niedziela, 29 maja 2016

241. - "Rosyjski system uzdrawiania"

Od eliminowania chorób po odmładzanie
Mirsakarim Norbekov

                  

"Tylko radość życia, radość życia i jeszcze raz radość życia likwiduje ludzkie niedomagania i nieszczęścia."

Każdy chciałby być zawsze zdrowym i cieszyć się długim życiem bez chorób i dolegliwości. Niestety, trudno byłoby znaleźć taką osobę, która nigdy nie chorowała. Jeżeli nawet nie doświadczamy poważnych schorzeń, to z pewnością mieliśmy jakieś drobne niedomagania, które utrudniały nam życie. Często w takich przypadkach idziemy do lekarza, od którego otrzymujemy receptę na leki teoretycznie pomagające nam uporać się z cierpieniem. Jednak są to tylko środki zaradcze i tymczasowe, bo gdy nie rozpoznamy przyczyny choroby, może ona przerodzić się w chroniczną dolegliwość. Czy są sposoby, by poradzić sobie z dręczącymi nas schorzeniami na stałe, tak, by nigdy nie wróciły? Jak możemy pomóc sobie i swojemu organizmowi w regeneracji? Czy możemy cieszyć się młodym wyglądem, zdrowiem i kondycją do końca życia? Autor książki „Rosyjski system uzdrawiania” przekonuje, że jest to możliwe i podpowiada w jaki sposób wyeliminować na zawsze choroby, by cieszyć się doskonałym zdrowiem przez długie lata.

źr. zdjęcia: norbekovsystem.de
Mirsakarim Norbekov pochodzi z Uzbekistanu. jest specjalistą i nauczycielem alternatywnych metod leczenia. Posiada liczne tytuły z różnych dziedzin. Początek jego kariery zapoczątkowało zdarzenie, kiedy w czasie odbywania służby wojskowej został dotkliwie pobity. Przez cztery miesiące leżał w szpitalu i jego przyszłość zapowiadała nie najlepiej. Groziło mu inwalidztwo, co dla dwudziestoletniego chłopaka było wielką tragedią. Zaczął poszukiwania rozwiazań aż trafił na swojego przyszłego mistrza - stuletniego starzec, który pomógł mu odnaleźć harmonię z samym sobą i zwrócić się ku naturze. Dzięki temu uniknął losu inwalidy i wyszedł z ciężkiej choroby, z którą lekarze nie mogli sobie poradzić. Dziś jego Instytut Uzdrawiania obejmuje 200 placówek w Rosji i kilkadziesiąt w innych krajach, także w Polsce. W swojej terapii łączy tysiącletnie tradycje wschodniej medycyny i najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki. Na swoim koncie ma kilka publikacji. W Polsce ukazały się: "Osioł w okularach" i "Mądrość Osła"  

Norbekov opracował własny system uzdrawiania, który opiera się na zdolnościach regeneracyjnych organizmu. Ukierunkowany jest na utrzymanie równowagi duchowej i zdrowia oraz uświadomienie ludziom własnego miejsca na świecie. Efekty zostały potwierdzone przez badania kliniczne. Ten system sprawdził się przy wielu chorobach i dolegliwościach takich jak astma, cukrzyca, wrzody, dolegliwości tarczycy, żołądka, jelit i innych. Pracując nad sobą aktywujemy zdolności samouzdrawiania prowadzące do odbudowy i samoregulacji wewnętrznej. W ten sposób odzyskujemy harmonię i równowagę duchową. Autor podkreśla, że nie jest to system leczniczy lecz drogowskazy wskazujące możliwości pomagające podjąć właściwe decyzje, dzięki którym odnajdujemy własną ścieżkę ku zdrowiu. 

„Uczestnik leczenia to nie dobrze poinformowany konsument usług medycznych, a człowiek zdolny do posługiwania się nowymi metodami kontrolowania fizjologii przez świadomość i aktywnie wspierający leczenie siebie”.

Przedstawione techniki zostały opracowane w formie kursu obejmującego 10 dni ale ich intensywność zależy od indywidualnego podejścia. Poszczególne rozdziały to kolejne lekcje pełne ćwiczeń, porad i wskazówek. Techniki Norbekova obejmują 10 głównych zagadnień związanych z uzdrawianiem organizmu. Po wstępnej rozgrzewce, którą zaczyna się każda lekcja usprawniamy stawy, wzmacniamy mięśnie, ćwiczymy wolę, uczymy się panowania nad emocjami, skupiania uwagi, myślenia obrazowego ale też korygujemy wzrok, słuch, likwidujemy blizny, uzdrawiamy konkretne organy, uczymy się masażu ginekologicznego opracowanego osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn, odmładzamy twarz, korygujemy figurę i wiele innych. Praca polega na wywoływaniu uczuć ciepła, zimna i kłucia, ćwiczeniach mentalnych, oddechowych i wizualizacyjnych. 

Ważne, by nie omijać żadnej lekcji, gdyż każda z nich jest uzupełnieniem kolejnej. Jej program obejmuje wcześniejsze umiejętności oraz nowe tematy do przyswojenia. Dopiero po ugruntowaniu określonej partii materiału możemy przejść do kolejnego zagadnienia. Przy wykonywanych ćwiczeniach ważne są nasze myśli z jakimi do nich podchodzimy. Odczucia, które wywołujemy w myślach to tzw. „trzecia ręka”, za pomocą której wykonujemy masaże, oddziałujemy na chory organ czy pocieramy zranione miejsce. Pozytywne nastawienie i emocje wpływają korzystnie na przeprowadzaną terapię co skutkuje uruchomieniem procesu zdrowienia.

Jest to książka dla osób otwartych na wiedzę i nowe możliwości, gdyż przedstawia ona zupełnie nowe podejście do siebie i swojego organizmu. Najważniejsze jest zrozumienie, że nasze zdrowie w ogromnej części zależy od nas samych. Norbekov  przekonuje, że nasz organizm potrafi sam poradzić sobie z wieloma dolegliwościami lecz przez wiele lat utwierdziło się w nas przekonanie, że jedynie możemy pomóc sobie stosując zalecenia medycyny konwencjonalnej, która opiera się na leczeniu objawów a nie przyczyn. Medycyna wschodnia ma odmienne podejście do pacjenta. Przede wszystkim postrzega go całościowo a uzdrawianie polega na zmianie trybu życia i zwalczaniu źródeł chorób. Aktywuje organizm do tego, by ten wykorzystywał swój potencjał do wykorzystania swoich wewnętrznych sił, które ukryte są w naszej duszy.

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I 
Rok wydania polskiego: 2016 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 348 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska 
Tłumaczenie: Andrzej Pawlak 
Tytuł oryginału: Секреты здоровья и молодости, или Как заразиться любовью к себе

3 komentarze:

 1. To może być dobra książka! Gdybym nieco bardziej znała rosyjski w stopniu rozszerzonym , sięgnęłabym po oryginał, no ale niestety, trzy lata po 2 lub trzy godziny tygodniowo to tak troszkę słabo.

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie w wolnej chwili ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o takim systemie uzdrawiania. Bardzo ciekawa rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to, według mnie, ciekawy system lecz wymaga otwartego podejścia, bez zahamowań.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.