piątek, 11 grudnia 2015

195. - "Astrocalendarium 2016"

Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

       

Wielkimi krokami zbliża się  koniec 2015 roku i już wkrótce będziemy witać nowy rok, który z pewnością dla każdego z nas przyniesie nowe sytuacje, doznania i możliwości. W takich momentach zastanawiamy się co przyniesie nam rok 2016? Na co uważać? Jakie dni będą dla nas korzystne a które nie są dobre na żadne działania? 

Patronem najbliższych 12 miesięcy będzie planeta Mars, którą starożytni astrolodzy nazywali INFORTUNA MINOR czyli „małe nieszczęście” dlatego przy dokonywaniu ważnych decyzji i wyborów dobrze jest wiedzieć jaki czas jest dla nas korzystny, kiedy podjąć odpowiednie działania i czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Możemy szukać wskazówek w różnych źródłach a najlepiej mieć takiego doradcę przy sobie. Taką rolę może spełnić nowe wydanie „Astrocalendarium 2016”, które jest cykliczną, coroczną propozycją kalendarzową Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Tegoroczna edycja jest już 20-tą z kolei i niezmiennie powstaje spod ręki Krystyny Konaszeswkiej – Rymkiewicz. 

Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz jest uznanym i cenionym nie tylko w Polsce astrologiem, doktorem nauk przyrodniczych i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Medycznej w Krakowie. To zapewnia merytoryczną i wiarygodną jakość wiadomości zawartych w jej publikacjach. W swoim dorobku ma liczne bestsellerowe tytuły traktujących o aspektach horoskopu oraz ich praktycznym wykorzystaniu takich jak: „Astrologia finansowa”, „Astrologia horarna i elekcyjna”, „Astrologia natalna”, "Vademecum Astrologii".Od kilkunastu lat opracowuje kolejne roczne poradniki, opisując każdy dzień danego roku. 

Najnowszy kalendarz wydany został w nieco zmienionej szacie graficznej ale wnętrze i kieszonkowy format pozostał bez zmian. Zostały zachowane stałe tematy i układ treści oraz opracowania poszczególnych dni roku. Dla tych, którzy po raz pierwszy mają styczność z astrokalendarzem, zostały pozostawione podstawowe wiadomości z zakresu astrologii z poprzednich wydań. 

Układ kalendarza jest bardzo jasny i przejrzysty z uporządkowanym informacjami i podziałem na dni i miesiące. Każdy miesiąc zaczyna się miejscem na notatki oraz informacją dotyczącą znaku zodiaku, jaki wchodzi w danym okresie. To pomaga określić dokładnie zakres jego panowania pod względem czasu i ilości dni. Poszczególne dni zawierają opis aury dnia, układu planet, ich oddziaływania na wydarzenia i nasze zachowania. Przy każdej dacie znajduje się miejsce na notatki, wymienione są imiona solenizantów, czas wschodu i zachodu księżyca oraz słońca, długość dnia, jego wibracja numerologiczna i kolejność, jaką zajmuje w danym roku. 

Dowiadujemy się na co powinniśmy uważać, jak się zachować, co najlepiej zrobić, jakie czynności można wykonywać a jakie odłożyć na później. Pomocne są podstawowe informacje z dziedziny astrologii o niektórych jej elementach, które mają znaczenie przy szczegółowym tworzeniu horoskopu.

Czym jest eliptyka, procesja, tranzyty? Czym charakteryzują się poszczególne fazy księżyca, jaki mają na nas wpływ? Jakie znaki zodiaku należą do żywiołu Ognia, Ziemi, Powietrza i Wody, czym się charakteryzują ? Które z nich są znakami kardynalnymi a które stałymi i jakie ma to znaczenie? Wiedza ta jest uzupełniona tabelkami z efemerydami planet w latach 1920 – 2020, ingresem planet i fazami księżyca w 2016 roku. Poza tym możemy dowiedzieć się co niesie nam nowy rok i jakich wydarzeń należy się spodziewać pod działaniem władczego i dynamicznego Marsa.

Na przykład możemy przeczytać, że w nowy rok wejdziemy z korzystnym aspektem Księżyca, który „o brzasku tworzy trygon z Merkurym – planetą odpowiedzialną za naszą zdolność porozumiewania się z otoczeniem, aby następnie wejść na przeszło 2 dni do partnerskiego znaku Wagi pod władanie przychylnej ludziom Wenus.” To napawa nadzieją, że „pierwszy dzień nowego roku zapowiada się optymistycznie, pozwala na pełny relaks po szalonej [zapewne dla wielu] nocy sylwestrowej. Uważajmy, abyśmy zbyt obcesowym zachowaniem nie popsuli sobie i innym najbliższych dni tego długiego weekendu.”

Polecam „Astrocalendarium 2016” każdemu, kto pragnie świadomie planować swoje działania. Z pewnością nie raz skorzystam z jego podpowiedzi i porad, tak jak to miało miejsce z poprzednimi wydaniami kalendarza. Astrologia od wieków wyznaczała wiele aspektów życia i także współcześnie warto skorzystać z jej wskazówek. Dlatego uważam, że jest to zarówno bardzo pomocny przewodnik astrologiczny jaki i ciekawy doradca na najbliższe 365 dni.

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok wydania: 2015
Wymiary: 12 x 16,5 cm
Ilość stron: 300
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska, Natalia Paszko, Mariusz Warda
Studio Graficzne: Tomasz Piłasiewicz, Piotr Pisiak, Iga Maliszewska

1 komentarz:

  1. Muszę sobie kupić, bo koniec roku zbliża się wielkimi krokami niestety...

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.