czwartek, 12 września 2013

52. Mudry

dla zdrowia, witalności i wewnętrznego spokoju
Gertrud Hirschi
       
Codziennie jesteśmy narażeni na stres, gwałtowne emocje, wewnętrzne i zewnętrzne wpływy. Stojąc w kolejce, niecierpliwiąc się w korku samochodowym czy wykonując codzienne zadania często towarzyszą nam nerwowość, niecierpliwość, pośpiech. Tymczasem czas oczekiwania, chwilę przestoju czy przerwy można wykorzystać dla naszego zdrowia stosując układy rąk. Z ich pomocą możemy doskonale wspomóc nasz organizm, zmienić swoje myślenie a dzięki temu uzdrowić swoje życie. Możliwość poznania mocy naszych dłoni stwarza książka pt. „Mudry dla zdrowia, witalności i wewnętrznego spokoju”

Książka jest czwartą z kolei publikacją popularyzującą mudry przez Gertrud Hirschi, która jest znanym ekspertem w tej dziedzinie. W Polsce ukazała się publikacja pt. „Mudry Joga dłoni dla ciała i umysłu”, która jest doskonałym uzupełnieniem do do kart z mudrami. Gertrud Hirschi jest bestsellerową autorką pozycji na temat jogi i mudr. Mimo, że jest ona szwajcarską instruktorką jogi, jej publikacje należą do rekomendowanych lektur w Indiach. Od ponad dwudziestu lat prowadzi swoją szkołę jogi i organizuje międzynarodowe seminaria. 

Przykładowa mudra z książki
Mudry to specjalne układy dłoni, które przy regularnym stosowaniu mają pozytywny wpływ nie tylko na nasz organizm ale także na sferę psychiczną i duchową. Dzięki nim możemy poradzić sobie z wieloma dolegliwościami, emocjami, stresem. Zyskujemy w ten sposób równowagę na kilku poziomach wspierając przy tym swój rozwój wewnętrzny. Są też doskonałe w energetyzowaniu naszego organizmu, gdy brakuje nam sił i potrzebujemy „zastrzyku” energii do działania. Brak wewnętrznego spokoju prowadzi do wielu przykrych schorzeń zarówno fizycznych ale także mentalnych, dlatego autorka skupiła się w tej książce przede wszystkim na uzdrawianiu duchowo – psychicznym. 

W swojej najnowszej publikacji Gertrud Hirschi przedstawia 52 mudry, które są pomocne w wielu różnych dolegliwościach. Do każdej z nich dobrane zostały ćwiczenia oddechowe, medytacje, afirmacje, wspomagający kolor, odpowiednia muzyka i naturalna kuracja z wykorzystaniem ziół. Ciekawym aspektem oprócz opisu wykonania mudry i efektu jej działania, jest zwrócenie uwagi na psychologiczne uzasadnienie występowania określonej dolegliwości i co może być powodem jej pojawienia się. Poza tym autorka opisuje własne doświadczenia i pracę z mudrami, historie związane z ich stosowaniem i efekty uzyskane dzięki nim. Przekazuje także wiedzę na temat naszych dłoni, ich możliwości uzdrawiających i relaksujących. Dowiadujemy się jakie żywioły, meridiany, czakry, sfery refleksyjne a nawet planety są przyporządkowane do poszczególnych palców. 

Fragment z załącznika

By można łatwiej znaleźć właściwą mudrę dla siebie zostały one pogrupowane w osobnym rozdziale w zależności od potrzeb i dolegliwości: na odnowienie rezerw energetycznych, na pozbycie się balastów z przeszłości, poprawienie relacji, pokonanie strachu, pokonanie codziennych problemów i wiele innych. Uzupełnieniem wiedzy są załączniki na końcu książki dotyczące właściwego odżywiania się, stosowania ziół, wiedzy o czakrach i zasadzie pięciu żywiołów wg chińskiej filozofii. Dodatkowym plusem jest oddzielna wkładka z rysunkami wszyskich mudr dzięki której szybko można odnaleźć interesujący nas układ palców.

„Mudry ucieleśniają połączenie spokój - cisza – pokój”

Osobiście często stosuję mudry i polecam je każdemu jako skuteczne narzędzie w wyeliminowaniu przykrych dolegliwości. W poszukiwaniu sposobów na poprawę i wzmocnienie naszego zdrowia sięgamy do różnych źródeł, stosujemy często leki, kuracje, suplementy diet. Tymczasem mamy przy sobie jedno z narzędzi, które mogą nam pomóc w uzyskaniu lepszego zdrowia. Moc naszych dłoni możemy wykorzystać w każdej chwili. Ćwicząc wybrane układy rąk możemy nie tylko rozwiązać problemy zdrowotne takie jak bóle stawów, pleców, brak zapału, nerwowość, uczucie pełności, bóle karku lub zaburzenia koncentracji ale także poprawić swoje samopoczucie w sferze duchowo-psychicznej. 

W dzisiejszym coraz szybszym tempie życia brakuje nam czasu na gimnastykę, jogę czy inne ćwiczenia. Mudry są doskonałym rozwiązaniem ponieważ można stosować je w każdej chwili. Nie wymagają one dużego wysiłku, specjalistycznego sprzętu czy długich przygotowań. Wystarczy chwila skupienia i wiedzy potrzebnej do ich prawidłowego wykonania i to zadanie spełnia książka w zupełności. 
Książkę można kupić w sklepie:Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 15.7 x 12.8
Ilość stron 232
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.