sobota, 13 kwietnia 2013

21.- "29 Darów, które odmienią Twoje życie"


29 Darów, które odmienią Twoje życie
Cami Walker


Cami Walker była młodą, pełną życia i radości młodą kobietą.  Wydawało się, że nic nie zakłóci jej szczęścia z wymarzonym mężczyzną u boku. Krótko po ślubie, gdy minął miesiąc miodowy nagle usłyszała diagnozę: stwardnienie rozsiane. W jednej chwili świat zawalił się, wszelkie wcześniejsze plany legły w gruzach. Choroba spowodowała nie tylko szkody fizyczne ale przede wszystkim spowodowała zmiany w psychice. Cami straciła chęć do życia, była zrozpaczona i przerażona. Stała się zgorzkniała, pełna złości i żalu na to co ją spotkało, Nie widziała przed sobą przyszłości. Nie potrafiła się w tym wszystkim odnaleźć. Na szczęście wśród swoich znajomych miała uzdrowicielkę Mbali, która pewnego dnia powiedziała jej:  „Cami, uważam, że powinnaś przestać myśleć o sobie”

Umartwianiem się, myśleniem o chorobie, skupianiem się na bólu i cierpieniu coraz bardziej Cami pogrążała się w swoim stanie. Nie widziała już nadziei dla siebie na dalsze życie. Mbali uświadomiła jej, że: „…jeśli wykorzystujesz cały czas i energię na skupianiu się na własnym bólu, tylko karmisz tym chorobę”- i przedstawiła jej zasadę 29 Darów

Stopniowo, dzień po dniu Cami zaczęła wprowadzać metodę zaproponowaną przez przyjaciółkę. Już  w pierwszym dniu obdarowywania doświadczyła  pozytywnych efektów. Dzięki systematyczności odkryła na nowo radość życia mimo choroby i dolegliwości z nią związanych. Zmiana nastawienia i myślenia odkryły przed nią nowe możliwości i szansę na szczęśliwsze życie.

Książka „29 Darów, które odmienią Twoje życie” nie jest typowym poradnikiem kreowania i zmieniania rzeczywistości. Autorka - Cami Walker - przedstawia historię swojej choroby, zmagania się z nią i zmiany postawy poprzez zastosowanie metody 29 darów. Każdy z nas może ją zastosować. Wbrew pozorom mamy wiele do rozdania. Drobne gesty, miłe słowo, uśmiech, dobry uczynek to dary, które nic nas nie kosztują a mogą zdziałać cuda. Czytając historię spisaną przez autorkę poznajemy jej kolejne kroki powrotu do życia, zmiany w psychice i w podejściu do choroby a przede wszystkim zasadę stosowania tej prostej ale skutecznej metody, z którą łatwiej jest poradzić sobie z różnymi problemami.

Ty również możesz skorzystać z jej doświadczenia i w krótkim czasie odmienić swoje życie. Mając świadomość, że każdy dobry uczynek i podarek powróci do Ciebie będziesz w pełni świadomie kreować lepszą przyszłość.  

Czytając zastanów się nad słowami autorki książki: „Czy nasz świat nie stałby się lepszy, gdyby każdy człowiek spędził pięć minut każdego dnia na przesyłaniu innym pozytywnych intencji?”

Pamiętaj – im więcej dajesz tym więcej dostajesz. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: II
Rok wydania: 2010
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 248
Oprawa: miękka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)