poniedziałek, 1 kwietnia 2013

15.Boski Tarot

Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji
Ciro Marchetti

     

"Musisz patrzeć do wnętrza, by zrozumieć znaczenie, ale również patrzeć poza, dla perspektywy."
- DENIS WAITLEY

Czy doświadczyłeś snu tak rzeczywistego, że każdy detal utkwił Ci głęboko w pamięci do tego stopnia, że wszystko wydało się bardzo rzeczywiste? 

"Cokolwiek się śniło - po przebudzeniu mieliśmy przed sobą perspektywę wczesnego dojazdu do pracy albo inny nieciekawie ustalony porządek dnia." Nawet po zupełnym przebudzeniu się, wspomnienie snu pozostało namacalne. Tak wydarzyło się w życiu Ciro Marchetti'ego, który doświadczył takiego snu, który skłonił go do jedynej konkluzji, że to się wydarzyło naprawdę. 

"Jak inaczej mogę wyjaśnić fakt, że w moim studiu, już w pełni obudzony, mogę zobaczyć, tuż obok kubka do kawy i innych rzeczy codziennych użytku, całą kolekcję artefaktów, co do których nie pamiętam, aby można było gdziekolwiek na swiecie kupić coś takiego."

Te nieziemskie przedmioty zostały odzwierciedlone w niezwykłej talii kart pt,: "Boski Tarot"

źródło: tarotschool.com
Ciro Marchetti jest utalentowanym i znanym artystą grafikiem komputerowym. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i zamieszczane w różnych publikacjach., To absolwent ekskluzywnej Croydon College of Art., prezes Graform International oraz laureat licznych konkursów sztuki. W Polsce dał się poznać jako twórca przepięknych talii tarota: „Pozłacanego Tarota” i „Tarota Snów”. Trzecim niezwykłym dziełem jest „Boski Tarot” – niecodzienny, inny niż do tej pory znane karty. 

Co boskiego może być w Tarocie?

Przede wszystkim boska jest jego grafika. Autor nad sporządzeniem wizerunków poszczególnych kart spędził ponad trzy tysiące godzin! Stworzył on własne wizje kart tarota, prezentując często nowe i świeże spojrzenie na tarota. 

Karty ozdobione są wizerunkami, których próżno szukać na innych taliach. Wysmakowane, porażające bogactwem barw i śmiałością kreski nie pozostawiają wątpliwości, że pracował nad nimi prawdziwy artysta. Każda karta tworzy zarówno osobną scenę jak i stwarza możliwości interpretacyjne poprzez mnogość detali, symboli, przedmiotów i postaci. Ciro Marchetti pozostawia widzowi pole do popisu, gdyż nie wszystko jest pokazane wprost. Niektóre symbole i znaczenia spostrzegamy po dokładnym zanalizowaniu obrazu. Często są to sytuacje jakby „zatrzymane w kadrze”, przedstawiające charakterystyczne zdarzenia, gesty, pozy, znaki, które pomagają zrozumieć główne przesłanie karty. 

„Dziedzictwo Świętego Tarota” to bardzo osobiste wizerunki obrazów z zachowaniem tradycyjnych symboli stworzonych przez Ridera Waite'a. Niektóre z nich mogą zaskoczyć swoją grafiką, np. karty Rycerzy, którzy przedstawieni są w nowatorski, śmiały sposób ale nie tracą nic ze swojego znaczenia, a nawet są bardziej czytelne. 

Historię powstawania tej niezwykłej talii poznajemy w dołączonej książce, która wprowadza nas w tematykę Boskiego Tarota. Znajdziemy w niej nie tylko charakterystykę kart, ale i komentarze międzynarodowych autorytetów z dziedziny Tarota: Ruth Ann i Wald Amberstone, James’a Ricklef’a i Leisa Refalo. Gwarantują oni dokładną i niebudzącą wątpliwości interpretację przepowiedni otrzymanych dzięki pracy z tą talią.

Opisy poszczególnych kart zostały poprzedzone niezwykłą opowieścią wprowadzającą czytelnika w nastrój dawno wymarłej cywilizacji, która mówi do nas poprzez karty. Poznajemy świat dawnej cywilizacji, której mądrość autor zawarł w swoim najnowszym dziele.


Oto Niewidzący „ujrzeli” zagrożenie dla Ziemi. Potężna asteroida zbliża się do planety. Zaczynają się przygotowania… Opowieść zagłębia się w odległej przeszłości by przenieść nas do świata współczesnego. Dzięki temu autor przedstawia nam genezę powstawania kolejnych talii Tarota, które stworzył na przestrzeni wielu lat.

Dajmy porwać się w ten niezwykły świat i poznajmy mądrość dawno zapomnianej cywilizacji, która przetrwała na pięknych kartach boskiej talii! 

Komplet zawiera 78 kart o wymiarach kart 70 x 115 mm, woreczek na karty oraz podręcznik 320 stron formatu A5 

Talię można kupić w sklepie

Wydanie: II
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.