sobota, 14 grudnia 2019

534. - "Oczyszczanie wątroby według Boskiego Lekarza"


Oczyszczanie wątroby według Boskiego Lekarza. 
Wyeliminuj łuszczycę, trądzik, cukrzycę, nadwagę, choroby autoimmunologiczne i inne chroniczne dolegliwości
Anthony William

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2019
Rok wydania amerykańskiego: 2018
Format: 16,5 x 24 cm
Ilość stron: 680
Oprawa:  twarda
Tytuł oryginału: Medical Medium Liver Rescue: Answers to Eczema, Psoriasis, Diabetes, Strep, Acne, Gout, Bloating, Gallstones, Adrenal Stress, Fatigue, Fatty Liver, Weight Issues, SIBO & Autoimmune Disease
Redakcja: Mariusz Warda 
Skład: Anetta Piechowska 
Projekt okładki: Anetta Piechowska 
Tłumaczenie: Krzysztof Sołowiej

„działanie naszej wątroby należy do najdonioślejszych ukrytych cudów wszechświata“

W dzisiejszych czasach można zaobserwować coraz więcej zachorowań na choroby przewlekłe. Autor książki „Oczyszczanie wątroby według Boskiego Lekarza“ podaje, że tylko w Stanach Zjednoczonych cierpi na nie lub skarży się na tajemnicze objawy ponad dwieście pięćdziesiąt milionów ludzi. Niestety, mimo korzystania z różnych terapii, nadal nie ma dla nich ratunku. Wiele chorób stanowi dla obecnej medycyny konwencjonalnej ogromny problem, z którymi nie potrafi sobie poradzić.

źr. zdjęcia: amazon.com
Anthony William urodził się z wyjątkową umiejętnością rozmawiania z Duchem wysokiego poziomu, który zapewnia mu niezwykle dokładne informacje zdrowotne, które często wyprzedzają swoje czasy. Używa swojego daru do „czytania” stanów ludzi i mówienia im, jak odzyskać zdrowie. Jego niespotykana dokładność i wskaźnik skuteczności jako medycznego medium przyniosły mu zaufanie i miłość setek tysięcy ludzi na całym świecie, w tym gwiazd filmowych, gwiazd rocka, miliarderów, profesjonalnych sportowców, najlepiej sprzedających się autorów i niezliczonych innych osób ze wszystkich dziedzin życia który nie mógł znaleźć sposobu na uzdrowienie, dopóki nie zapewni im wglądu Ducha. Swoją wiedzę pozyskał od Najwyższego Ducha, który nawiedził go, gdy miał 4 lata. Duch nauczył go metody rozpoznawania pierwotnych przyczyn chorób i wskazał w jaki sposób można sobie z nimi poradzić. 

To moje trzecie spotkanie z Boskim Lekarzem i jego niesamowitym spojrzeniem na to, co nam dolega. Miałam okazję poznać przekazy od jego Ducha najpierw w książce „Boski Lekarz. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych“ a potem w „Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza“. Obie charakteryzowały się odmiennym podejściem do znanych dolegliwości i ujawniały ich prawdziwe przyczyny. Podobnie jest w publikacji pt.: „Oczyszczanie wątroby według Boskiego Lekarza“, w którym poznajemy sekrety działania i dbania o jeden z najważniejszych organów naszego organizmu. 

Anthony William podkreśla, że szanuje dotychczasowe dokonania nauk medycznych, jednak cały czas są one niedostateczne i nieskuteczne w wielu przypadkach. Uważa, że „większość lekarzy dysponuje wewnętrzną mądrością i intuicją, która podpowiada im, że wykształcenie medyczne nie zapewniło im wszystkiego co niezbędne do postawienia właściwej diagnozy lub wybrania lepszej metody leczenia“. Często pacjenci borykający się z jakimś długotrwałym schorzeniem, mogą usłyszeć, że na daną chorobę nie ma lekarstwa.


O skuteczności metody proponowanej przez Boskiego Lekarza świadczą liczne pozytywne opinie osób, które zastosowały się do jego wskazówek. Niektóre z nich możemy przeczytać na początku książki. Materiały zebrane w tej książce są autentyczne i gotowe do wykorzystania. To nie są jedynie informacje teoretyczne czy też efekt nacisku ze stron jakichkolwiek koncernów farmaceutycznych i medycznych, lecz przede przekazy pochodzące z Boskiego Źródła. To nadaje im wiarygodności, autentyczności i świeżości. Wiele z nich niesie zupełnie nowe spojrzenie na znane dolegliwości i rozwiązania problemów zdrowotnych uznawanych za beznadziejne.


Pierwsze trzy części zawierają informacje teoretyczne, w których autor omawia między innymi najważniejsze funkcje naszej wątroby, zagrożenia dla jej prawidłowego funkcjonowania, opisuje co dzieje się w jej wnętrzu, na czym polega jej pielęgnowanie i dbanie o nią. Przybliża prawdziwe przyczyny takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie, egzema, trądzik, żółtaczka i wiele innych.

W czwartej części przedstawia praktyczne narzędzia, które mają na celu pomóc zadbać o wątrobę oraz rozprawia się z mitami i przekonaniami wynikającymi z mody na niektóre diety, tendencji, błędów i nieporozumień. Wymienia to, czego powinniśmy unikać w swoim codziennym menu a co sprzyja wątrobie. Proponuje dziewięciodniowy plan oczyszczania wątroby, medytacje dostosowane do potrzeb tego organu oraz program „Poranny ratunek dla wątroby“ oraz „Ratunek dla wątroby 3:6:9 a także zestaw suplementów do zastosowania przy różnych dolegliwościach. 

„Jeżeli ktoś mówi ci, ze powinieneś za wszelką cenę unikać spożywania cukrów, wiedz, że doprowadziłoby to do uszkodzenia twojej wątroby“

Książka jest bardzo obszerna, gdyż liczy sobie aż 680 stron! Została wydana bardzo starannie, na dobrym jakościowo papierze, w twardej oprawie ze zszywanymi brzegami. Zawiera wiele interesujących informacji poszerzających naszą wiedzę o wątrobie i innych powiązanych z nią organach, ale dla przeciętnego czytelnika jest zbyt szczegółowa. Objętość publikacji sprawia, że niektóre istotne zagadnienia giną w natłoku zbyt wielu słów i sformułowań, które często się powtarzają.


Zgromadzony materiał niewątpliwie wnosi mnóstwo ważnych wskazówek i porad, ale zabrakło mi w części teoretycznej chociażby schematów, rysunków czy wyszczególnień tekstu, które urozmaiciłyby monotonię poszczególnych akapitów. Mimo to uważam, że publikacja wnosi zupełnie nowe spojrzenie na nasze dolegliwości i warto przebrnąć przez kolejne zagadnienia, by się o nich dowiedzieć. Ogromnym plusem jest kolorowa wkładka z przepisami, które mają dobroczynny wpływ na wątrobę. Zostały one podzielone na sześć rodzajów: soki, herbaty i wywary,  śniadania, lunch, obiad, przekąski i desery.


Wątroba należy do tych organów, które często są lekceważone i niedoceniane w diagnostyce chorób. Możemy znaleźć liczne informacje o naszym mózgu, sercu czy skórze i o tym jak je pielęgnować. Wiele schorzeń przypisuje się złemu funkcjonowaniu tarczycy, genom czy układowi pokarmowemu szukając w nich przyczyn dolegliwości. Tymczasem prawdziwym źródłem trapiących nas schorzeń często ma swoje źródło w niedomaganiu wątroby. Uważamy, że nie jest to narząd, który wymaga szczególnej opieki ale okazuje się, że uzdrawianie powinniśmy zacząć właśnie od niej. Nie zdajemy sobie sprawy, że jest ona odpowiedzialna za wiele funkcji, dzięki którym jesteśmy zdrowi. Wątroba nazywana jest naszym najlepszym przyjacielem, dlatego warto wiedzieć jak o nią zadbać, by służyła nam jak najdłużej. Wspieranie jej funkcjonowania należy do naszych najważniejszych zadań w drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:4 komentarze:

 1. Temat bardzo ważny. Często piję koktajle oczyszczające. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam jeszcze o tej metodzie. To na pewno intrygująca publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą publikacją. Super, że oprócz teorii, są jeszcze przepisy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba by kupić sobie witaminki, narazie biorę: witaminę C,D, magnez, probiotyk i czarnuszkę :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.