czwartek, 11 kwietnia 2013

19. Wszystko jest możliwe.

Od marzenia do spełnienia
Sophia Max i Lynn Lauber
   
     


„ To mój umysł jest kluczem, który mnie uwolni”
Harry Houdini

Każdy z nas ma marzenia, które chciałby zrealizować ale często stwierdza, że albo jest to niemożliwe, albo na to nie zasługujemy. Patrząc wstecz żałujemy nadarzających się niewykorzystanych okazji, które podsuwał nam los i myślimy, że nasze życie nie poszło w tym kierunku w jakim chcieliśmy. Wiele z pragnień nie zostaje spełnione, bo brakuje nam motywacji i wiary w powodzenie. Książka „Wszystko jest możliwe” jest dowodem, że jednak nawet najbardziej śmiałe i pozornie nierealne marzenia można spełnić, jeżeli jesteśmy pozytywnie zmotywowani.

Bohaterem książki jest Jewgienij Pietrowicz Woronin, który chciał zostać największym magikiem świata, mimo że w życiu nie zawsze mu się wiodło a jego sztuczki nie wzbudzały entuzjazmu wśród publiczności. Jednak nie poddaje się i wierzy, że kiedyś wystąpi w słynnym Magicznym Zamku w Kalifornii.

Książka „Wszystko jest możliwe” to czwarta z kolei pozycja z serii „Magia Życia”, która ma na celu pokazanie duchowej strony życia. W tym cyklu ukazały się już trzy opowiadania: „Malując przyszłość”. Od tragedii do szczęścia”, "Mój najlepszy przyjaciel. Od nienawiści do miłości",  "Kwantowa Więź. Od Fizyki do Cudów" . Autorami są znane osobowości świata ezoteryki, m.in. Louise Hay, Dr Wayne, Gregg Braden. Każdy z nich, poprzez swą opowieść stworzył przesłanie pokazujące jak magiczne potrafi być życie.

Najnowszą część tego projektu pt. „Wszystko jest możliwe” zrealizowali Sophia Max i Lynn Lauber. Pierwsza z nich to autorka wielu książek o wspinaczce, sztukach walki i duchowości, które są inspiracją dla czytelników, by oni również mogli pokonać swoje przeciwności losu. Natomiast Lynn Lauber wzięła po raz kolejny udział w „Magii Życia” i jest współautorką wszystkich wydanych pozycji w tej serii. Jest cenioną i znaną pisarką wśród takich autorytetów jak Louise L. Hay, Gregg Braden czy dr. Wayne W Dyer.

Książka zaczyna się Prologiem, w którym poznajemy młodego człowieka. Przybywa on do Magicznego Zamku, w którym przechadza się po pokojach docierając do sali słynnych magików. Wśród wielu nazwisk znajduje się tam portret Harry Houdiniego, który był wzorem do naśladowania dla bohatera książki. Obok niego młodzieniec zobaczył zdjęcie Jewgienija Woronina. Kim jest młody człowiek, dowiadujemy się na końcu książki w Epilogu. Nie będę tu tego zdradzać.

„Prawdziwa magia to klucz do ludzkiego serca”

Jewgienina poznajemy w pierwszym rozdziale, w którym cofamy się w czasie i znajdujemy się w Związku Radzieckim na kilka lat przed zmianami ustrojowymi. Pracował on wówczas w Moskiewskim Cyrku jako sztukmistrz, realizował swoją pasję prowadząc skromne życie. Ma ona wówczas 39 lat i nie miał do tej pory większych sukcesów magicznych.

Pewnego dnia cyrkowa trupa jest wezwana do Ministerstwa Kultury, gdzie dowiadują się o zaproszeniu na gościnne występy po Europie. Przez kolejne rozdziały  odwiedzamy z cyrkowcami Zurych, Florencję, Madryt, Paryż i Lizbonę. Ta podróż będzie miała ogromny wpływ na przemianę Woronina. Splot wydarzeń doprowadzi go do wymarzonego celu.

Na przykładzie bohatera książki „Wszystko jest możliwe” autorzy pokazują w jaki sposób dążyć do spełnienia pragnień. Fabuła opowiadania została oparta na prawdziwej historii człowieka, który dzięki swej determinacji, wiary w siebie, pracy nad umysłem, wyobraźni i umiejętności podniesienia się z porażek odnosi sukces.


Książka jest napisana lekkim, narracyjnym językiem, lekko prowadzącym nas przez kolejne strony opowiadania. Rozdziały są krótkie, bez rozległych opisów, w których akcja dzieje się szybko, przenosząc czytelnika z miejsca na miejsce wraz z bohaterami fabuły. To przede wszystkim historia, po której pozostaje w nas wiara, że nasze marzenia też się spełnią, gdy będziemy postępować tak jak Jewgienij Woronin.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I 
Rok wydania: 2013 
Format: 145 x 205 mm 
Ilość stron: 112 
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)