środa, 3 kwietnia 2013

16. Mój najlepszy nauczyciel

Od nienawiści do miłości
Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber

       
"Wybaczenie to zapach, który fiołek zostawia na stopie, która go zdeptała"
Mark Twain

Wybaczanie to trudny proces dla wielu z nas. Nosimy urazy długo w sercu, często przez całe życie, rozpamiętujemy przeszłość, ciągle powracamy do nieprzyjemnych dla nas wydarzeń. Dlatego czujemy, że nasze życie nie idzie właściwym torem, chorujemy, nie do końca jesteśmy spełnieni w tym co robimy. Tymczasem proces wybaczania rozpuszcza blokady, które hamują nasz rozwój i zmiany w naszym życiu.

źródło zdjęcia:
bodymindspiritguide.com
Dr Wayne W. Dyer wspólnie z Lynn Lauber napisali opowiadanie pt. „Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości,” która zwraca uwagę, że umiejętność wybaczania jest jednym z najważniejszych zadań, które musimy zrobić, by móc się rozwijać i poprawić swoje życie. Dr Wayne W. Dyer to światowej sławy pisarz i mówca w dziedzinie samorozwoju. Jego książki przekazują wiele duchowych przesłań, mądrości i wewnętrznej wiedzy. Napisał do tej pory 30 książek, nagrał wiele płyt z programami rozwoju duchowego, jest częstym gościem w radio i telewizji. 

źródło zdjęcia:
hayhouse.co.uk
Natomiast Lynn Lauber znana jest z trzech książek i współpracy z kilkoma różnymi autorami. Jej specjalnością są opowiadania i eseje z fikcyjnymi historiami dotyczącymi doskonalenia wewnętrznego. Teraz i w Polsce możemy poznać ich wspólne dzieło pełne nostalgii, miłej narracji i mądrości, która uczy jak rozbudzić w sobie miłość, by proces przebaczania mógł zaistnieć. 

okładka oryginału
źródło zdjęcia: amazon.com
Bohaterem książki jest Ryan Kilgore - czterdziestopięcioletni profesor Uniwersytetu St. John’s w Nowym Jorku, który wykłada socjologię, ekologię i sozologię czyli naukę o ochronie przyrody i jej zasobów. Tego tematu dotyczą też jego książki, które do tej pory nie zostały wydane w szerokim zakresie i znane są tylko niewielkiemu gronu znajomych i studentów. W kręgu jego zainteresowań są zapomniane plemiona i cywilizacje, którym grozi wyginięcie jeśli ludzie nie zaczną wykorzystywać starożytnej wiedzy. Jego głównym problemem jest ojciec, którego poszukuje od wielu lat. W pamięci przechowuje mgliste wspomnienia z dzieciństwa, traumatyczne przeżycia z okresu przebywania w rodzinie zastępczej i zdjęcie ojca sprzed lat a w sercu uraz do niego od czasu, gdy ojciec opuścił rodzinę momencie jego narodzin. Gdy przechowywane negatywne emocje zaczynają mieć zły wpływ na rodzinę, karierę, postanawia wyruszyć na poszukiwanie ojca i wyjaśnić nękającą go sprawę. Ta decyzja przemienia się w podróż do przeszłości i jest początkiem procesu uzdrawiania duszy Ryan’a. Razem z bohaterem przeżywamy jego frustracje, dylematy, sposób myślenia, obserwujemy jego zachowanie i drogę do zrozumienia przeszłości. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Ryan pozna prawdę o ojcu? Jaki wpływ to wydarzenie będzie miało na niego? Czy odnajdzie drogę do własnego wnętrza? 

Książka zawiera 99 stron opowiadania, spisanego łatwym językiem. Jest elementem unikalnego programu pt. „Magia Życia.” Zaproponowano wybitnym autorom z dziedziny duchowości napisanie krótkich historii wziętych z życia, które niosą przesłanie cudu istnienia. Ma on na celu ukazanie procesu przemiany wewnętrznej, która w niezwykły sposób potrafi wpłynąć na każdego z nas. 

Po przeczytaniu tej książki pozostaje nastrój refleksji i zadumy nad prawami rządzącymi we Wszechświecie. Czy potrafisz puścić w niepamięć dawne krzywdy i wypowiedziane bez namysłu słowa? Z pewnością nieraz rozpamiętujesz i zagłębiasz się w swoich uprzedzeniach a przez to tracisz szansę na obiektywne spojrzenie na czyjeś działania. Dostrzegasz, że sam nie czujesz się z tym dobrze, a mimo to pielęgnujesz w sobie uprzedzenia i gniew wobec innego człowieka. Być może dojdziesz do wniosku, że ktoś, kogo uważasz za najbardziej zaciekłego wroga, jednocześnie jest osobą, której najwięcej zawdzięczasz. Musisz jednak sam do tego dojść. Przed Tobą najważniejsza lekcja. Wykorzystaj jej potencjał! Być może właśnie to opowiadanie pozwoli Ci zrozumieć siebie i drugiego człowieka. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2012
Rok wydania amerykańskiego: 2012
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 104
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Tłumaczenie: Barłomiej Kotarski
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału: My Greatest Teacher: A Tales of Everyday Magic Novel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)