poniedziałek, 14 grudnia 2015

196. - "Energetyczna Tarcza Ochronna"

Zabezpiecz siebie i swoje otoczenie
Dorothy Harbour
                

„Nasze ciało fizyczne jest jedynie materialnym ziarnem naszej całej osobowości, która to składa się z dużo istotniejszych subtelnych energii.”

Czy zdarza się, że wchodzicie do jakiegoś pomieszczenia pełni energii a wychodzicie czując się osłabionym? Czy po rozmowie z jakąś osobą czujecie się jakby ktoś wypuścił z Was całą witalność i siły? Czasami towarzyszy temu ból głowy i ogólne złe samopoczucie? Być może taki stan to efekt ataku wampira energetycznego. Każdy może być ofiarą ludzi, którzy mają silniejsze pole od nas i swoją moc czerpią kosztem drugiego człowieka. Jak można się przed nimi chronić? W jaki sposób możemy wzmocnić swoją aurę? Jak rozpoznać ataki energetyczne? Jak zabezpieczyć siebie i swoje otoczenie doradza książka „Energetyczna Tarcza Ochronna”, która została oparta na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu autorki jako doradcy energetycznego i duchowego. 

Poradnik został napisany przez Dorothy Harbour, która jest psychoterapeutką i doradcą duchowym. Urodziła się w 1959 roku w San Francisco. Została obdarzona wyjątkową wrażliwością i umiejętnością widzenia aury, dlatego w dzieciństwie często spotykała się z niezrozumieniem, drwinami i karami. Mimo to, fascynacja światem energii nie przeminęła, wręcz przeciwnie – wzmogło to chęć zbadania tych obszarów. To stało się podstawą jej życia i dziś doradza wielu ludziom jak skutecznie tworzyć wokół siebie bezpieczne środowisko poprzez książki, seminaria i sesje coachingu. Jest autorką światowego bestselleru „Uwaga, wampir energetyczny!”, który jest najpopularniejszą publikacją dotyczącą ochrony energetycznej. 

Żyjemy w świecie energii, która otacza każdego z nas i wszystko dookoła. Istnieje energia wiatru, słońca, wody, elektryczna, życiowa i każda z nich ma nas nas ogromny wpływ. Bez energii nie byłoby życia na Ziemi. Nauka potwierdziła, że „każda istota żywa otoczona jest polem energii”. To pole, zwane aurą jest naszą energetyczną otoczką, którą można z łatwością uszkodzić, gdyż nie każda energia jest dla nas korzystna. 

Wokół można zauważyć wiele gniewu, nienawiści, zazdrości i innych negatywnych zachowań i emocji. Sączą się one z mediów, otoczenia, w relacjach międzyludzkich. Mają one na nas niekorzystny wpływ, gdyż często nieświadomie wchłaniamy niezdrowe wibracje czego efektem są różne dolegliwości, choroby, osłabienie i brak witalności. W naszym otoczeniu, nawet najbliższym, istnieją ludzie, którzy korzystają z energii innych osób. Z kontaktu z takimi ludźmi wychodzimy zmęczeni, smutni czy wyczerpani. To tzw. „wampiry energetyczne”, przed którymi można się obronić wzmacniając swoje pole energetyczne. 

Dorothy Harbour w swojej książce proponuje na początek dwupoziomowy program odbudowy aury, w którym tworzymy kolumnę światła i bierzemy świetlny prysznic, który oczyszcza nasze pole energetyczne i je wzmacnia. Kolejne rozdziały poświęcone zostały różnym zabezpieczeniom w zależności od sytuacji. 

Dowiadujemy się kim są wampiry energetyczne i jak rozpoznać ich atak, jak wygląda aura, jak rozpoznać i usunąć przeszkody, dlaczego ważne jest wzmacnianie aury, dbanie o nią i jak to zrobić? Poznajemy system czakr i uczymy się jak je zobaczyć, otwierać i zamykać.

Dzięki wskazówkom autorki możemy połączyć się ze swoim duchowym stróżem i Wyższym Ja, poradzić sobie  z wampirem energetycznym w rodzinie,  oczyszczać podświadomość poprzez wizualizację złotego runa, usuwać „energetyczne resztki” i chronić swoich najbliższych przed nieprzyjaznymi atakami płynącymi od ludzi i sugestii reklam. Poznajemy pięć złotych zasad do ochrony przed tzw. „zbawcami świata”, 5 zasad duchowego wychowania dzieci, trzy zasady ochrony przed wampirem w związku, 7 zasad wytwarzania energii oraz siedem zasad ochrony psychicznej do zastosowania podczas zakupów i oferowanych usług tak, by nie ulegać manipulacjom ze strony sprzedawców, wszelkich agentów handlowych, akwizytorów itp. 

„Miłość jest największą mocą we wszechświecie, ponieważ miłość jest czystą energią życiową. Ten, kto jest częścią tej energii, odpuszcza jakiejkolwiek agresji.

Poradnik został skierowany do wszystkich tych, którzy chcą zabezpieczyć się przed negatywnymi energiami, atakami zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, społecznym, wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Mimo, że poradnik jest niezbyt gruby, bo liczy tylko 128 stron, to zawiera dużo praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać w chwilach zagrożenia. 

Treść została ujęta w 14 rozdziałów, ale nie są one zbyt obszerne, najwyżej kilkustronicowe. Każdy z nich jest niezwykle ciekawy i zawiera mnóstwo porad, wskazówek i ćwiczeń. Te ostatnie znajdują się w każdym rozdziale i wymagają wygospodarowania czasu dla siebie, gdyż podstawą ich wykonania jest medytacja i wizualizacja. Styl pisania i przekazywania informacji jest bardzo przystępny, przejrzysty i konkretny. Autorka nie rozwleka nadmiernie poszczególnych tematów, lecz stopniowo ukazuje zagrożenia, jakie mogą nas spotkać oraz przedstawia szereg sposobów i metod na poradzenie sobie z nimi. 

Coraz więcej ludzi uświadamia sobie jak ważne jest dbanie o własne zdrowie dlatego zmieniają styl życia, sposób odżywiania się, środowisko. Zwracają uwagę na fizyczną kondycję swojego ciała, zapominając, że powinni zadbać także o swoją energetyczną powłokę, ponieważ im silniejszą mamy aurę, tym łatwiej pokonamy wszelkie przeszkody i wrogów. 

„Najskuteczniejszą ochroną przed wampirami energetycznymi jest potężna i sprawna aura.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania niemieckiego: 2001
Ilość stron: 128
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Redaktor: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Anna Chomik
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: Ein Schutzschild für die Seele: Spirituelle Energie aufbauen, bewahren, verteidigen

1 komentarz:

  1. Ja mam chyba wokół siebie takiego wampira energetycznego. Ciekawe, czy ta książka pozwoliłaby mi go zidentyfikować.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.