wtorek, 16 kwietnia 2013

24. Astrocalendarium 2013

Astrocalendarium 2013
Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz
    

Astrologia od wieków towarzyszy ludzkości. Jej znajomość ułatwia życie, daje wskazówki na przyszłość, pomaga określić korzystny dla nas termin zdarzeń. Dawniej wykorzystywana była przede wszystkim do określania pogody i wyznaczania szczęśliwych dni. Przepowiadanie przyszłości przy jej pomocy niosło ze sobą pewne ryzyko. Jeśli prognozy były pomyślne i trafne – astrolog cieszył się uznaniem i dostatnim życiem. Niestety w przypadku pomyłki, jego życie było zagrożone śmiercią. Teraz już na szczęście nie ma tak drastycznych skutków ewentualnych błędów interpretacyjnych. Mamy możliwość sami skorzystać z tej ogromnej nauki bez skomplikowanych obliczeń. 

Kroczenie przez życie w ciągu najbliższego roku ułatwi nam „Astrocalendarium 2013” napisane przez Krystynę Konaszewską-Rymarkiewicz, która jest uznanym i cenionym nie tylko w Polsce astrologiem, doktorem nauk przyrodniczych i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Medycznej w Krakowie. To zapewnia merytoryczną i wiarygodną jakość wiadomości zawartych w jej publikacjach. Jest ona autorką licznych bestsellerowych tytułów traktujących o różnorakich aspektach horoskopu oraz ich praktycznym wykorzystaniu takich jak: „Astrologia finansowa”, „Astrologia horarna i elekcyjna”, „Astrologia natalna”. Od kilku lat Krystyna Konaszewska -Rymarkiewicz opisuje kolejne lata w corocznych wydaniach astrologicznego kalendarza na dany rok. Najnowsze astrocalendarium na 2013 to już 17 pozycja z tej serii. 

Już na wstępie dowiadujemy się, że „Z dniem 21 marca dotychczasowy władca 2012 roku – Merkury – oddaje rządy Księżycowi, który będzie panować od 21 marca 2013 roku do 20 marca 2014 roku.” Jeżeli ktoś nie zna symboli planet, aspektów, faz księżyca – znajdzie je w legendzie przedstawionej na początku książki. Na dalszych stronach poznajemy prognozę na 2013 rok zarówno ogólną jego tendencję jak i dla poszczególnych znaków zodiaku. Przede wszystkim jednak jest to kalendarz, w którym każdy dzień zawiera analizę układu planet, Słońca i Księżyca. Umożliwia on tym samym dostosowanie codziennego rytmu życia do oddziaływania ciał niebieskich na nasze życie. Możemy np. dowiedzieć się jak dany dzień można wykorzystać dla siebie, co warto zrobić, co lepiej odłożyć, jakie może wyzwolić w nas emocje aktualny układ planet. 

Dodatkowo oprócz standartowych informacji kalendarzowych np. o imieninach, dowiemy się jak długi jest dzień, jaka jest jego wibracja numerologiczna, który to jest dzień roku, jaki znak zodiaku panuje w tym czasie, o której jest wschód oraz zachód Słońca i Księżyca. Oprócz tego na początku i na końcu miesiąca oraz pod każdym dniem przeznaczone jest miejsce na notatki, spostrzeżenia, plany. Dla bardziej zainteresowanych astrologią w końcowej części kalendarza zamieszczone zostały efemerydy planet na 2013 rok w poszczególnych miesiącach. Na koniec znajdziemy również wiedzę podaną w pigułce na temat zodiaku i planet oraz ich krótką charakterystykę. Poza tym dowiemy się też kiedy i jakie fazy księżyca będą w roku 2013, co to są apekty planet, eklipsy, jak wpływa na nas księżyc w poszczególnych swoich etapach. 

Zaskoczyło mnie to , że w tak na pozór niewielkiej książeczce jaką jest „Astrocalendarium 2013” znalazłam mnóstwo przydatnych informacji. To nie tylko przewodnik astrologiczny ale zbiór wielu interesujących wiadomości z dziedziny astrologii, które można praktycznie wykorzystać. Zaletą kalendarza jest bardzo poręczny format kieszonkowy, dzięki któremu zawsze można mieć go pod ręką. Wiedza zawarta w tym ciekawym poradniku umożliwi nam zaplanowanie spotkania, ważnego wydarzenia, wyjazdu, egzaminu, wycieczki, prac w ogrodzie z uwzględnieniem korzystnych wpływów planet. To z pewnością drogowskaz ułatwiający życie, z którym rok 2013 powinien być pełen wspaniałych wydarzeń. 

Książka ma wymiary: 120 X 165 mm i liczy sobie 304 strony.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Format: 120 x 165 mm
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)