piątek, 12 kwietnia 2013

20. Przeprogramuj swój umysł na miłość

Jak zbudować szczęśliwy związek
Dr Marsha Lucas
         

Miłość jest jedną z ważniejszych emocji, która kieruje naszym życiem. Ma ona wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, nasz charakter. Pragniemy być kochani i obdarzać innych uczuciem, troską. Marzymy o udanych związkach, harmonijnych relacjach międzyludzkich ale niestety nie zawsze osiągamy zadowolenie w tej dziedzinie życia. Świat mediów, komputerów izoluje nas od siebie i powoduje spadek jakości naszego życia uczuciowego. Szukając rozwiązania sięgamy do poradników, uczęszczamy na sesje terapeutyczne, słuchamy różnych doradców, stosujemy metody, które nie pomagają na długo albo wcale. Zadajemy sobie pytanie dlaczego tak się dzieje, dlaczego trafiamy na podobne wzorce zachowań, ten sam schemat partnerów? Dlaczego jest tylu cierpiących ludzi, rozwodów, nieudanych małżeństw? Przyczyna leży w programach naszych mózgów, naszego postrzegania związków, wpływu otoczenia, wychowania i wielu innych wzorcach. Możemy zmienić nasze życie przeprogramowując nasz mózg i zmienić schematy zachowań, myślenia. Jak to zrobić, uczy książka „Przeprogramuj swój umysł na miłość”
Dr Marsha Lucas jest dyplomowanym psychologiem i neuropsychologiem i od ponad 20 lat praktykuje psychoterapię a jej pasją jest neuronauka. Przez wiele lat w tej dziedzinie zaszły ogromne zmiany i dziś wiadomo, że „możemy nie tylko wymieniać neurony w naszych mózgach i kreować nowe połączenia i ścieżki, ale także produkować nowe neurony przez całe życie”. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobyła dzięki kontaktom z pacjentami, klientami, konsultacjom z innymi psychoterapeutami. 

Książka „Przeprogramuj swój umysł na miłość” pokazuje, że poprzez transformację naszego mózgu możemy uzdrowić siebie a dzięki temu nasz związek, by nie popełniać wciąż tych samych błędów i nie powtarzać schematów zachowań. Autorka umiejętnie przedstawia odkrycia neurologii i psychologii, byśmy mogli pomóc sobie odnaleźć się w dotychczasowym związku lub zbudować takie relacje, które będą nas satysfakcjonować. Objaśnia jak funkcjonuje ludzki mózg w zależności od sytuacji, co się w nim dzieje, jakie zachodzą relacje, w jaki sposób reaguje organizm, system nerwowy. Uzmysławia nam jak mocno nasze doświadczenia z najwcześniejszych lat dziecięcych ma wpływ na relacje w wieku dojrzałym. 


Przekonuje, że każdy z nas może żyć w szczęśliwym związku partnerskim i podpowiada jak możemy samodzielnie przeprogramować swoją psychikę. Taką metodą jest medytacja uważności. Autorka uważa, że wystarczy poświecić 20 minut dziennie na ćwiczenie medytacji uważności, by zmienić swój mózg i poprawić relacje międzyludzkie, jakość życia nie tylko uczuciowego. Przedstawia wiele przykładów z życia, ćwiczeń, medytacji, porad dzięki którym będziemy mogli dokonać zmian w naszym mózgu a w efekcie zbudować lepszy związek, otworzyć się na miłość i zrozumieć nasze dotychczasowe niepowodzenia w miłości. 

fragment  medytacji

Zanim jednak dotrzemy do praktycznej części książki, musimy przebrnąć przez teorię, która w tej książce przekazana jest zrozumiałym, łatwym w odbiorze zabarwionym szczyptą humoru językiem. Zawiłe, z pozoru trudne zagadnienia naukowe wyjaśnia w sposób obrazowy, podając życiowe przykłady, które pomagają zrozumieć dany problem. Przyczyn niepowodzeń uczuciowych szuka w dzieciństwie, kiedy wpływ mają na nas zachowania otoczenia. Wtedy wiele nawet drobnych zdarzeń wpisuje się w program naszego mózgu, który często w dorosłym życiu ma wpływ na nasze zachowanie, myślenie a w efekcie na relacje międzyludzkie. 

Każdy z nas zasługuje na szczęśliwy związek, udane życie emocjonalne, relacje międzyludzkie. Jednak nie zawsze wiemy jak to osiągnąć. Najnowsze odkrycia w sferze neuronauki odkrywają ogromne możliwości naszego mózgu. Poznając jego sekrety i potencjał możemy zmienić dotychczasowe nawyki, które przeszkadzały w osiągnięciu satysfakcji życiowej. Książka „Przeprogramuj swój umysł na miłość” może być pomocna w nowym spojrzeniu na miłość. Otwórzmy zatem nasz umysł na nową wiedzę i krok po kroku przeprogramujmy się na wspaniałe życie z ukochaną osobą.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 292
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.