niedziela, 14 kwietnia 2013

22. Uziemienie


Jak czerpać zdrową energię z ziemi 
Clinton Ober, Dr Stephen T. Sinatra, Martin Zucker

          
         
"Oto uziemienie – niezwykle proste, bezpieczne i naturalne zjawisko, zmniejszające ból i stres.”

Nasze życie jest związane z ziemią. Chodzimy po niej, jeździmy po niej, eksploatujemy ją, czerpiemy z niej różne zasoby. Nasz styl życia oddziela nas od niej mimo, że jest ona dla nas ważnym miejscem bytu. Jednak nie mamy z nią bezpośredniego kontaktu. Nasi przodkowie w dawnych czasach częściej dotykali ziemi stopami, spali na ziemi, uprawiali ją bez skomplikowanych narzędzi, maszyn. Dawała ona im nie tylko stabilność, pożywienie ale też napełniała ożywczą energią. Dziś nie zdajemy sobie sprawy z uzdrawiającego potencjału jaki mamy pod swoimi stopami. Dlatego zapadamy na różne choroby, jesteśmy zestresowani i zmęczeni. Potrzebujemy ponownego zjednoczenia z Matką Ziemią, by móc skorzystać z ożywczej siły natury. Jak to zrobić możemy przeczytać w książce „Uziemienie. Jak czerpać zdrową energię z ziemi”

    Clinton Ober            Dr Stephen T. Sinatra         Martin Zucker

Inicjatorem napisania tej książki był Clinton Ober, który przez wiele lat próbował zainteresować świat faktem, że Ziemia posiada potężną uzdrawiającą siłę a kontakt z nią daje dobroczynne efekty. Spotykał się jednak ze sceptycyzmem, krytyką a nawet drwinami. Niezrażony taką postawą, nadal prowadził swoje badania i obserwacje. Los postawił na jego drodze dwóch wspaniałych, otwartych na wiedzę ludzi: Dr Stephen’a T. Sinatrę, Martin’a Zucker’a. pierwszy z nich to certyfikowany kardiolog i psychoterapeuta, drugi – to ekspert w dziedzinie naturalnego leczenia, medycyny naturalnej oraz fitness, autor wielu publikacji, książek o zdrowym stylu życia. Podjęli oni współpracę z Clintonem Oberem i zapoczątkowali serie projektów badawczych udowadniających potencjał drzemiący w Ziemi. Efektem tej współpracy jest książka o „gruncie pod naszymi stopami i odkryciu istotnej elektrycznej ciągłości pomiędzy Ziemią a zamieszkującymi ją żywymi organizmami” Energia Ziemi ma bowiem wpływ na ludzi, zwierzęta, rośliny, drzewa, bakterie, a nawet wirusy.

Otwierając pierwsze kartki książki możemy przeczytać sugestię, by czytać ją na siedząco z gołymi stopami na Ziemi. Może to być trawa, żwir, piasek a nawet beton. Wtedy w pełni możemy skorzystać z naturalnej, wzmacniającej i pobudzającej siły natury. 
„Pozytywna zmiana, jaką poczujesz, będzie początkiem procesu, w którym Twoje ciało powoli zacznie chłonąć wszechobecną i nieustającą uzdrawiającą energię."
Metoda o której piszą autorzy jest rewolucyjna i jak do tej pory nikt nie napisał obszernej publikacji. Autorzy udowadniają w sposób obrazowy, że Ziemia to potężna siła uzdrawiająca, która poprzez swoje właściwości elektryczne działa na nas regenerująco. W momencie, gdy czujemy się zmęczeni, zestresowani, możemy po prostu zdjąć buty, skarpetki i boso pospacerować po glebie. To nas orzeźwi i naładuje pozytywnymi elektronami. Autorzy przedstawiają również przykłady wyzdrowień tam, gdzie tradycyjna medycyna nie umiała pomóc. Podpowiadają w jaki sposób uziemiać się latem, a jak zimą czy w warunkach niesprzyjającej pogody. Przedstawiają też przewodzące buty, uziemiające łóżka, materace, podkładki pod stopy, śpiwory, o których z pewnością wielu z nas nie miało pojęcia. Udowadniają, że dzięki regularnemu kontaktowi z Ziemią możemy pozbyć się wielu uciążliwych chorób i dolegliwości m.in. stanów zapalnych, depresji, bólu czy kłopotów ze snem. 

Książkę czytałam z przyjemnością i zainteresowaniem. Autorzy nie rozwlekają tematu lecz sprawnie prowadzą czytelnika przez rożne, często z pozoru trudne zagadnienia, z łatwością przechodząc przez kolejne rozdziały, które są ujęte w czterech głównych częściach. Treść uzupełniona jest w liczne tabelki, wykresy, rysunki, zdjęcia i ramki z wyszczególnionymi, istotnymi informacjami. Dowiedziałam się skąd biorą przyczyn dolegliwości, które często nam i jak sobie z nimi poradzić. Stan zapalny, utrata wagi, dłuższe życie, opóźnianie efektów starzenia, zdrowszy sen, szybsze gojenie się ran, wzmocnienie systemu immunologicznego to tylko niektóre zalety tej innowacyjnej metody. 

Witamina „G” to gleba dla naszego organizmu jest tym czym witamina D pochodzącej od promieni słonecznych. Tak jak bez słońca nie wyobrażamy sobie życia, również i ziemia jest dla nas ważną To nie tylko oparcie dla naszych stóp ale także naturalne lekarstwo, które mamy w swoim zasięgu. Niestety nie jesteśmy tego świadomi. Książka „Uziemienie” nam to uzmysławia i podpowiada jak zregenerować swój organizm dzięki tej pierwotnej, naturalnej, ożywczej energii emanującej z Ziemi. 

Książkę można kupić w sklepie:


źr. zdjęć:
amazon.com
writersvoices.com

Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 360
Wydanie: I
Oprawa: miękka

1 komentarz:

  1. Wlasnie skoczylam czytac ta ksiazke w oryginale. Wspaniala rzecz to "earthing". Zamowilam kilka rzeczy i czekam na przesylke.Buduje sobie takze lozko "trawowe" na ogrodku.Jestem bardzo podekscytowana.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.