piątek, 8 czerwca 2018

415.- "Opowieści z Biura Duchów"

Prawdziwe historie osób, które zbliżyły się do nieznanego
Ada Edelman

          
„Śpieszmy się kochać ludzi....
Kochać? Śpieszmy się, żeby zdążyć powiedzieć o miłości.”

Śmierć przeraża wiele osób. Boimy się jej, mimo że wiemy iż każdy musi jej doświadczyć. Ten strach to efekt niewiedzy o tym, co dzieje się dalej po przejściu na Drugą Stronę. Ten niewidzialny, duchowy świat przybliża nam książka pt.: „Opowieści z Biura Duchów”napisanej przez Adę Edelman.

źr. zdjęcia:
biuro-duchow.pl
Ada Edelman – pisarka i autorka bloga „Biuro Duchów”. W wieku lat 17 przeżyła śmierć kliniczną i od tamtej pory stara się przekazywać informacje o „drugiej stronie”, biorąc udział w licznych konferencjach. Napisała książkę pt.: „Tarot Bułhakowa”, która została bardzo dobrze przyjęta w mediach ezoterycznych. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch dziewczynek. Mówi o sobie, że jest „archiwistką zdarzeń niezwykłych”, co ma swoje potwierdzenie w niniejszej publikacji.

„Biuro Duchów” to popularny blog prowadzony od ponad czterech lat przez autorkę. Główną tematyką bloga jest śmierć kliniczna, relacje między światem duchowym a fizycznym i parapsychologia. Autorka założyła ten blog, by udokumentować relacje osób, które doświadczyły niezwykłych zdarzeń, kontaktów z nieznanym, śmierci klinicznej i przebywania poza ciałem. Ukazują one świat, którego nie widzimy, mało o nim wiemy a wiele osób podchodzi do niego bardzo sceptycznie. Pomagają nam też zrozumieć nasze ziemskie przeżycia i spotykające nas sytuacje.

„wracamy do takiego świata, jaki sami dzisiaj tworzymy.” 

Treść książki autorka ułożyła tak, by pokazać kolejne etapy naszej transformacji. Składa się na nią pięć rozdziałów, z których każdy ma osobny wstęp wprowadzający w tematykę danej części. Historie opatrzone są komentarzem pozwalającym dostrzec istotne kwestie opowiadanej sytuacji.

Poznajemy relacje osób, które pamiętają swoje narodziny, historie świadczące o obecności naszych bliskich zmarłych, opowieści o zjawisku NDE czyli doświadczeniu śmierci, reinkarnacji i momentu opuszczania ciała przez duszę.

Przybliżają one nam proces przyjścia na świat każdego z nas, pokazują, że nasi bliscy zmarli są z nami, by otaczać nas opieką, ukazują związek między ciałem a duszą i są świadectwem, że nasi bliscy zmarli otaczają nas opieką, ostrzegają przed niebezpieczeństwami, pojawiają się w naszych snach lub wizjach, używają kodów i symboli, by dodać nam otuchy i pomóc pogodzić się ze stratą bliskiej nam osoby.


„Jesteśmy składową wszystkich wydarzeń w równym stopniu tych świadomie zakodowanych, jak nieświadomie wypartych.”

Książka niesie bardzo pozytywny przekaz, mimo że tytuł „Biuro Duchów” może kojarzyć się z opowieściami wzbudzającymi lęk. Tymczasem ma ona zupełnie odmienny charakter. Jest świadectwem na istnienie życia po śmierci i ukazuje obraz tego, co dzieje się po Drugiej Stronie. 

„Nad kim płaczesz?
Nad tymi, co umarli czy nad sobą?
Nad sobą. Opłakując ich śmierć opłakujesz własne osamotnienie.”

Przedstawione historie dodają otuchy, niosą zrozumienie tego, czego doświadczamy jako istoty fizyczne na Ziemi, dając nadzieję i ukojenie. Z pewnością są warte przemyślenia i refleksji nad swoim życiem motywując do wprowadzenia pozytywnych zmian w naszym zachowaniu czy myśleniu. To „dar wiedzy i prawdy, którego nie sposób zignorować i podważyć.”


„Umieranie jest łatwe.”

Z chwilą narodzin zaczyna się nasza wędrówka ku nieuchronnemu końcowi naszego istnienia na Ziemi. Śmierć jest doświadczeniem, którego obawia się wiele osób, gdyż nie wiadomo co czeka nas po Drugiej Stronie. Historie przedstawione w książce są świadectwem, że po dotarciu do końca życia nadal funkcjonujemy lecz w zupełnie innym wymiarze i okolicznościach. Relacje osób, które doświadczyły kontaktu z zaświatami uświadamiają, że jest to proces nieunikniony i nie jest możliwe go pominąć. To, co możemy zmienić to własne nastawienie do ludzi, świata, do siebie i do sytuacji, które pojawiają się w naszym życiu.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 288
Wymiary: 13,5 x 20,5 cm
Redaktor prowadząca: Aneta Bujno Redakcja, 
Korekta, opracowanie graficzne: cała jaskrawość, www.calajaskrawosc.pl 
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski 
Zdjęcie na okładce: © swyz (iStock.com) 
Wydawnictwo: Samsara

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.