tych początkowych informacjach następują trzy główne części, z których każda ma swój osobny wstęp i rozdziały. Wiedza została przekazana bardzo przystępnie i przejrzyście, dzięki temu z łatwością możemy ją przyswoić.

„Twoje ciało jest niesamowite, inteligentne i zareaguje pozytywnie i prawie natychmiastowo na nowe, ulepszone wybory.”

Laura Wilson jest przekonana, że dieta, którą proponuje odmieni nasze życie na lepsze. Wystarczą trzy tygodnie, by odczuć poprawę zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Jej zasady opierają się na dążeniu do równowagi, harmonii i dostatku. To nie tylko sposób odżywiania się lecz także sposób funkcjonowania pod kątem emocjonalnym, fizycznym i energetycznym. Została wypróbowana przez tysiące osób na całym świecie z pozytywnym skutkiem.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego luty 2016
Rok wydania angielskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 272 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Elżbieta Piłasiewicz
Tytuł oryginału: The Alkaline 5 Diet: Lose Weight, Heal Your Health Problems and Feel Amazing!

3 komentarze:

 1. Taki plan to świetna sprawa. Super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie rzeczy,d a się wyciągnąć z takich książek dużo dla siebie, dla swojego zdrowia, o to chodzi! :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.