wtorek, 25 czerwca 2013

40. Kundalini

Boska energia w Twoim życiu
Cyndi Dale

      
„Niebiańskie światło pulsuje w każdym z nas, przemawiając do nas i przez nas, rozpalając pochodnię w najciemniejszych momentach, przynosząc radość i miłość w najbardziej wzruszających chwilach.


Kundalini to wyjątkowa energia życia, „niebiańska moc i klucz do oświecenia oraz sekretny klucz do przyjemności cielesnych radości.” To pozytywna siła, która wzbogaca nasze życie, nasze wnętrze, czyni wyjątkowymi i łączy z boską energią. Dzięki niej możemy się rozwijać, cieszyć życiem, tworzyć, przyciągać do siebie określone zdarzenia i ludzi a przede wszystkim poznawać siebie, wyzwolić się z blokujących nas energii i poczuć się wyjątkową cząstką wszechświata. Tę boską energię posiada każdy z nas lecz nie jesteśmy jej świadomi a wiedza na jej temat jest bardzo mała i ograniczona stereotypowym myśleniem. Dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej i dowiedzieć się jak możemy ją wykorzystać w życiu. Tę możliwość stwarza książka pt. „Kundalini Boska energia w Twoim życiu.”

źr. zdjęcia: www.cyndidale.com
Książka została napisana przez Cyndi Dale, która jest znaną na całym świecie mówczynią, uzdrowicielką i konsultantką biznesową. To międzynarodowa ekspertka specjalizująca się w dziedzinie metod energetycznego uzdrawiania. Uczestniczyła w szkoleniach kilku różnych metod leczenia , w tym szamanizmu, intuicyjnego uzdrawiania, bioenergoterapii, terapii pochodzenia rodziny, dotyku terapeutycznego, sposobu Lakota, uzdrowienia wiary. Posiada czwarty mistrzowski stopnień Reiki. Na co dzień pracuje z osobami i grupami , służąc jako intuicyjny trenera i uzdrowiciel energii. Od lat podnosi ona na duchu czytelników oraz inspiruje ich do poszukiwania zarówno sensu życia jak i własnej osobowości. Tę energię wyczuć można czytając jej najnowszą książkę o Kundalini.

Słowo „Kundalini” oznacza energię życiową i łączy się z hinduizmem, gdyż ta właśnie religia nazwała ją po raz pierwszy. Na świecie opisywana jest jako pulsujący, czerwony wąż światła, który „wychodzi ponad nasze ciało fizyczne.” W starożytnych Wedach i pismach tantrycznych jest on przedstawiany jako wąż leżący zwinięty u podstawy kręgosłupa. Gdy doznajemy przebudzenia, przesuwa się on w górę przez poszczególne części ciała i kanały energetyczne podtrzymując nasze ciało fizyczne.
„Kundalini jest naturalną, niebiańską energią znajdującą się wewnątrz ciebie. Twoja kundalini jest mocą życiową twojego ciała, która po pełnej aktywacji może doprowadzić się do życia jako oświecony mędrzec.” 
Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autorka wprowadza nas w niebiańską energię, przedstawia podstawowe informacje o kundalini, terminologię z nią związaną, jej historię, badania, filozofię. Dowiadujemy się co to są Wedy, tantra, wedanta, sanskryt, czym jest prana, jakie przyjmuje formy, czym są ośrodki energetyczne. Opisuje na czym polega budzenie w sobie kundalini, jak się ono objawia, jak odróżnić prawdziwą kundalini od problemów naturalnych, co to jest syndrom kundalini.


Druga część to praktyczne zastosowanie kundalini z wykorzystaniem szeregu narzędzi między innymi tantry, mantr i pracy z oddechem. Zawarte są tu ćwiczenia, wizualizacje, medytacje, które pomogą przebudzić energię kundalini. Autorka pokazuje jak dokonać zmian w życiu i skorzystać jak najefektywniej z tej przemiany, tak by nasze życie uzyskało nową jakość zarówno na planie materialnym jak i duchowym. Energię Kundalini możemy wykorzystać w codziennych działaniach jak i w uzdrawianiu naszego organizmu, wprowadzeniu nowej jakości w związkach zarówno międzyludzkich jak i partnerskich a nawet znacząco zwiększyć sukcesy zawodowe. 
"Wtedy, gdy kundalini oświeca ci drogę, wiesz, że ona sama z chęcią podzieli się z tobą swoją mocą, będzie źródłem inspiracji, które wprowadza różnice, pomiędzy normalnym życiem a życiem niebiańskim”
Książka skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zrozumieć siebie i przemienić swoje życie w bardziej twórcze spełniające oczekiwania i dające satysfakcję. Napisana została zrozumiałym językiem tak, by nawet osoby, które nie miały wcześniej styczności z energią kundalini, zrozumieli jej podstawy i idee. Treść opatrzona jest rysunkami, tabelkami i ozdobnymi literami na początku każdego rozdziału. W poznawaniu terminologii związanej z kundalini pomocna jest alfabetyczna lista zamieszczona w aneksie. Publikacja w szerokim zakresie przybliża temat kundalini, wyjaśnia wiele zagadnień, które pomogą odkryć tę wspaniałą energię i wnieść do naszego życia nowy wymiar radości, spełnienia i szczęścia a z nią Boskie światło i miłość.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.