środa, 17 kwietnia 2013

25. Potęga samouzdrawianiaPotęga samouzdrawiania
Jak wykorzystać swój leczniczy potencjał
Dr Fabrizio Mancini

Zdrowie, dobre samopoczucie, życie w harmonii i równowadze to prawo, które dane jest każdemu z nas. Nasze ciało posiada niezwykłe zdolności samoregeneracyjne. Potrafi chronić się przed chorobami i urazami. Jednak nie jesteśmy tego świadomi. Uważamy, że trapiące dolegliwości są wpisane w nasz byt i biernie przyjmujemy diagnozy, poddajemy się „leczeniu”, zabiegom, operacjom, które często dają krótkotrwały efekt, nieraz ze szkodą dla organizmu. Czy naprawdę musi tak być? Czy możemy zmienić ten sposób życia? Czy nie jest za późno na zmiany? Czy w ogóle jest możliwe życie bez chorób, w pełni sił, energii i doskonałym samopoczuciu?

Dr Fabrizio Mancini - autor książki „Potęga Uzdrawiania” -uważa: „ Tak, to możliwe i wcale nie jest za późno” Jednak by móc wykorzystać potencjał naszego organizmu powinniśmy szukać sposobów zmian nie tylko w tradycyjnej medycynie i jej systemie opieki zdrowotnej lecz przede wszystkim w głębi siebie, ponieważ „Twój organizm ma zdolności do samouzdrawiania – codziennie zachodzą w nim procesy samoregeneracji – i tylko od ciebie zależy jak je wykorzystasz.”

Dr Fabrizio Mancini jest lekarzem chiropraktykiem. Pełni funkcję rektora Uniwersytetu Parkera w Dallas w Teksasie. Jest uznanym mówcą i ekspertem w dziedzinie propagowania potencjału samouzdrawiania. Początkowo chciał zostać neurochirurgiem, jednak zafascynowała go chiropraktyka i jej filozofia. Jest autorem wielu książek, nauczycielem, filantropem. Często gości w różnych programach radiowych i telewizyjnych. Sławę przyniosła mu opracowana przez niego rewolucyjna metoda samouzdrawiąca, której poświęcona jest najnowsza książka. Swoimi wieloletnimi badaniami, obserwacjami i praktyce, udowodnił, że większość dolegliwości możemy usunąć bez ingerencji medycyny tradycyjnej.

Książka „Potęga samouzdrawiania” uświadamia nam jak skomplikowanym i cudownym jesteśmy mechanizmem. Nasze ciało posiada niezwykłe zdolności regeneracyjne. Musimy tylko zmienić sposób myślenia i zacząć konieczne zmiany, które wspomogą nasz organizm na poziomie ciała, emocji i ducha. Autor przekonuje nas, że nasze myślenie i nastawienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Stosując się do jego rad zawartych w książce, będziemy mogli pozbyć się uciążliwych dolegliwości, bólu, stresu, chorób, z którymi do tej pory nie umieliśmy sobie poradzić. Przedstawia on m.in. 21- dniowy program samouzdrawiający, w którym krok po kroku, stopniowo wprowadzamy zmiany w swojej diecie, stylu życia, eliminujemy szkodliwe elementy i zastępujemy zdrowymi produktami, aktywnością fizyczną, nowym sposobem myślenia. Na każdy dzień jest opracowany plan posiłków, ćwiczeń, porad, oraz myśl – mantra, afirmacja. Dzięki pozytywnym, zdrowym zmianom pobudzimy swój regeneracyjny naturalny potencjał, podwyższymy swój energetyczny poziom i siłę, która od zawsze drzemie w naszym wnętrzu. 
„Każdy z nas jest stworzony do życia w zdrowiu. Tylko od ciebie zależy, czy będziesz zdrowy, ponieważ zdrowie pochodzi z twojego wnętrza.” 
Skuteczność metody dr Fabrizio Mancini potwierdzone jest w licznych przykładach z życia zawartych w książce. Są to często przejmujące i wzruszające historie osób, które dzięki zmianom w sposobie myślenia i nawyków doszły do zdrowia i prowadzą satysfakcjonujące ich życie. 

Temat książki jest bardzo obszerny. Każda z części opowiada o innej sferze naszego organizmu. Doktor Mancini uzmysławia nam jak ważne jest dbanie o siebie, jaki pozytywny wpływ mają na nas ćwiczenia fizyczne, zdrowy, spokojny sen, utrzymanie prawidłowej wagi ciała, a nawet takie z pozoru drobne gesty jak przytulanie się. 


Poznajemy m.in. podstawy chiropraktyki, jej założenia, filozofię, 10 kroków do osiągnięcia bogactwa poprzez zdrowie, różnicę między leczeniem a uzdrawianiem, nowe metody uzdrawiające. Opisane jest uzdrawianie z poziomu ciała, emocji, umysłu i ducha. Dowiadujemy się jak działa samouzdrawianie, jakie zalety niosą ze sobą ćwiczenia aerobowe, taniec, Qigong, joga, tai chi, pilates, w jakich schorzeniach mogą one pomóc, jak uwolnić swoją wewnętrzną moc i pozbyć się różnych dolegliwości takich jak bóle szyi, pleców, uciążliwych infekcji. Z poziomu emocji możemy wykorzystać ich pozytywne energie, odblokować je i zacząć optymistycznie patrzeć na świat. Autor przedstawia pozytywne i negatywne emocje, ich zalety i wady, jak sobie poradzić z depresją, złością, stresem, jak je kontrolować. Nie sposób wymienić wszystkich zagadnień. Ważne porady, wskazówki, historie, przykłady ujęte są w ramki i tabelach. 

Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dostarczyła mi ona wiele ciekawych informacji o naszym organizmie, przyczynach chorób a przede wszystkim dowiedziałam się jak mogę sobie pomóc w różnych dolegliwościach. Do tego jest ona bardzo ładnie wydana, z piękną okładką i na dobrym papierze. Wygodny format, wyraźna czcionka dopełniają całości. Jest to pozycja, do której z pewnością nieraz będę wracała.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.