niedziela, 7 sierpnia 2016

252. - "Modlitwy uzdrawiające życie"

Boska moc rozświetlająca codzienność
Sonia Choquette 

             

„Wszystkim, czego potrzebujesz , by się właściwie modlić, jest umiejętność odczuwania słów modlitwy w swoim sercu.”

Modlitwa towarzyszy nam od dziecka. Najbardziej znana jest ta, którą kierujemy do Anioła Stróża, Pana Jezusa, Boga i Matki Bożej. Najczęściej kojarzona jest z religijnością, pobożnością ale tak naprawdę jest ona ponad wszelkimi kulturami i religiami. Wiele osób nie potrafi się modlić, nie doceniają potęgi modlitwy, postrzegają ją jedynie poprzez pryzmat kościoła i wiary. Jesteśmy uczeni tekstów modlitewnych ale najczęściej odmawiane są one mechanicznie, bez zaangażowania i wiary w spełnienie intencji. Dzieje się tak, gdyż mamy przekonanie, że modlić można tylko w czasie mszy w kościele. Tymczasem możemy modlić się wszędzie i zawsze używając własnych słów albo wspomóc się gotowymi tekstami na przykład takimi, które zebrała Sonia Choquette w książce pt. „Modlitwy uzdrawiające życie”.

www.soniachoquette.com
Sonia Choquette to znana na całym świecie uzdrowicielka wibracji i nauczycielka duchowa posiadająca szósty zmysł oraz autorka wielu książek i talii kart. Studiowała na Uniwersytecie w Denver i Sorbonie w Paryżu. Ma optymistyczne podejście do życia i uczy tego ludzi na całym świecie. Chętnie pomaga innym pokonywać trudności życiowe, wspiera w przebudzaniu duszy, pozbywania się lęków, znalezieniu miłości i przewodnictwa. W swoim dorobku ma kilkanaście książek o rozwoju duchowym, które zostały wydane w ponad 40 krajach. Polscy czytelnicy mogli poznać jej twórczość poprzez takie tytuły jak: „Jak rozbudzić swoją duszę”, Jak rozbudzić szósty zmysł”, „Duchowi Przewodnicy” oraz karty „Duchowi Przewodnicy”. W swoim życiu niejednokrotnie doświadczyła działania modlitwy co zainspirowało ją do napisania książki. 

okładka oryginalnego wydania
źr. zdjęcia: amazon.com
Książka została opracowana tak, by jej treść wpływała pozytywnie na nasz rozwój a nasza podróż przez życie była przyjemna i dawała radość. Ma niewielki, kieszonkowy format i zawiera 200 modlitw na różne okoliczności naszego życia, pozwalających stawić czoła pojawiającym się problemom.

Została podzielona na czternaście rozdziałów, które prowadzą nas przez kolejne etapy rozwoju. Pomagają wejść na nową ścieżkę życiowej podróży, w której zostawiamy to co nam nie służy, by odkrywać cele naszej duszy, odzyskać wiarę w siebie, wprowadzić wielkie zmiany, skoncentrować się na zadaniach, by realizować własne cele, odciąć negatywne więzi, energie, myśli, wyciągnąć naukę z przeżytych lekcji życiowych uwolnić się od wpływów ego, otworzyć się na nowe etapy podróży i podążać według planu własnej duszy. Są tu też modlitwy w intencji odczuwania i wyrażania wdzięczności, współczucia, do ostrzegania piękna, miłości i błogosławieństw w każdej chwili naszego istnienia.

Każda modlitwa zaczyna się takim samym wezwaniem skierowanym do najświętszego Boga Ojca, Matki, Boskiego światła pełnego miłości i serca wszechświata, które wycisza nasz umysł i uwrażliwia na boską energię, dzięki czemu wypowiadane słowa mają moc i sięgają do naszego wnętrza. Zakończenie jest również jednakowe dla wszystkich tekstów. Wyraża ono wdzięczność i podziękowanie za wysłuchanie naszej prośby oraz wiarę w jej spełnienie.

Modlitwy zaprezentowane w książce nie są związane z żadną religią i nie mają charakteru typowych tekstów, jakie możemy znaleźć w tradycyjnych modlitewnikach,.  Są ukierunkowane na duchowość i rozwój wewnętrzny. Pomagaja przezwyciężać nie tylko trudności ale też nasze lęki, obawy, negatywne nastawienie i myślenie, blokujące nas postawy, zachowania czy relacje. 

Autorka podpowiada, że modlić możemy się w ciszy lub na głos, wymawiać jedną dziennie po kolei albo w zależności od potrzeb, o każdej porze dnia, przed snem albo wybiórczo, otwierając książeczkę losowo na przypadkowej stronie. Podkreśla, że na modlitwę zawsze jest dobra pora a najważniejszą kwestią jest świadomość tego, o co chcemy prosić. Namawia do kreatywności, proponuje kilka zastosowań zaprezentowanych tekstów i wierzy, że będą one stałym towarzyszem w naszej podróży do odkrywania siebie na nowo.

W trudnych chwilach nie jest nam lekko, lecz zwracając się do Sił Wyższych, możemy zyskać spokój i harmonię. Modlitwa nie jest celem lecz środkiem ku zmianie i lepszemu życiu. Daje nam siłę i wiarę, że zawsze możemy liczyć na Boską pomoc, nigdy nie jesteśmy sami a sprawy zakończą się dla nas pozytywnie. Możemy wyrażać swoją wolę, błogosławić każdą chwilę, osoby, które spotykamy, wyrazić wdzięczność, radość i miłość. Pozwalają dostrzec piękno w codziennych wydarzeniach i uczą radowania się każdą chwilą.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: kwiecień 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 12 x 16,5 cm 
Ilość stron: 356
Oprawa: miękka
Redakcja i tłumaczenie: Mariusz Warda
Korekta: Anna Lisiecka
Skład i projekt okładki: Iga Maliszewska 
Tytuł oryginału: Uplifting Prayers to Light Your Way: 200 Invocations for Challenging Time


2 komentarze:

  1. To książka idealna na mojej teściowej. Na prezent dla niej, idealna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. książka nie jest religijna lecz duchowa. Nie są to typowe modlitwy w rozumieniu kościelnym więc przeznaczona jest dla wszystkich. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.