piątek, 5 kwietnia 2013

17. Kwantowa więź

Od fizyki do cudów
Gregg Braden, Lynn Lauber

       


W naszym świecie istnieją zjawiska, które trudno ogarnąć i zrozumieć. Na przykład: myślimy o kimś a ta osoba właśnie dzwoni, wyczuwamy czyjąś energię, mamy niewytłumaczalne lęki o drugiego człowieka, matka wie, że coś złego przytrafiło się jej dziecku, zanim ktokolwiek ją o tym poinformuje. Czy możliwe jest porozumiewanie się na odległość poprzez myśli, bez żadnych urządzeń? Czy cuda są możliwe? Tymi zagadnieniami zajęli się autorzy książki pt. „Kwantowa więź.” W formie opowiadania przekazują nam wiadomości na ten temat. Jest to wspólny projekt dwójki nieszablonowych pisarzy. 

Gregg Braden
źródło zdjęcia: greggbradden.com
Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością. Autor „Boskiej Matrycy”, „Kodu Boga”, „Uzdrawiania Wiary”. Lynn Lauber opublikowała kilka własnych książek, a także współpracowała z wieloma wybitnymi autorami. Jej eseje ukazały się w The New York Times.

Książka powstała w ramach projektu „Magia Życia” Znane osoby ze świata ezoteryki zostały poproszone o napisanie krótkich opowiadań wziętych z życia, które mają na celu pokazać jak niezwykłe jest życie.

Lynn Lauber
źródło zdjęcia:

hayhouse.co.uk
Bohaterami opowiadania są dwaj bracia bliźniacy: Jack i Charlie, których od najmłodszych lat łączyła bardzo silna i głęboka więź. W dzieciństwie doskonale wyczuwali, kiedy drugi z nich znajdował się w niebezpieczeństwie, był smutny lub bardzo szczęśliwy. Mieli te same odczucia, gust, rozumieli się bez słów. Życie jednak napisało dla nich dramatyczny scenariusz i w dorosłym życiu zostali rozdzieleni.

Każdy z braci wybrał odmienną ścieżkę. Jack pozostał w rodzinnym mieście, podczas gdy Charlie zaciągnął się do armii i został wysłany do Afganistanu. Pewnego dnia Jack przeczuwa, że jego brat jest w niebezpieczeństwie, miewa wizje, w których widzi brata ginącego w czasie akcji. Postanawia go ostrzec próbując skontaktować się z nim przez Skypa. W poszukiwaniu łączności trafia na nauczyciela fizyki – Petera Kellera, którego poznajemy na początku opowiadania. On pomaga Jackowi w uzyskaniu łączności z bratem w niezwykły sposób. Peter Keller rzuca nowe światło na łączącą ich więź oraz połączenia, które są zbudowane pomiędzy ludźmi na całym świecie.

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Książka jest wzruszająca, pouczająca i zaskakująca. Napisana w formie opowiadania z dialogami, bez obszernych opisów, sprawia, że czyta się ją szybko. Praktycznie zajęło mi to jeden wieczór. Z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów, przeżywałam z nimi ich emocje i rozterki. Rozwiązanie jest nietypowe i niespodziewane. To nie tylko historia dwóch braci lecz także okazja przedstawienia  podstaw fizyki kwantowej takich jak zjawisko splątania kwantowego, teorii dotyczącą zasady funkcjonowania wszechświata i materii.

Zagadnienia z fizyki kwantowej coraz częściej pasjonują szerokie grono ludzi. Z encyklopedii wiadomo, że: jest to „dział fizyki opisujący zjawiska mikroświata (cząsteczki, atomy, jądra atomowe, cząstki elementarne). Jej cechą charakterystyczną jest to, że opisywane zjawiska na ogół nie podlegają bezpośredniej percepcji człowieka.

Fizyka kwantowa rozwinęła się w XX w. Jej rozwój zapoczątkował kryzys w fizyce przełomu XIX i XX w. wywołany odkryciami zjawiska promieniotwórczości naturalnej, promieniowania Roentgena (rentgenowskie promieniowanie), trudnościami ze skonstruowaniem modelu atomu i wytłumaczeniem pewnych zjawisk dotyczących emisji fal elektromagnetycznych (efekt fotoelektryczny, promieniowanie ciała doskonale czarnego)”. Dla wielu osób jest ona trudna do zrozumienia, dlatego forma opowiadania, narrracja i elementy fizyki kwantowej wplecione w  losy bohaterów pozwalają lepiej zrozumieć zasadę jej działania.

Książkę można kupić w sklepie: 
Wydanie: I

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2012
Rok wydania amerykańskiego: 2012
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 116
Oprawa: miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tłumaczenie: Ischim Odorowicz
Tytuł oryginału: Entanglement: A Tales of Everyday Magic Novel 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.