środa, 11 grudnia 2013

63. Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych

Metoda Free Soul
Pete A. Sanders Jr.


O parapsychologii krąży wiele mitów, niezdrowych emocji, przesadzonych wyobrażeń, opinii. Najczęściej kojarzona jest z nadnaturalnymi mocami, magią, duchami czy niezwykłymi, niewyjaśnionymi wydarzeniami. Posądzana o szkodliwe działanie na psychikę, wymysł jakichś „ciemnych sił”. Ludzie obdarzeni ponadprzeciętnymi zdolnościami są często postrzegani jako osoby „nie z tej ziemi”. Tymczasem każdy z nas posiada niezwykłe umiejętności, których nie wykorzystuje. Rodzimy się z naturalnymi predyspozycjami paranormalnymi lecz z wiekiem zanikają one i nie jesteśmy ich świadomi. Miewamy przeczucia, wyczuwamy, że coś jest nie tak, czasami uda się nam coś przewidzieć ale nie wiemy jak to rozwinąć, nie rozumiemy co się dzieje i jak wykorzystać taką umiejętność dla swoich potrzeb. W ciągu swojego życia uczymy się różnych rzeczy lecz nikt nie uświadamia nam naszego potencjału ponadzmysłowego. Taką możliwość stwarza książka : „Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych”, która została napisana, by obudzić w nas ukrytą moc, z której do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy.  
   
źródło zdjęcia: freesoul.net
Pete A. Sanders Jr jest absolwentem Honors z Massachusetts Institute of Technology (w skrócie MIT), gdzie studiował nauki związane z badaniem możliwości umysłu. Jeżdżąc po świecie testował swoje techniki, które opracował  jeszcze w trakcie studiów. Efektem tego było założenie w 1980 roku organizacji nono-profit, gdzie propaguje swoją metodę Free Soul (Wolna Dusza), która pokazuje jak w pełni wykorzystać bezgraniczną energię i moc umysłu.
  
Książka to poradnik, w którym Pete A. Sanders Jr. przedstawia własne badania jakie prowadził w ciągu swojego życia o czterech głównych obszarach odbioru parapsychicznego czyli odczuwania, widzenia, słyszenia i intuicji. Dokładnie opisuje w jaki sposób je wykorzystać, aby łatwiej radzić sobie z codziennymi sprawami. Prezentuje program prostych ćwiczeń, dzięki którym mozemy nauczyć się doświadczać dziewięciu zmysłów, a nie tylko pięciu. Dzięki licznym wskazówkom uczy jak krok po kroku  wyczuwać i widzieć subtelne energie, interpretować pola energetycznego ciała i  wykorzystać tę wiedzę  do samopoznania i samouzdrawiania. Prezentuje liczne ćwiczenia i techniki, które przy regularnym stosowaniu mają na celu wypracowanie świadomych odruchów obniżających stres, ciśnienie krwi, uzdrowić ciało, zwiększyć kreatywność i poszerzyć granice świadomości poza świat trójwymiarowy.

Wnosi wiele nowych informacji dotyczących aury, jasnowidzenia, intuicji, zjawisk paranormalnych. Podpowiada jak radzić sobie z dolegliwościami organizmu, kontrolować swoje ciało, uzdrawiać się zarówno wewnętrznie jak i fizycznie poprzez pracę z umysłem i odpowiednio ukierunkowaną energią. Bardzo pomocne są praktyczne przykłady i różne historie z własnego życia i swoich znajomych, instruktorów Free Soul, klientów, pokazujących możliwości jakimi dysponuje człowiek świadomy swoich zdolności. Pomaga zrozumieć dlaczego nie wszyscy wykorzystują swoje zdolności, dlaczego jednym się udaje widzieć więcej a inni mają z tym trudności, jakie cechy mają ludzie z określonymi talentami parapsychologicznymi, jak może ich odbierać społeczeństwo. 

Okazuje się, że każdy z nas może mieć inny rodzaj zdolności do których jest predysponowany, które otrzymał w darze. Czasami na siłę próbujemy rozwinąć w sobie jakaś umiejętność lecz z mizernymi skutkami. Tymczasem autor uzmysławia nam, że należy skupić się na tej, która jest nam przypisana. Wystarczy ją rozpoznać i rozwinąć. W tym także pomaga jego książka.  Dzięki tej wiedzy łatwiej jest zrozumieć drugiego człowieka i rozpoznać z jaką osobowością mamy do czynienia by  uniknąć  problemów w komunikacji z otoczeniem i  zdobyć klucz do osiągnięcia sukcesu zawodowego i osobistego.  
  
Zaletą tej książki jest bardzo przyjemny i przejrzysty styl pisania, który niczego nie narzuca, nie krytykuje a raczej podpowiada co zrobić i w jaki sposób, by osiągnąć sukces w rozwijaniu swoich zdolności parapsychicznych. Wiedza jest ujęta w sposób uporządkowany, przemyślany i logiczny. Autor zaczyna od opowieści o sobie, by potem stopniowo wprowadzić czytelnika w świat parapsychologiczny aż po finałowe rozważania nad Duszą, jej poznawaniem, wnikaniem w jej głąb i łączeniem się z jej energią, stapianiem się z materią, światłem i wszechświatem, aż po dostęp do dwupoziomowej świadomości, byśmy mogli poczuć, że stanowimy ze Wszystkim Jedność. 

Stopniowanie w ujawnianiu potencjału parapsychologicznego pokazuje możliwości jakie stwarza nam rozpoznanie i rozwijanie zdolności ponadzmysłowych. Umiejętne prowadzenie czytelnika przez poszczególne szczeble wiedzy przypomina wspinanie się po drabinie, gdzie na każdym poziomie robimy kolejny krok do przodu.  Jednocześnie autor przedstawia jak pomocne mogą być takie umiejętności w codziennym życiu, w podejmowaniu decyzji, radzeniu sobie z trudnościami, problemami ze zdrowiem itp. W ostatniej części autor zamieścił 36 najczęściej zadawanych pytań dotyczących zjawisk parapsychicznych, które dodatkowo wzbogacają wiedzę zdobytą w trakcie czytania publikacji.

Sięgając po tę książkę nie obiecywałam sobie zbyt wiele.  Ukazało się na rynku wiele poradników o rozwijaniu różnych zdolności. Często wiedza ta się powtarza, nie wnosząc nic nowego. Jednak książka Pete’a A. Sanders’a Jr. jest nieco inna. Pokazuje on tę sferę jako przyjazną człowiekowi, naturalną i pomocną. Skupia się nie tylko na technikach ale również na odpowiednim wykorzystaniu zdobytych umiejętności.  Książka uzupełniła moją dotychczasową wiedzę dzięki temu zrozumiałam wiele zagadnień, które inne, tego rodzaju publikacje również poruszają, ale w niedostatecznym stopniu. Daje ona nadzieję, że stosując się do wskazówek autora faktycznie możemy odkryć w sobie nowe możliwości i rozwinąć swoje zdolności paranormalnie,  dzięki którym będziemy mogli lepiej panować nad własnym życiem i kreować go według własnych potrzeb, by osiągnąć równowagę na wielu poziomach naszego istnienia.

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 296
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.