niedziela, 1 września 2013

49. Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków

Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków
Jason Miller
 
Dla każdego z nas bezpieczeństwo, spokój, harmonia jest ważnymi elementami życia. Chronimy się na różne sposoby: zapinamy pasy jadąc samochodem, chodzimy uważniej, by się nie przewrócić, dbamy o zdrowie, zabezpieczamy się finansowo. Przede wszystkim skupiamy się na fizycznej ochronie przed zagrożeniami z zewnątrz. Istnieją jednak niebezpieczeństwo, którego nie dostrzegamy od razu. To czyjeś negatywne nastawienie w stosunku do nas, złe spojrzenie, myśli, słowa, ukryte działania magiczne. Najczęściej nie mamy świadomości, że zła passa jest efektem czyjejś zemsty. Czy można się przed tym skutecznie obronić? Czy jest możliwe zapobieganie takim atakom? Nie jesteśmy zupełnie bezbronni. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Taką możliwość stwarza książka pt. „Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków” 

źródło zdjęcia:
www.sacredwheel.org
Napisał ją Jason Miller – doświadczony i ceniony znawca magii, mędrzec i szaman. Wiarygodności i autentyczności tego poradnika dodaje fakt, że przez wiele lat studiował on okultyzm i praktykował różnego rodzaju magię. Już w dzieciństwie miał z nią styczność i odkrył, że zgłębianie jej tajników jest jego drogą życiową a poprzez nią może pomagać ludziom, którzy nie potrafią sobie poradzić z różnego rodzajami atakami. W swoim już dorosłym życiu poznawał także sekrety egzorcyzmów, różnych rytuałów i systemów magicznych. Między innymi został wprowadzony do sabatu czarownic, gdzie praktykował niewiccański styl czarów. Należy do Stowarzyszenia Sangreala i „Ordo Templi”. Poza tym jest znawcą tantry, religii Tybetu – Bon. Obecnie mieszka z żoną w New Jersey. Jest nauczycielem prowadzącym ćwiczenia medytacyjne, warsztaty i wykłady. Jego artykuły pojawiają się w czasopiśmie „Behutet” a także na stronach poświęconych pogaństwu. 

Książka jest przede wszystkim przewodnikiem poświęconym magicznej ochronie przed wszelkimi atakami, nie tylko fizycznymi ale także mentalnymi i duchowymi. W swoim założeniu została skierowana do osób, które zetknęły się już z magią i chcą bardziej zgłębić jej podstawy. Rytuały i zaklęcia oparte są na energiach kobiecych, księżyca, żywiołach i duchach. Jason Miller proponuje, by potraktować je jako bazę do własnych poszukiwań, gdyż w ten sposób nawiążemy „do tradycji dawnych mędrców i wieszczek, którzy traktowali zaklęcia jako żywą tradycję, a nie powtarzany bez ustanku zbiór formułek.” Dowiadujemy się co to są rytuały odpędzenia, jakie powinno się wykonywać codzienne praktyki, w jaki sposób ochraniać siebie, swój dom, czym są egzorcyzmy, jakie są i na czym polegają metody odwracania uroków i jak zregenerować siły po okultystycznym ataku. Autor uczy jak rozpoznać atak parapsychiczny, jakie mogą być jego źródła, jakie są ich symptomy. Omawia naturę duchowych opiekunów, strażników, złośliwych i nienaturalnych duchów. Przytacza wiele przykładów zarówno ze swojego życia jak i innych osób, ukazując w ten sposób efekty różnych działań magicznych, często lekkomyślnych. 

„każda krzywda uczyniona przez wiedźmę w ramach karmicznej równowagi powróci do niej po trzykroć zwielokrotniona.” 

źródło zdjęcia: nettle.files.wordpress.com.hekate
Jason Miller zadedykował swoje dzieło bogini Hekate, która jest dla niego jedną z ważniejszych boskich energii kobiecych. Jest ona patronką magii zarówno ofensywnej jak i defensywnej, mroku i światła. Zaklęcia zawarte w poradniku oparte są na doświadczeniu autora, jego wiedzy i praktycznym wykorzystaniu czarów. Nie skupia się on tylko na opisywaniu rytuałów, ale przekazuje fachową wiedzę magiczną. Uświadamia i przestrzega, że sztuka magii nie jest formą zabawy, lecz swoistym stylem życia. Podstawową zasadą w uprawianiu magii jest bezpieczeństwo i ochrona siebie oraz swoich najbliższych. Dostępność jej w różnych książkach, mediach, internecie stwarza niebezpieczeństwo ściągnięcia na siebie parapsychicznych ataków dlatego ważne jest, by umieć rozsądnie podchodzić do tego tematu. Ukazuje także skutki zbyt lekkiego traktowania działań okultystycznych. Nie przez przypadek dawniej magia była zastrzeżona dla mędrców i wieszczek i pospolity człowiek nie miał do niej dostępu. 

„Słowa takie jak wieszczka czy mędrzec przeżywają dziś swój renesans w wielu kulturach. Ironią wydaje się fakt, iż dawny mędrzec w dzisiejszych czasach zapewne chciałby walczyć z magią.” 

Warto mieć świadomość skutków praktykowania magii przez osoby nieprzygotowane do takiej ścieżki. Jest to temat, który fascynuje wielu młodych ludzi, dlatego dobrze jest mieć wiedzę na temat niewłaściwego używania zaklęć, rytuałów i igrania z losem, przywołując niewidzialne siły, które zamiast nam pomóc, mogą uprzykrzyć życie a nawet doprowadzić do śmierci. Wchodząc na praktyczną drogę magii, trzeba wiedzieć jak kroczyć po niej bezpiecznie i rozsądnie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1 
Rok wydania 2013 
Format 15.7 x 12.8 
Ilość stron 224 
Oprawa miękka 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.