sobota, 29 października 2016

273. - " Pasożyty - prawdziwa przyczyna chorób"

Diagnostyka i samodzielne leczenie
Alan E. Baklayan 

        

„pasożyty i trucizny środowiskowe umacniają swoją pozycję, gdy organizm jest wyczerpany.”

Medycyna zrobiła ogromne postępy od początków swego istnienia. Rozwój cywilizacyjny, odkrycia i wynalazki spowodowały powstanie nowych metod leczenia, produkcję wielu farmaceutyków lecz mimo to nadal ludzie chorują na różne przewlekłe choroby, z którymi nie można sobie poradzić. W ostatnich latach zanotowano wzrost zachorowań na alergię, katar sienny, bóle głowy, nowotwory, niestrawność i wiele innych. Coraz więcej osób cierpi z powodu uciążliwych dolegliwości, szukając ich przyczyn w czynnikach zewnętrznych i lecząc się w tradycyjny sposób. Tymczasem źródło problemu może tkwić w naszym wnętrzu. O nich opowiada książka „Pasożyty - prawdziwa przyczyna chorób”.

źr. zdjęcia: baklayan.de
Alan E. Baklayan jest jednym z nielicznych terapeutów, którzy skutecznie leczą pasożyty i choroby grzybiczne. W 1977 roku otworzył szkołę Kung Fu i Tai Chi Chuan w Monachium. Od 1985 roku pracuje jako uzdrowiciel w Monachium. Swoją W młodości zgłębiał naukę mnichów Shaolin, Tai Chi Chuan i chińską filozofię stąd jego metody uzdrawiania opiera na praktykę holistycznym podejściu do człowieka. Jest przekonany, że większość chorób powstaje z powodu obecności pasożytów w naszym organizmie. To one są odpowiedzialne za różnorodne alergie, osłabienie, zmęczenie, dolegliwości reumatyczne i wiele innych. 

okładka oryginału
źródło zdjęcia: amazon.de
Celem książki jest przybliżenie problemu zakażenia pasożytami i uświadomienie oddziaływania czynników, które im sprzyjają. Uważa, że: „nie można cofnąć głębokich ostatecznych uszkodzeń organicznych, ale każda choroba może zostać zatrzymana, a wtedy regeneracja ciała dokona reszty.” Autor podaje przydatne, fachowe i praktyczne informacje na temat diagnozy, samodzielnego leczenia i profilaktyki zainfekowania organizmu pasożytami. Udowadnia, że jest to znacznie bardziej powszechny problem niż się wydaje większości lekarzom. Pokazuje, jak należy postępować w sytuacji, gdy diagnoza jest trudna do określenia a przjmowane dotychczas  medykamenty przestają działać. Proponuje stare kuracje oczyszczające z pasożytów i terapie opracowane przez siebie.

Wiedza została ujęta w postaci obszernego wstępu i pięciu rozdziałów wypełnionych mnóstwem fachowych informacji. Na początku autor nakreśla problem wzrostu zachorowań wśród pacjentów na przewlekłe choroby, problem z ich leczeniem w tradycyjny sposób, omawia czynniki wywołujące choroby, wykazuje związek między psychiką a pojawieniem się dolegliwości. Uczy rozróżniania reakcji organizmu i określenia czy zauważony objaw jest efektem odtruwania czy powodem do niepokoju o stan zdrowia. 

„coraz większa trudność w leczeniu chronicznych chorób w znacznym stopniu jest powodowana przez obciążenie pasożytami.”

Rozdział pierwszy omawia czynniki wywołujące choroby i ich związki z pasożytami. Są wśród nich; zanieczyszczenia środowiska związkami chemicznymi, elektrosmogiem, obciążenia metalami ciężkimi, predyspozycja czyli konstytucja człowieka i pasożyty. Autor podpowiada jak utrzymać równowagę między zdrowiem i chorobą, wykorzystując do tego medycynę naturalną, w tym tradycyjną medycynę chińską, która opiera się na założeniu utrzymania optymalnego zdrowia. 

W rozdziale drugim dokładniej opisuje trzy czynniki, które wywołują choroby. Uświadamia skalę zagrożenia na jakie jest codziennie narażony nasz organizm. Wymienia toksyny znajdujące się w powietrzu, wodzie, przedmiotach codziennego użytku, źródła metali ciężkich, wykazuje związek między pasożytami a truciznami pochodzącymi ze środowiska, predyspozycją człowieka czyli konstytucją. Podpowiada jak rozpoznać zatrucie toksynami, jak zminimalizować ich obecność w naszym otoczeniu i pożywieniu, podaje kilka środków odtruwających, które można samemu zastosować. Przedstawia skalę zarażenia ludzi różnymi pasożytami, charakteryzuje ich rodzaje, opisuje działania, w jaki sposób nam szkodzą, jak dostają się do naszego organizmu i jak można ich uniknąć. Podpiera się badaniami naukowymi oraz przykładami klinicznymi, w których opisuje sposób leczenia chorób wywołanych pasożytami. Opisuje przy tym swoje podejście terapeutyczne i metody, którymi się posługuje. 

Rozdział trzeci zajmuje się następstwami jakie wywołują przedstawione wcześniej pierwotne przyczyny. Alan E. Baklayan poświęca w nim swoją uwagę przede wszystkim chorobom grzybiczym, alergiom i niestrawnościom. Przedstawia zasady funkcjonowania terapii przeciwpasożytniczej, terapii aparatem Trikombin i sposoby samopomocy.

Rozdział czwarty opisuje choroby wywołane pasożytami, proste środki dla wzmocnienia układu immunologicznego i całego organizmu. 

Rozdział piąty przedstawia różne formy terapii i metod, które możemy wykonać samodzielnie. Poznajemy zasady oczyszczania organizmu, odtruwanie skóry, oczyszczanie wątroby, pielęgnacji skóry, higieny ciała, nawadniania i odżywiania.

Książka ma charakter rozprawki analizującej i uświadamiającej zagrożenia płynące z naszego otoczenia. Autor stwierdza, że prawie u każdego swojego pacjenta stwierdził obciążenie pasożytami. Najczęściej nie wiemy o tym chcąc wyeliminować jakąś chorobę czy dolegliwość. Umożliwia to medycyna naturalna i dawne terapie, które powracają do łask. W ostatnich dekadach ten kierunek poczynił wyraźne postępy i coraz więcej lekarzy i terapeutów docenia jej możliwości. To jest podstawą leczenia o której dowiadujemy się w poradniku w bardzo szerokim zakresie. Informacje podane są przystępnie chociaż zwierają odniesienia do naszego funkcjonowania, danych statystycznych i wyników badań. Autor uświadamia, że pasożyty powodują wiele dolegliwości, gdyż osłabiają nasz system immunologiczny, układ nerwowy, hormonalny rozregulowując podstawowe funkcje fizjologiczne. Nie jest możliwe całkowite ich wyeliminowanie z naszego otoczenia i naszego organizmu, lecz możemy pomóc sobie w zwalczaniu efektów ich działania mając wiedzę jak to zrobić.

Książkę możemy kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 1999
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 292
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska 
Tytuł oryginału: Parasiten - Die verborgene Ursache vieler Erkrankungen

1 komentarz:

  1. Przyznam, że w ogóle nie znam tego tematu. Na pewno dowiedziałabym się wiele ciekawego.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.