19 kwietnia 2016

235. - "Soda lecznicze właściwości"

Kompendium wiedzy o tanim, bezpiecznym i skutecznym środku uzdrawiającym
dr Mark Sircus 

        

„Soda niesie w sobie moc leczenia i ratowania życia.”

Wodorowęglan sodu o symbolu chemicznym NaHCO3, znajduje się w niemal każdej kuchni i stosowany jest głównie w celach kulinarnych. Popularnie nazywany sodą oczyszczoną lub kwaśnym węglanem sodu jest wykorzystywany na przykład w różnych wypiekach. Dla chemików to nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów, wodorosól kwasu węglowego i sodu. Można go znaleźć w proszku do pieczenia, żywności jako środek regulujący pH, w napojach musujących w proszku i tabletkach musujących. Stosowany w lecznictwie (przy nadkwasocie), w gaśnicach pianowych (jako środek spieniający), jako substancja pochłaniająca zapachy i wilgoć oraz do zmiękczania wody. Badania dowodzą, że jest to nieoceniony środek leczniczy, dzięki któremu możemy rozwiązać wiele problemów zdrowotnych. O jego niezwykłych właściwościach uzdrawiających możemy przeczytać w książce pt. „Soda, lecznicze właściwości”. Została ona napisała przez Marka Sircusa. 

źródło zdjęcia: www.newday.mksoda
Mark Sircus studiował aupunkturę i medycynę Wschodu w Instytucie Medycyny Tradycyjnej w Santa Fe oraz Szkoły medycyny tradycyjnej Nowej Anglii w Bostonie. Pracował w meksykańskim szpitalu publicznym w Centralnym Pochutla Meksyku. Jest on częścią zespołu badawczo -rozwojowego doradczego i rozwoju badawczego Vinci Da College of Holistic Medicine. Reprezentuje on nową zasadę terapeutyczną, która oferuje radykalną zmianę w myśleniu i praktyce lekarskiej. Z wodorowęglanem sodu zaczął pracować, gdy dowiedział się, że armia USA stosuje go jako środek chroniący nerki u żołnierzy narażonych na działanie uranu.

„Zrozumienie, że twoje ciało próbuje ci przekazać informacje, jest ważnym krokiem na drodze do rozpoznawania podstaw zaistniałego problemu.”

okładka oryginału
źródło: amazon.com
Książka jest szczegółowym opracowaniem pokazującym uniwersalność wodorowęglanu sodu w szczególności jako jeden z najskuteczniejszych środków leczniczych o największym stężeniu. W naturze występuje w postaci substancji krystalicznej i od dawna jest skuteczny przy wielu dolegliwościach.

Autor udowadnia, że dzięki sodzie, podawanej także dożylnie i w formie zastrzyków, można zahamować rozwój bakterii, wirusów i wielu chorób z nowotworami włącznie. Do tego jest on bezpieczny w użyciu, ma działanie odżywcze oraz przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa płynność krwi. To tylko niektóre z wielu zastosowań popularnej sody. 

Treść ujęta została w 19 rozdziałach, w których poznajemy szerokie spektrum wykorzystania NAHCO3. Są one krótkie, konkretne i przystępnie napisane, mimo że autor przybliża także naukowe podejście do zagadnienia. Przedstawia w nich charakterystykę wodorowęglan sodu, jego możliwości zastosowania przede wszystkim w leczeniu dolegliwości, chorób i schorzeń.

Poznajemy cztery główne wodorowęglany, które są wsparciem dla naszego organizmu: sód, magnez, potas i wapń. Podkreśla ich ważną rolę, którą pełnią w naszym organizmie, by mógł on funkcjonować prawidłowo i uzmysławia czym grożą ich niedobory. Odnosi się do diet wysokopotasowej i niskosodowej, do terapii antynowotworowej Gersona. Wykazuje, że „mniejsze spożycie soli nie czyni nas zdrowszymi ani nie zmniejszy groźby nadciśnienia.”

Obala popularne opinie i mity na temat spożywania wody gazowanej, przyczyn nadciśnienia, nowotworów, cukrzycy. Poza tym przedstawia wpływ stosowania sody w chorobach trzustki, nerek, bólach gardła, przeziębieniach, w higienie jamy ustnej i w wielu innych zastosowaniach terapeutycznych. Opisuje sposoby podawania terapeutycznych dawek sodu do organizm oraz szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym jako środek do utrzymania czystości, zdrowia i urody. Podpiera się badaniami i cytatami znanych specjalistów w dziedzinie zdrowia, historiami ze swojego życia i pacjentów. Jeden z rozdziałów poświęcony został ostrzeżeniom i przeciwwskazaniom, gdyż wszystko powinno być zażywane z umiarem i rozsądkiem. Przedstawia w nim działania niepożądane, objawy przedawkowania i sposoby bezpiecznego stosowania. 

Poszukując rozwiązań swoich problemów zdrowotnych zdajemy się najczęściej na konwencjonalne leczenie i środki farmakologiczne, które mają w efekcie skutki uboczne. Tymczasem w swoich kuchennych szafkach mamy tani i skuteczny produkt, który możemy bezpiecznie używać w różnych dolegliwościach. Soda oczyszczona to prosta substancja, która może pomóc zwalczyć wiele chorób i dolegliwości. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania w USA: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 344 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Piskak
Tytuł oryginału: Sodium Bicarbonate: Nature's Unique First Aid Remedy

1 komentarz:

  1. Nie wiedziałam, że soda ma tyle zastosowań. Interesująca książka.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty