poniedziałek, 27 stycznia 2014

72. Cuda Archanioła Gabriela

Opieka i wsparcie od poczęcia aż do starości
dr Doreen Virtue

     

„Ja jestem Gabriel, 
który stoję przed Bogiem.”
(Ewangelia wg. Św. Łukasza1)
  
Doreen Virtue jest doskonale znana jako ekspert od aniołów. Zyskała sławę poprzez publikacje m.in. dotyczącymi aniołów, wróżek, elfów, bogiń i wielu innych mistycznych energii. To światowej sławy jasnowidz, doradca duchowy, terapeutka, doktor psychologii. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki m.in. wizualizację, medytację, ćwiczenia fizyczne. Sama jest przykładem transformacji, dzięki której zawdzięcza swoje obecne sukcesy. Ukazały się  na naszym rynku takie książki  jak: „Uzdrawianie z Aniołami”, „Przesłania anielskie na każdy dzień”, „101 Wróżek”, oraz z liczne talie anielskie, m.in. „Karty Archanioła Michała”,  "Przesłania anielskie na każdy dzień" i karty   , "Dar od aniołów""Anielski Tarot""Anielskie Wsparcie w Miłości" czy "Uzdrawianie z Aniołami" Po publikacjach o Archaniele Michale pt. „Cuda Archanioła Michała” i Archaniele Rafaelu „Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela”  przyszła kolej na następnego potężnego anioła – Archanioła Gabriela i jego właściwości.

jedna ze stron
Zanim przejdę do opisu treści, muszę zaznaczyć, że książka jest pięknie wydana. To rzadkość w tego rodzaju publikacjach, dlatego należy docenić staranność tego wydania. Wydawnictwo Studio Astropsychologii może się poszczycić wieloma pięknymi wydaniami, lecz „Cuda Archanioła Gabriela” to chyba najładniejsze jakie ukazało się do tej pory.  Każda karta książki to osobna aranżacja wyglądu, odpowiednio odobrane tło, obrazy i tekst. Całość wydrukowana została na kredowym papierze z piękną, bogatą grafiką, ozdobnikami, wieloma ilustracjami i kolorowymi stronami. To wszystko sprawia, że jest to wydanie eleganckie, miłe w dotyku i przyjemne dla oka. Ogólnie robi pozytywne wrażenie. Jedyny minus to klejone brzegi, co nie gwarantuje utrzymania publikacji w całości.

źr. www.angeltherapy.com
Jak sama autorka zaznacza, nie jest to książka wyznaniowa.  Jej celem jest uzmysłowienie potęgi jednego z ważniejszych aniołów, o którym przeciętny człowiek wie niewiele. 

Najczęściej Archanioł Gabriel jest kojarzony z dziećmi, poczęciem, narodzinami i rodzicielstwem, gdyż w przekazach przedstawiany jest jako zwiastujący Elżbiecie poczęcie syna Jana a Maryi – Jezusa. 

Jest aniołem, który intensywnie nawiązuje z ludźmi kontakt i możemy liczyć na jego pomoc w wielu sytuacjach. To anioł, który patronuje dzieciom ale także artystom, pisarzom, osobom, którzy pracują słowem pisanym i mówionym. Otacza szczególną opieką zarówno pary starające się o dziecko, jak i kobiety będące w ciąży.  Ułatwia także komunikowanie się a nawet pomaga w podróży uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Przynosi natchnienie i nowe pomysły.

Treść książki została podzielona na osiem rozdziałów, a każdy z nich poświęcony jest osobnej umiejętności i zagadnieniu dotyczącym Archanioła Gabriela. Na początku Doreen przybliża nam postać Archanioła Gabriela pod kątem przekazów źródłowych, które ukazują go na tle historycznym, biblijnym. Możemy poznać w jaki sposób opisują go pisma różnych religii, przede wszystkim w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. W poszczególnych rozdziałach  możemy przeczytać w jaki sposób Archanioł Gabriel pomaga matkom, ułatwia dzieciom przyjście na świat, wspiera ciążę, uzdrawia niemowlęta, towarzyszy pielęgniarkom, osobom związanymi z położnictwem. Przeważającą część książki stanowią krótkie historie, świadczące o wszechstronności Archanioła Gabriela. Osoby, które doświadczyły jego działania przekazują swoje wrażenia, świadczące o niezwykłej energii tego anioła. Niektóre z tych opowiadań wydają się mało prawdopodobne, lecz autorka zapewnia o ich autentyczności.

„Ci, którzy podzielili się ze mną swymi osobistymi historiami, nie szukają poklasku, uwagi ani docenienia. Są po prostu głęboko zdumieni, pełni respektu i niesamowicie wdzięczni Bogu. Są niezwykle skromni i zwyczajnie zastanawiają się Dlaczego Archanioł Gabriel odwiedził właśnie mnie?

Poznajemy doświadczenia osób, którym życie odmieniło się dzięki interwencji Archanioła Gabriela, miały okazję usłyszeć jego przesłania, słowa otuchy, doświadczyć jego pomocy, spotkania z nim i cudownych zdarzeń, których nie można wytłumaczyć racjonalnie. Dowiadujemy się także jak rozpoznać znaki, które ten boski posłaniec nam przesyła, jak się one objawiają, w jaki sposób objawia się on na ziemi, ale także kiedy prosić Archanioła Gabriela o pomoc, jak wyrażać swoje prośby, w jaki sposób możemy się z nim kontaktować. Poznajemy symbole, którymi się posługuje, najczęstsze wizerunki w objawieniach, nieprawdopodobne zdarzenia świadczące o jego sile i możliwościach.

Po lekturze tej książki pozostaje przekonanie, że nie jesteśmy sami i możemy zawsze liczyć na pomoc boskiego posłańca. Warto bliżej poznać tego niezwykłego anioła o wielkiej  mocy, by nie przegapić jego sygnałów i wskazówek, które nam udziela.

 Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1                                                  O Archaniele Gabrielu 
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 200
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.