piątek, 19 kwietnia 2013

27. Doświadczenia poza ciałem


Doświadczenia poza ciałem
Nowatorskie techniki podróży astralnych
Graham Nicholls
Podróże astralne czyli w skrócie OBE – od out-of-body-experience - fascynuje wiele osób. Najczęściej to doświadczenie jest kojarzone z wychodzeniem z ciała i przebywaniem w innych wymiarach. Czy tylko o to chodzi? Czym tak naprawdę jest OBE? Jakie wrażenia i odczucia towarzyszą temu doznaniu? Czy OBE to inaczej świadome śnienie? Kto może tego doświadczać? Na te pytania i wiele innych odpowiada Graham Nicholls w swojej najnowszej książce: „Doświadczenia poza ciałem”


źr. zdjęcia: llewellyn.com
Graham Nicholls jest angielskim pisarzem, artystą i znawcą doświadczeń OBE. Po raz pierwszy doświadczył OBE, gdy miał dwanaście lat. To zdarzenie miało wpływ na jego późniejsze życie, kiedy zaczął zgłębiać doświadczenia poza ciałem. Około roku później usłyszał termin " out-of-body-experience " po raz pierwszy. To doprowadziło go do zakupu naukowej książki na ten temat, a sześć miesięcy później udało mu się po raz pierwszy świadomie opuścić ciało.  Od tamtej pory wiele razy doświadczał bycia poza ciałem i dziś jest cenionym na świecie ekspertem w tej dziedzinie. Swoje wyniki badań i doświadczenia przedstawiał w prestiżowych instytucjach takich jak:  Muzeum nauki w Londynie, London College of Spirituality i na Uniwersytecie w Cambridge. Ma za sobą występy w BBC oraz publikacje w „The  Times” , „The Independent” oraz „Telegraph” , jak również w wielu czasopismach  i stronach internetowych.

OBE (lub OOBE) to ostatnio modny temat wśród osób poznających świat duchowy. W kroczeniu ścieżką duchową, rozwijaniu się, zgłębianiu ezoteryki, w którymś momencie spotykamy się z pojęciem „doświadczanie poza ciałem”. Jedni podchodzą do tego z ciekawością, inni z lękiem, z dystansem a jeszcze inni chcieliby również tego spróbować ale nie zawsze wiedzą od czego zacząć i jak to osiągnąć. Powstało ostatnio wiele książek na ten temat ale nadal nie jest to zagadnienie opisane wyczerpująco. Książka Graham’a Nicholls’a jest inna, gdyż prezentuje osobiste doświadczenia autora i techniki przez niego sprawdzone.
„Obserwowałem promienie słońca przebijające się przez wyższe warstwy atmosfery ziemskiej, kontemplowałem oceany otaczające kontynenty znajdującego się pode mną świata. Przedostałem się przez ogromną, spokojną przestrzeń otoczoną niezliczonymi gwiazdami i gazowymi chmurami, budzącymi podziw swoim pięknem.”
OBE umożliwia spojrzenie na świat z innego wymiaru, uwalnia z ziemskich ograniczeń, postrzeganie poza czasem, przebywanie w dowolnym miejscu nie tylko na świecie ale także we wszechświecie, dostęp do wyższego poznania duchowego, nawiązanie kontaktu z naszą naturą, uzyskanie spokoju i harmonii. Autor wymienia wiele korzyści płynących z tego doświadczenia. Prezentuje zarówno wiedzę teoretyczną, opierając ją na badaniach naukowych prowadzonych przez naukowców takich jak: Pm Van Lommel, Michael Personger, Dean Radin i Robert Sheldrake jak i przedstawia opinię ludzi sceptycznie nastawionych do tego rodzaju doświadczeń, nie negując ich niechęci a wręcz uważa, że jest to zdrowe i zrozumiałe podejście. „Zachowanie sceptycznego i dociekliwego umysłu jest szczególnie istotne podczas prowadzenia badań w takich obszarach, jak OBE.” Poznajemy sylwetki jednych z najbardziej znanych sceptyków takich jak Susan Blackmore, Olaf Blanke, James Randi i ich poglądy na podróże astralne.

W książce znajdziemy również techniki, metody, ćwiczenia, które mają pomóc w uzyskaniu świadomego doświadczenia poza ciałem poprzez wizualizacje, pracę z oddechem, jogę, techniki relaksacyjne, medytację uważności, technikę świadomego zasypiania, technikę dla „wzrokowców” i wiele innych. Zostały one opracowane zgodnie z naukami parapsychologii, biorąc pod uwagę wszystkie zmysły. Autor podkreśla, że ważne jest by wiedzieć dlaczego chcemy doświadczać ponadzmysłowych wrażeń. Kolejnym krokiem jest poznanie siebie, świadomość kim jesteśmy. To również można sprawdzić dzięki odpowiedziom na zamieszczone, w jednym z rozdziałów, pytania, które pomogą określić naszą osobowość i opracować indywidualny program.  

Temat podróży astralnych nie jest w kręgu moich zainteresowań ale książka jest ciekawie napisana, w świeży, przystępny sposób. Graham Nicholls przekazuje w niej swoją wiedzę z różnych dziedzin ezoterycznych takich jak autohipnoza, praca z oddechem, wizualizacja, telepatia, zjawiska splątania umysłów czy elementy fizyki kwantowej, odżywiania i uzdrawiania. Książkę można potraktować jako bazę istotnych informacji w dziedzinie parapsychologii albo jako relację z doświadczeń autora w praktykowaniu OBE albo poradnik uczący otwarcia się na własne podróże w nieznane obszary poza własnym ciałem.
„Nauka czegoś nowego nie polega tylko na przyswajaniu nowych koncepcji i opanowaniu praktyk, ale także na wprowadzaniu zmian i rezygnacji ze starych nawyków. Aby móc w pełni doświadczyć niezwykłych wydarzeń w życiu, musimy przejść rewolucję w swoim wnętrzu.”
Książkę można kupić w sklepie

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.