poniedziałek, 15 września 2014

120 - "Astrocalendarium 2015"

coś więcej niż horoskop na 365 dni
Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz


"Zaiste nie ma nic przyjemniejszego dla człowieka nad zdolność przewidywania."
                                                 Cicero

Już niedługo powitamy nowy - 2015 rok. Wraz z nim wkroczą w nasze życie nowe energie i wpływy. Jesteśmy formowani nie tylko przez nasze otoczenie ale także planety, wibracje danego miesiąca czy dnia. Astrologia od wieków była pomocna w ukierunkowaniu działań naszych przodków. Dawniej zajmowali się tym astrolodzy, którzy przede wszystkim określali jakie dni będą szczęśliwe, kiedy warto wyruszyć w drogę, stoczyć bitwę, pokonać przeszkody. Dziś także wspiera nasze istnienie, jednak nie zawsze o tym wiemy i umiemy to wykorzystać. Dlatego warto mieć pomocnika, który podpowie, udzieli rad i pokaże co jest dla nas korzystne w danym czasie. Takim drogowskazem może być kalendarz, który można mieć zawsze pod ręką. Jak co roku, tak i w tym, ukazał się taki właśnie poradnik pt. "AstroCalendarium" napisany przez znaną astrolog Krystynę Konaszewską - Rymarkiewicz.


Krystyna Konaszewska - Rymarkiewicz od wielu lat opisuje kolejne lata w corocznych wydaniach astrologicznego kalendarza na dany rok. Najnowsze astrocalendarium na 2015 rok to już 19 pozycja z tej serii. Jest uznanym i cenionym nie tylko w Polsce astrologiem, doktorem nauk przyrodniczych i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Medycznej w Krakowie. To zapewnia merytoryczną i wiarygodną jakość wiadomości zawartych w jej publikacjach.W swoim dorobku ma liczne bestsellerowe tytuły traktujących o aspektach horoskopu oraz ich praktycznym wykorzystaniu takich jak: „Astrologia finansowa”, „Astrologia horarna i elekcyjna”, „Astrologia natalna”, "Vademecum Astrologii". 

jedna ze stron kalendarza
Szata graficzna, format i układ kalendarza jest niezmienny i nawiązuje do poprzednich wydań. Układ treści jest przejrzysty, z uporządkowanym informacjami i podziałem na dni i miesiące. Przy każdej dacie znajdziemy wiadomości o jego wibracji numerologicznej, aspektach planet, aktualnej fazie księżyca, panującym znaku zodiaku, imieninach a także o której godzinie zaczyna się dzień i kończy oraz noc. Tak jak w poprzednich wydaniach, tak i w najnowszym kalendarzu znajduje się miejsce na notatki, opis aury dnia, jakim działaniom ona sprzyja, czego lepiej nie robić, na co zwrócić uwagę, jak się zachować. Dla laików i mniej zorientowanych w astrologii zamieszczona została legenda na początku książki.

Dla osób zainteresowanych osobistymi wpływami na własne sprawy autorka zamieściła tabele tranzytów planet, które pomogą wykonać dokładniejszą prognozę. Uczy także w jaki sposób się nimi posługiwać i odczytywać symbole. Na dalszych stronach poznajemy prognozę na 2015 rok zarówno ogólną jego tendencję jak i dla poszczególnych znaków zodiaku. Tu warto wziąć pod uwagę słowa autorki: 

"Los każdego z nas moze być schatrakteryzowany wyczerpująco jedynie na podstawie indywidualnego horoskopu urodzeniowego. Dla osób z poszczególnych znaków Zodiaku można tylko w przybliżeniu określać pewne roczne trendy, biorąc pod uwagę aspekty bieżacych planet do długości ekliptycznej Słońca, które co rok w tych samych datach - z pewnymi odchyleniami - osiąga te same wartości" 

Porównując obecne wydanie astrokalendarza z poprzednimi, można zauważyć stałe elementy wydania takie jak: efemerydy, charakterystykę znaków zodiaku, fazy księżyca, planet, pomocne tabele i definicje astrologiczne. Niektóre z nich są przedrukiem z poprzednich publikacji a inne uzupełnione i uaktualnione na dany rok. Dzięki temu mamy zarówno świeże informacje jak i przypomnienie stałych zagadnień, bez potrzeby szukania tego w starych kalendarzach. Całość sprawia estetyczne wrażenie a jak zwykle niewielki format poradnika pozwala mieć go zawsze przy sobie. Jak każdego roku, tak i teraz z pewnoscią będę korzystała z porad zawartych w "Astrocalendarium 2015" ponieważ to nie tylko przewodnik astrologiczny ale zbiór wielu interesujących wiadomości z dziedziny astrologii, które można praktycznie wykorzystać oraz mieć przy sobie towarzysza i doradcę na 365 dni.


Kalendarz można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok Wydania: 2014
Ilosć stron: 304
Format: 12 X 16,5 cm
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kłosowska, Natalia Paszko, Mariusz Warda

2 komentarze:

  1. Idealny dla mojej mamy. Jeśli jest już dostępny w sprzedaży, to na pewno go kupię.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.