poniedziałek, 18 maja 2015

167. - "Mistrzowie Nowej Energii"

Mądrość i Inspiracja dla Świata na Czas Przemiany
Adamus Saint - Germain

 

"Wszystko, czego potrzebujesz jest wewnątrz ciebie."

Powiedzenie "Obyś żył w ciekawych czasach" nabiera sensu w obliczu przemian, które nastepują właśnie na Ziemi. Zajęci codziennymi sprawami nie zdajemy sobie sprawy w jak ważnym momencie przyszło nam żyć. Często ludzie boją się tego co ma nadejść, gdyż nie mają wiedzy na ten temat. W mediach możemy usłyszeć wiele informacji o bieżących wydarzeniach ale nikt nie poinformuje nas o transformacji, które już następująe od kilku lat. Nie chodzi tu o przemiany ekonomiczne, społeczne czy geograficzne ale przede wszystkim energetyczne. Nikt nie uczy nas o duchowych aspektach życia i kierowaniem się wewnętrzną mądrością. Dorastając, wybieramy własne ścieżki, szukamy odpowiedzi na liczne pytania i kogoś, kto wskaże właściwy kierunek. Zwracamy wówczas swoją uwagę ku różnym Nauczycielom i Mistrzom. Czy jednak wiemy kim są mistrzowie? Jakie cechy go wyróżniają? Jak postępować, by dostosować się do zmian na Ziemi? w jaki sposób pokonać swoje ograniczenia? Jak zmienić przestarzałe schematy myślowe? Książka "Mistrzowie Nowej Energii" pomaga nam zrozumieć siebie i czasy, które nadchodzą. Świat Nowej Energii to nowa jakość nauczania i funkcjonowania, w odmiennej od dzisiejszej, rzeczywistości.
"
Wiosną 2007 roku miało miejsce ważne wydarzenie w Amsterdamie. Jednak o tym nie pisały żadne media, gdyż było to spotkanie wyższego szczebla. Mistrz Adamus Saint - Germain zwołał na zgromadzeniu Mistrzów Nowej Energii, których celem jest przeprowadzenie nas przez moment transformacji i wprowadzenia w świat odmienny od tego, który znamy dziś. Za pośrednictwem Geoffrey'a Hoppe przekazał, iż celem ich spotkania jest napisanie książki, która ma być darem dla ludzkości, będącej "darem mądrości i inspiracji dla tych wszystkich, którzy dokonają wyboru wstąpienia w swoje mistrzostwo"

źr. zdjęcia: blog.crimsoncircle.com
Geoffrey Hoppe znany jest z wielu przekazów, które odbiera od kilku lat. Wraz ze swoją żoną założyli Karmazynowy Krąg, który ma charakter stowarzyszenia non - profit. Ich zadaniem jest zapewnienie przewodnictwa, przestrzeni i wsparcia dla osób rozwijających się duchowo i podążających w kierunku Nowej Ery. W Polsce ukazało się kilka ich wspólnych książek. Wśród nich są "Podróż Aniołów", "Żyj swoją Boskoscią", :Twórca". Geoffrey i Linda poznali się w czasach szkoły średniej i do dziś tworzą szczęsliwą parę i rodzinę. Razem uczęszczcali do szkoły średniej i tworzyli parę. Pobrali się w 1977 roku i są dla siebie partmerami życiowymi oraz biznesowymi. Razem założyli Karmazynowy Krąg, który jest stowarzyszeniem non - profit zapewniającym przestrzeń, przewodnictwo i wsparcie dla osób przechodzących przez proces rozwoju duchowego i wkraczania w Nową Energię. Mieszkają w górach w pobliżu Golden w Kolorado w USA. 

Tym razem Geoffrey wraz z Adamusem Saint - Germain zabiera nas na spotkanie z Mistrzami Duchowymi, by przedstawić nam odmienną, postrzeganą z wyżśzego poziomu jakość nauk i przygotować nas na zmiany zachodzące w energetyce naszej planety. Uświadamiają, że czekają nas nowe wyzwania, możliwości ale musimy poszerzać swoją świadomośc i przejść na wyższy poziom duchowy. Wymaga to uwolnienia się od blokad, ograniczających nas myśli i działań.

Nowa Energia to nowa wibracja Ziemi i każdy z nas powinien do niej dobrze się przygotować i podnosić wibrację świadomości. Dotyczy to przede wszystkich tych, których misją jest przekazywanie wskazówek i nauczanie w jaki sposób przejść przez zmiany energetyczne ale także każdego człowieka. Jak każdy czas przemian, nie jest to łatwy okres. W przemianie mają nam pomóc mistrzowie, którzy także przechodzą transformację, by nauczyć ludzkość nowego patrzenia na rzeczywistosć i doświadczać w odmienny niż do tej pory sposób tego co nas spotyka w codziennym życiu.

Myśląc - "Mistrz Duchowy" wyobrażamy sobie kogoś przebywającego w odosobnieniu, z daleka od ludzi, medytującego w ciszy i gotowego służyć innym z poświęceniem samego siebie. Ten wizerunek dawnych Mistrzów odchodzi w zapomnienie. Adamus Saint - Germain krok po kroku przedstawia nam nowej jakości obraz Mistrza, który przede wszystkim dba o swoją równowagę, swoje ciało, umysł i duszę żyjąc wśród ludzi. On wie, że nie jest trudno kreować siebie jako Mistrza będąc w odosobnieniu, z dala od pokus i codzienności. "Mistrz Nowej Energii wie, że bardzo ważne jest żyć pośród ludzi" i być dla nich podporą, lecz najpierw sam musi mieć w sobie zintegrowane energie, wiarę w siebie, harmonię duszy i doskonałe zdrowie. 

źr.zdjęcia: wikipedia.org
Adamus Saint - Germain w swoim ziemskim życiu był hrabią ale też dworzaninem, podróżnikiem, wynalazą, malarzem i poetą. Uzananie zdobył także jako wirtuoz gry na pianinie i skrzypcach. Posiadał też zdolności w dziedzinie alchemii i przewidywania przyszłości. Jego życie obfitowało w niezwykle barwne, owiane tajemnicą i obfitujące w wydarzenia. Żył w XVIII wieku i był niezwykłą osobowością jak na ówczesne czasy. Trudno w kilku słowach opisać jego życie, które zakończyło się prawdopodobnie 27 lutego 1784 roku, choć do końca nikt nie jest pewny czy na pewno zmarł. Aura niezwykłości i tajemicy towarzyszyła mu także po śmierci. Gdy w czasie ceremonii pogrzebowej otwarto trumnę, okazało się, że jest pusta. Był widziany w wielu miejscach, m.in. na pogrzebie Karla von Hessen-Kasse w !836 roku i na spotkaniu Wielkiej Loży Mediolanu w 1867 roku. 

Dziś znany jest ze swoich przekazów, które są jednymi z najważniejszych nauk ukazującymi drogę ku oświeceniu dla wszystkich, którzy pragną poznawać siebie i poszerzać swoją świadomość. Na spotkaniu w stolicy Holandii zostały nagrane jego słowa i spisane na potrzeby stworzenia książki. Zachowano ich autentczność, bez korekt i zmian tekstu. Dzięki przekazom Adamusa Saint Germaina dowiadujemy się w jaki sposób możemy wpłynąć na swoje życie, by kształtować rzeczywistość według swoich potrzeb. Musimy tylko sobie to uświadomić i zrozumieć co to znaczy być Mistrzem. 

Książka została podzielona na trzy części, z których pierwsza jest najkrótsza i stanowi rodzaj wstępu. Druga - bardziej rozszerzona ukazuje czym jest Mistrzostwo Nowej Energii, jakie cechy posiada Mistrz Nowych Czasów, czym się kieruje, jak funkcjonuje w dzisiejszym świecie i czego my możemy się od niego nauczyć. Część trzecia zawiera pytania zadawane przez zgromadzonych na spotkaniu w Amsterdamie i odpowiedzi, jakich udziela Adamus. Dowiadujemy się z nich jak praktyczne wykorzystać w codziennym życiu uzyskaną wiedzę. Słowa Saint - Germain'a przekazane zostały w klarowny, zrozumiały sposób. Czytając można poczuć się jak uczeń prowadzony przez mądrego Nauczyciela, który spokojnie i cierpliwie wyjaśnia zawiłości ludzkiego istnienia. Jego słowa są pełne mądrości, dają inspiracje do przemyśleń, zastanowienia się nad sobą, wejrzenia wgłąb siebie. Co pewien czas Mistrz Adamus robi krótką przerwę, mówiąc na przykład: "Weź głęboki wdech i poczuj to w tej chwili". Dobrze jest wtedy zastosować to polecenie, by w pełni doświadczyć energii płynącej z lektury. 

Uwagę zwraca energetyczna i niezwykła okładka. W odpowiednim ustawieniu do słońca - symbole na niej przedstawione świecą i wydają się trójwymiarowe. Od razu przykuły moją uwagę. Gdy dotarłam do końca książki, znalazłam tam notkę dotyczącą tej grafiki. Skojarzenia miałam z karcianymi pikami ale w formie przedstawionej na obwolucie nabierają one zupełnie nowego znaczenia. To także znak odmiennego spojrzenia na naszą rzeczywistość. Złote piki są położone wobec siebie tak, że zachodzą jeden na drugi. Przypominają serce, które skierowane w dół oznacza zstąpienie ducha w materię i jego zstąpienie na ziemię w formę biologiczną. Z kolei pik symbolizuje wzniesienie i wstąpienie. Tu - łączą się ze sobą i przypominają połaczenie Ying - Yang. 

Słowo "mistrz" wzbudza najczęściej szacunek, autorytet i poważanie. Określamy tak kogoś wyjątkowego, godnego zaufania, o niezwyklych umiejętnościach i osobowości. Myślimy tak o innych - rzadko o sobie. Czytając książkę Adamusa uświadamiamy sobie, że nie musimy szukać zewnętrznych guru i przyjmować ich dogmatów, nauk i światopoglądów, gdyż to my jesteśmy dla siebie Mistrzami. Mistrz Adamus uświadamia, że rozwój duchowy to droga ku miłości i otwarciu się na drugiego człowieka ale przede wszystkim zmian w sobie. By kroczyć ścieżką rozwoju duchowego nie musimy porzucać wszystkiego i żyć w odosobnieniu. To żadna sztuka poświęcać się sprawom ducha żyjąc gdzieś w przysłowiowej pustelni czy w klasztorze, z daleka od cywilizacji, gdzie wszystko temu sprzyja. Trudniej jest rozwijać się, żyjąc codziennymi troskami, sprawami, mając dom, rodzinę itd. Nie ma potrzeby wszystkiego porzucać, rezygnować z życia. Trzeba odnaleźć drogę do swojego wnętrza żyjąc wśród ludzi. 

Książkę można kupić w sklepie:


Rok wydania zagranicznego: 2007
Rok wydania polskiego: 2010
Ilość stron: 180
Oprawa: Miękka
Format: 130 x 200 mm
Redakcja: Łukasz Sałek i Dariusz Wróblewski
Tłumacz: Fedynkiewicz Jadwiga, Przybyło Andrzej
Tytuł oryginału: "The Masters of the New Energy by Geoffrey and Linda Hoppe."

1 komentarz:

  1. Podoba mi się określenie - wibracja świadomości. To bardzo ciekawa publikacja jak widzę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.