czwartek, 8 grudnia 2016

293. - "Zdrowe oczy"

Jak zapobiegać i leczyć zaćmę, jaskrę oraz inne dolegliwości oczu
Bruce Fife
             

„Prosta dieta oparta na oleju kokosowym dokonuje tego, czego żaden lek ani żadna terapia nie była w stanie osiągnąć.”

Mamy pięć zmysłów i każdy z nich jest dla nas ważny lecz wzrok uważany jest za jeden z ważniejszych, gdyż bez niego trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych czynności. Perspektywa ślepoty jest przerażająca, dlatego warto zadbać o wzrok jak najszybciej. Jest to trudne, gdyż choroby oczu są niezauważalne i dopiero badanie u okulisty pokazuje zakres problemu. Gdy pojawi się jaskra, zaćma czy inne schorzenia wówczas zaczyna się proces leczenia, który jedynie opóźnia proces. Autor książki pt.: „Zdrowe oczy” przekonuje, że możemy zatrzymać rozwój wielu schorzeń a nawet odwrócić niekorzystne zmiany.

www.life-saving-naturalcures
-and-naturalremedies.com
Dr. Bruce Fife nazywany jest "Doktorem Kokosem" lub „Kokosowym Guru” gdyż propaguje zalety kokosu i produktów z nim związanych. Jest lekarzem naturopatą, uznanym mówcą cenionym pisarzem, dietetykiem oraz autorem ponad 20 książek dotyczących terapii naturalnych i zdrowego odżywiania. Jest dyrektorem Coconut Research Center, która jest organizacją nonprofit. Prowadzi w niej działalność skupiająca się na szerzeniu wiedzy i leczniczych właściwościach oleju kokosowego i produktów z nim związanych. Dzięki niemu wiele osób zaczęło postrzegać świat roślin jako cud natury i doceniać walory nie tylko smakowe ale i zdrowotne. Jego porady zamieszczone w publikacjach pomogły wielu osobom na całym świecie odzyskać zdrowie i wigor. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon
Pogorszenie wzroku jest traktowane często jako element starzenia organizmu, które prędzej lub później dotknie każdego. Leczenie polega na terapiach opartych na farmaceutykach i zabiegach, które spowalniają proces zmian chorobowych, lecz nie powodują całkowitego uzdrowienia.

Bruce Fife przekonuje, że istnieje terapia naturalna, która skutecznie zwalcza większość powszechnych chorób oczu. Opracował dietę, której głównym składnikiem jest olej kokosowy, o którego zaletach pisał w swoich poprzednich książkach. W niniejszej publikacji także szeroko opisuje korzyści płynące z włączenia oleju kokosowego do pożywienia i jego wpływ na stan zdrowia narządu wzroku. 

Impulsem do stworzenia programu był udział autora w prezentacji zorganizowanej na corocznym spotkaniu w Amerykańskiej Akademii Okulistyki w Denver w stanie Kolorado. W 2014 roku Bruce Fife został poproszony o wygłoszenie wykładu na temat korzyści oleju kokosowego i jego związków z poprawą widzenia. 

Jego program zawiera dwa warianty i opiera się na diecie niskowęglanowej i ketogenicznej. Pierwszy wariant przeznaczony jest dla osób o zdrowym wzroku i prawidłowym poziomie cukru. Drugi - ma pomóc tym, którzy już mają stwierdzone pierwsze oznaki chorób starczych i pragną zatrzymać ich rozwój. 

Autor jest przykładem skuteczności spożywania oleju kokosowego, gdyż około 20 lat temu lekarz stwierdził u niego początki jaskry. Badając zalety oleju kokosowego zaczął wprowadzać stopniowo zmiany w swoim sposobie odżywiania. Przede wszystkim wykluczył całkowicie oleje roślinne, margaryny, tłuszcze spożywcze i wszelkie produkty zawierające uwodorniony olej roślinny. Zamiast nich zaczął używać oleju kokosowego. Dwa lata później badania nie wykazały jaskry, która zniknęła całkowicie. Dziś, w wieku ponad 60 lat, ma taką samą jakość wzroku jak w wieku 40 lat.

Metody prezentowane przez niego opierają się na badaniach naukowych, również te dotyczące leczenia wzroku. Udowadniają one, że olej kokosowy ma wiele zalet, które są korzystne dla naszego zdrowia. Okazał się on efektywny przy chorobie Alzheimera, Parkinsona, epilepsji i innych zaburzeniach neurologicznych. Poza tym niszczy wolne rodniki, ma właściwości przeciwzapalne, ułatwia wchłanianie przez organizm składników odżywczych, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, w tym luteiny oraz witaminy A, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. 

W swojej książce „Zdrowe oczy” dzieli się swoimi dokonaniami, spostrzeżeniami, wynikami badań i przykładami z życia różnych osób pokazując korzyści z używania produktów kokosowych dla naszych oczu. Wyjaśnia jak zbudowane jest oko, jakie procesy w nim zachodzą, co się dzieje, gdy pogarsza się wzrok. Uzmysławia co powoduje pogorszenie się wzroku, jakie choroby mogą na to wpłynąć i co wspomaga dobre widzenie. Prezentuje testy sprawdzające wzrok, sposoby jego badania, schorzenia oczu i ich przyczyny oraz metody leczenia stosowane powszechnie przez okulistów. Dużą uwagę przywiązuje do cukrzycy, o której dowiadujemy się różnych ciekawych i przydatnych informacji. Wielokrotnie podkreśla, że cukrzyca jest jednym z głównych czynników zagrażających naszemu wzrokowi i podaje sposoby walki z nią i jej uniknięcia. 

Książka daje nadzieję wszystkim tym, którzy borykają się z takimi schorzeniami jak jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, zapalenia nerwu wzrokowego, suchość oczu, infekcje czy dolegliwościami spowodowanymi przez udar. Poleciłabym ją także tym, którzy cieszą się dobrym wzrokiem, by mogli uniknąć wielu schorzeń. Nie jest ona poradnikiem prezentującym konkretny plan działania lecz raczej zbiorem ważnych wiadomości o naszych oczach i jego chorobach. Autor opisuje składniki odżywcze korzystne dla naszych oczu, obala funkcjonujące mity, zamieszcza listę produktów, które warto wprowadzić do swojego odżywiania, pokazuje które z nich mają niską, średnią i wysoką zawartość węglowodanową oraz udziela wiele wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji wzroku. 

Wzrok jest niewątpliwie ważnym zmysłem, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Wpływ różnych czynników powodują schorzenia oczu, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie w życiu. Na świecie co pięć sekund ktoś traci wzrok i z pewnością jest to dramat, którego nikt nie chce doświadczać, dlatego warto zadbać o oczy jak najwcześniej, by cieszyć się nim do końca życia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 336 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kłoskowska
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Anna Jurga
Tytuł oryginału: Stop Vision Loss Now!: Prevent and Heal Cataracts, Glaucoma, Macular Degeneration and Other Common Eye Disorders


3 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.