niedziela, 23 czerwca 2013

39. Obniż swój cholesterol


Obniż swój cholesterol
10 prostych sposobów bez leków w 4 tygodnie
Dr Janet Bond Brill


Choroby serca i układu krążenia są jednym z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Badania ostatnich 20 lat wykazały, że niewłaściwy tryb życia, zła dieta, otyłość, uwarunkowania genetyczne to tylko niektóre źródła problemu. Jednym z głównych przyczyn występowania tych groźnych chorób jest podwyższony poziom tzw. „złego” cholesterolu. Dlatego ważna jest jego kontrola i redukowanie jego poziomu, by zmniejszyć ryzyko zawału, udaru serca czy miażdżycy. Jak to zrobić możemy dowiedzieć się z książki pt. „Obniż swój cholesterol” napisaną przez specjalistkę w dziedzinie zdrowia - dr. Janet Bond Brill. 

janet brill.  www.drjanet.com
Dr Janet Bond Brill jest znaną autorką wielu bestsellerów, które zostały uznane za przełomowe w temacie zwalczania chorób układu krążenia oraz propagowania zdrowego stylu życia. Jako ekspert jest częstym gościem w programach telewizyjnych i radiowych.. Prowadzi prywatną praktykę konsultacyjną w zakresie żywienia. Jej badania nad obniżeniem cholesterolu poprzez autorski program zdrowotny znalazły swój finał w prezentowanej książce.

Autorka koncentruje się w niej głównie na rynku amerykańskim ale problemy przedstawiane w niej dotyczą również naszego kraju. Niestety jest to często bagatelizowane, gdy prowadzone kampanie prozdrowotne próbują zachęcić do zmiany stylu życia, diety i przyzwyczajeń. Zamiast zapobiegać, reagujemy wtedy, gdy dane schorzenie pojawi się w naszym organizmie ale wtedy jest już nieraz za późno. Dlatego dr.Brill zapewnia, że stosując opracowany przez nią Program Obniżenia Cholesterolu może skutecznie poprawić stan naszego ciała i zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych chorób.

Książka zawiera dwie główne części z mniejszymi rozdziałami. W pierwszej części poznajemy badania prowadzone w kwestii obniżenia cholesterolu LDL i wszystko to co powinniśmy o nim wiedzieć. Dowiadujemy się jak powstaje zawał, udar mózgu, co to jest cholesterol HDL i LDL, gdzie się gromadzi, jak wygląda, jaką pełni funkcję, na czym polega badanie poziomu cholesterolu, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób jak odczytywać wyniki. Dr Janet Bond Brill zapewnia, że w cztery tygodnie doprowadzimy swoje ciało do właściwego stanu i jednocześnie zminimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Nauczymy się także przeprowadzać kompleksową diagnozę stanu zdrowia w domowym zaciszu.

Druga część poświęcona jest szczegółom diety antycholesterolowej, która składa się 10 metod. Każda z nich opisana jest osobno w poszczególnych rozdziałach zakończonych „Realizacją zaleceń” i zawiera wskazówki jak najefektywniej je wykorzystać. Dołączone dodatki na końcu książki mają pomóc śledzić postępy w diecie i zawierają codzienną listę kontrolną, wykres postępów, przykładowe przepisy i jadłospis na 2 tygodnie oraz materiał, który pomoże skalkulować nasze ryzyko wystąpienia choroby serca. 

Dr. Janet Bond zaleca: „Najlepiej byłoby stosować każdego dnia dziesięć zaprezentowanych tu metod. Ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście Plan Obniżenia Cholesterolu okazuje się korzystny nawet w mniejszej skali. Stosuj go na tyle, na ile możesz; tak często, jak tylko zdołasz, a osiągniesz proporcjonalne do tego efekty. Życzę ci powodzenia w podążaniu nową zdrowszą ścieżką, i to przez resztę życia.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 356
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.