niedziela, 6 stycznia 2019

447. - "Oczyszczanie energetyczne"

Jak pracować z energią, aby zmienić życie na lepsze
Barbara Moore

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2018
Rok wydania amerykańskiego: 2018
Liczba stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wymiary: 13 x 21 cm
Redaktor prowadząca: Marta Budnik
Redakcja: Juliusz Poznański
Tłumaczenie: Ischim Odorowicz-Śliwa
Korekta: Sylwia Paszyna
Opracowanie graficzne okładki: Łukasz Werpachowski
Zdjęcie na okładce: © JurateBuiviene (Shutterstock.com)
Tytuł oryginału: Modern Guide to Energy Clearing 

         
„Życie to podróż, która prowadzi nas ku naszym celom“

Zdrowie postrzegamy najczęściej jako nasze dobre samopoczucie na poziomie fizycznym. Dbamy o nie poprzez właściwe odżywianie, aktywność i higienę osobistą. Zapominamy jednak, że wszelkie dolegliwości i choroby objawiają się najpierw na poziome energetycznym i to właśnie od niego powinniśmy zacząć uzdrawianie naszego organizmu. Proces ten pomaga zrozumieć książka pt.: „Oczyszczanie energetyczne“. 

źr. zdjęcia:
www.mariannepestana.com
Barbara Moore jest znaną i cenioną tarocistką z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Napisała wiele książek zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych osób interesujących się tarotem. Uwielbia pisać, czytać, dokształcać się oraz przekazywać swoją wiedzę innym ludziom, pracując bezpośrednio z klientami oraz biorąc udział jako prelegentka na konferencjach. Mieszka w stanie Minnesota ze swoją żoną Lisą i psem Whiskey. Tworzy talie, pisze książki, występuje na konferencjach, stawia i uczy tarota. Kilka miesięcy temu miałam okazję poznać jej poradnik pt.: "Magia Tarota“.

W pracy z każdym systemem mantycznym, ale też w życiu codziennym, ważne jest oczyszczanie siebie i swojego otoczenia z negatywnych energii. Barbara Moore doradza jak skutecznie to zrobić i cieszyć się zarówno zdrowiem fizycznym jak i energetycznym.


Wiedza została podzielona na trzy części, które zawierają mniejsze rozdziały i podrozdziały. Autorka odsłania w nich stopniowo kolejne kroki prowadzące do oczyszczania siebie i swojego otoczenia. Prezentuje proste metody skupiające się na każdym aspekcie naszego istnienia. Pomaga zrozumieć czym jest energia, wibracja, ruch, ciało energetyczne i harmonia energetyczna. Przedstawione przez nią zagadnienia dają podstawy do zadbania o swoją energetykę, utrzymania w zdrowiu ciała duchowego, mentalnego a tym samym fizycznego. Wymaga to wyrobienia w sobie właściwych zachowań, odpowiedniego odżywiania, higieny i myślenia. 

„żeby podejmować dobre decyzje, poprawnie korygować kurs i żyć zgodnie z celem duszy, trzeba być czystym energetycznie.“

W części pierwszej przybliża terminologię, którą warto poznać, by przedstawiany materiał był zrozumiały. Poznajemy też podstawy zdrowia energetycznego. Dowiadujemy się, że dzięki oczyszczaniu energii, kontrolowaniu jej wydatkowania i jej odżywianiu możemy utrzymać stabilność energetyczną. Poznajemy jaki jest cel naszej duszy, na czym polega praca z energią i korzyści płynące z oczyszczania energetycznego.

Część druga dotyczy dbania o energetykę osobistą, by uzyskać wewnętrzną pewność siebie, nauczyć się wyrażania celu naszej duszy i wziąć odpowiedzialność za kreowanie własnego świata, w którym żyjemy. Od tej części autorka sugeruje, by w trakcie poznawania poszczególnych zagadnień mieć przy sobie zeszyt, w którym będziemy zapisywać swoje spostrzeżenia, przemyślenia i preferencje. To ułatwi nam dostosowanie proponowanych technik do swoich potrzeb. Przedstawione metody i ćwiczenia są bowiem, jedynie szablonami pomagającymi rozwinąć własną praktykę energetyczną. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania skłaniające do zastanowienia się nad poznanym materiałem i wdrożenia w życie. Zostały one wyszczególnione na stronach o szarej barwie, dzięki czemu łatwiej jest je dostrzec, nawet przy zamkniętej książce.


Część trzecia podpowiada jak oczyścić własne otoczenie i wpływać na utrzymanie pozytywnej energii w domu, pracy, samochodzie, czyli wszędzie tam, gdzie przebywamy. Znajdziemy w niej techniki oczyszczania, pielęgnowania i zabezpieczania przestrzeni, przykładowy harmonogram pracy z energią otoczenia, narzędzia energetyczne i sposoby współtworzenia świata poprzez błogosławieństwa.

Książkę kończą dwa Dodatki: 

W pierwszym zostały zamieszczone przykłady błogosławieństw, czyli krótkich tekstów przyciągających pozytywną energię do naszego życia. W dodatku drugim, zatytułowanym „Służba Starej Matce“, autorka dzieli się swoimi doświadczeniami pokazując w ten sposób możliwości wprowadzania i rozszerzania zdrowej, odpowiedniej i harmonijnej energii na świecie.

„właściwe gospodarowanie energią tworzy bardziej zrównoważone i spokojniejsze życie“


Nasze ciało jest jak ogród, który wymaga pielęgnacji, usuwania chwastów, podlewania i nawożenia. Podobnie jest z naszą energią. Książka pomaga zrozumieć czym jest energia i uczy jak zadbać o jej właściwy potencjał, byśmy mogli dokonywać zmian w sobie i w swoim otoczeniu. Uczymy się uwalniania wszelkich blokad, negatywnych energii i kierowania pozytywnych wibracji tak, by wpływały pozytywnie na nasze życie.

Autorka przybliża poszczególne zagadnienia i terminologię przystępnie w sposób zrozumiały dla każdego. Przedstawia ogólne zasady, koncepcje, pomysły i działania, które można dostosować indywidualnie według własnych preferencji. Uświadamia, że wszyscy jesteśmy jak naczynia połączone. Każdy aspekt naszego ciała fizycznego i energetycznego jest ważny, dlatego powinniśmy wiedzieć jak o nie dbać.

Książkę można kupić m.in. w sklepie:


2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.