środa, 17 września 2014

121 - "Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia"

Monika Godlewska


"większość chorób jest krzykiem duszy."

Choroba postrzegana jest przez większą część osób jako nieszczęście, niesprawiedliwość losu i cierpienie. Wiadomo - każdy chciałby być zdrowy, lecz w ciągu życia nieraz dopadają nas rózne dolegliwości. Dostrzegamy tylko jej fizyczne objawy, tymczasem choroba może okazać się brakiem harmonii i wołaniem duszy, byśmy zrobili porządek ze swoim wnętrzem. Szukająnie przyczyn schorzenia na głębszych poziomach jest pierwszym krokiem do osiagnięcia pozytywnych przemian. Jak rozpoznać prawdziwe źródło naszej dolegliwości i o czym informuje nas choroba? Jak utrzymać wewnętrzną równowagę? Ten temat poznajemy szerzej w książce pt. "Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia". Napisała ją Monika Godlewska, znana z bestselleru "Jak pokonałam raka" 

Monika Godlewska jest trenerem, terapeutą, doradcą i coachem zdrowia oraz oczyszczania organizmu. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzanie zasobami ludzkimi w szkole Głównej Handlowej. Prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i indywidualne konsultacje. Aktualnie prowadzi warsztaty i szkolenia dla fitm i osób prywatnych. Doświadczenie zyskała w czasie swojej choroby nowotworowej, poszukując sposobów na wyzdrowienie. O jej zmaganiach z rakiem i metodzie dojścia do zdrowia mogliśmy przeczytać w książce "Jak pokonałam raka". Najnowsza publikacja poświęcona została naszym przyzwyczajeniom, emocjom i sytuacjom, które mają negatywne konsekwencje dla zdrowia. 

źródło zdjęcia: www.goldenline.pl
"Obowiązkiem człowieka jest bycie szczęśliwym, radosnym, pogodzonym ze sobą i światem. Wtedy żadna choroba nie będzie miała do niego dostępu."

Książka została podzielona na dwa obszerne rozdziały, które zawierają krótkie podrozdziały. Pierwsza część opisuje przyczyny chorób, ich podłoże psychologiczne i emocjonalne. Autorka omawia w niej różne sytuacje, które są najczęstszymi źródłami powstawania schorzeń i dolegliwości zdrowotnych. Nieumiejętność wybaczania, poczucie krzywdy, brak satysfakcji z pracy, w związku, ogólne niezadowolenie, narzekanie, negatywne emocje i myśli, to tylko niektóre z nich. 

Rozdział drugi pokazuje w jaki spoób możemy dojść do zdrowia, pokonać długotrwałe choroby i nękające nas dolegliwosci a jednocześnie osiagnąć wewnętrzną chorobę. Monika Godlewska przekonuje, "że ludzie, którzy potrafią cieszyć się życiem, odczuwając szczęście i dobrostan, niezwykle rzadko chorują." Służą temu medytacje, podnoszenie własnej energii, okazywanie wdzięczności, unikanie negatywnych wpływów, ochrona przed szkodliwymi emocjami, osiaganie wenętrznego spokoju, wizualizacje, afirmacje, desynchronizacja i wiele innych. 

Nikt nie lubi chorować lecz uświadomienie sobie jej roli w naszym życiu i zrozumienie przyczyn takiego stanu uruchamia w organiźmie mechanizmy pozytywnych trabsformacji fizycznych jak i psychicznych. W życiu nic nie dzieje się przypadkowo a choroba to taki element naszego istnienia, który pokazuje co powinniśmy zmienić w sobie, co jest dla nas istotne, czego się pozbyć , co poprawić. Jak wykorzystamy chorobę - to zależy od nas. 

"Chorując, mamy często jedyną i niepowtarzalną szansę, aby dłużej i głębiej zastanowić się nad życiem, nad tym, co liczy się najbardziej."

Książka uświadamia rolę wyzwolenia w sobie szczęścia i zadowolenia w drodze do dobrego samopoczucia i uzdrowienia. Osiagnięcie szczęścia nie jest łatwe dla wielu osób, gdyż uzależniają je od wielu czynników. Dla każdego jest ono czymś innym. Dla jednych będzie to pełny portfel, dla innych wspaniałe wakacje, sukcesy czy piękny dom, narodziny dziecka, własny ślub. To są jednak zewnętrzne aspekty szczęscia uwarunkowane sytuacjami. Dla mnie szczęście to przede wszystkim stan umysłu. Umiejętnosć cieszenia się chwilą, spokój umysłu, odpoczynek, akceptacja siebie i docenianie każdego momentu życia przynosi ukojenie prowadzi do udanego życia a przede wszystkim doskonałego zdrowia.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok Wydania: 2014
Ilość stron: 152
Format: 14,5 X 20,5
Redakcja: Mariusz Warda

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.