wtorek, 9 kwietnia 2013

18. Medycyna energetyczna dla kobiet


Medycyna energetyczna dla kobiet
Donna Eden, dr David FeinsteinMedycyna energetyczna jest sposobem na wspomaganie organizmu poprzez regulację procesów biologicznych w nieinwazyjny sposób. Podchodzi do człowieka w sposób holistyczny i równoważy energetykę ciała na wszystkich poziomach: fizycznych, psychicznych i duchowych. Jej zadaniem jest przede wszystkim korygowanie zaburzenia zdrowotnego poprzez wzmacnianie ciała, umysłu i ducha, skupia się nie tylko na uzdrawianiu ale także na osiągnięciu spokoju i harmonii. Wykorzystuje potencjał energetyczny jaki drzemie w każdej z nas.

W życiu kobiety jest wiele etapów życiowych, które mają istotny wpływ na jej zdrowie, nastrój, dobre samopoczucie i równowagę życiową. Dojrzewanie, ciąża, macierzyństwo, wiek dojrzały, menopauza to tylko niektóre z nich. Towarzyszą temu dolegliwości, z którymi nie raz nie umiemy sobie poradzić. Wtedy najczęściej przyjmujemy leki, suplementy diety, stosujemy różnego rodzaju terapie. A przecież mamy pod ręką możliwość pomocy sobie korzystając z własnej energetyki, która odpowiednio wykorzystana, może być doskonałym wspomagaczem naszego organizmu. Książka „Medycyna energetyczna dla kobiet” skierowana jest właśnie do żeńskiej części społeczeństwa. Porusza ona każdy aspekt kobiecych problemów, jakie towarzyszą im najczęściej. 
„Witalność, siła życiowa, energia i ruch przejawiają się poprzez ciebie w wyjątkowy sposób. Nie ma nikogo drugiego takiego jak ty. Jeśli zablokujesz tę ekspresję, nie wyrazi się ona poprzez nikogo innego i zostanie utracona.” 

Donna Eden i dr David Feinstein są małżeństwem i są znanymi propagatorami leczenia poprzez medycynę energetyczną. Donna Eden przez ponad trzy dekady uczy ludzi nieinwazyjnych metod leczenia dla odzyskania zdrowia i naturalnej witalności. Jej mąż – dr David Feinstein jest psychologiem klinicznym na wydziałach z Johns Hopkinks University School of Medicine, Antioch College i California School of Professional Psychology. Pięć z jego ośmiu książek zdobyły krajowe nagrody, w tym w 2007 r w Book News USA tytuł „Książki Roku” w kategorii Psychologia / Zdrowie psychiczne. Na bazie ich doświadczeń i pracy z ludźmi powstała książka „Medycyna energetyczna dla kobiet”. 

Składa się ona z 7 rozdziałów, wprowadzenie i aneksu. Zarówno we wstępie jak i w 1 rozdziale autorzy przedstawiają podstawy medycyny energetycznej. Autorzy uczą w nich wyczuwania energii, przedstawiają proste techniki, które pomagają w subtelnych odczuciach. Uświadamiają, że w naszych rękach jest niezwykły potencjał i każda z nas może pomóc sobie sama. Jak stosować medycynę energetyczną, na czym polega jej działanie, w jakich formach przejawia się energetyka ciała, co to są meridiany, splot celtycki, pięć rytmów, potrójny ogrzewacz, jakie są różnice między tradycyjną medycyną a energetyczną. 

W kolejnych rozdziałach poznajemy m.in. serię ćwiczeń, które pomagają przede wszystkim zachować harmonię i witalność energii naszego ciała. Mają one wpływ na „utrzymanie równowagi w energiach zarządzających strukturą chemiczną ciała”.

Autorzy przedstawiają szczegółową wiedzę na temat zależności naszych hormonów a energetyką ciała. Dowiadujemy się w jaki sposób mity społeczne i obecna medycyna wpływają na zdrowie kobiet, jak można wpłynąć na prawidłową pracę hormonów, zlikwidować stres, wzmocnić układ odpornościowy. Poznajemy podejście medycyny energetycznej do typowych dolegliwości kobiecych np. menstruacji, seksualności, płodności, ciąży, porodu, menopauzy a nawet sprawami przemiany materii, regulowania wagi za pomocą zaprezentowanych technik. Na końcu książki zamieszczony został poradnik sztuki testowania energii. Ta umiejętność jest pomocna w dostosowaniu pracy z energią ciała tak, by móc wykorzystać jej potencjał jak najefektywniej.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2010
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 316
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.