środa, 4 grudnia 2019

532. - "Naturalnie w kuchni"


Naturalnie w kuchni
60 przepisów na zdrowie
Agnieszka Cegielska

Wydanie: I
Premiera: 13. 11 .2019 r.
Wymiary: 165 x 215 mm
Liczba Stron: 220
Oprawa: twarda
Wydawca: Burda Media Polska
Redakcja i korekta: Melanż
Redaktor prowadząca: Agnieszka Radzikowska
Redaktor techniczny: Mariusz Teler
Zdjęcia: archiwum prywatne autorki, Marcin Klaban

„Życie jest warte radosnego, zdrowego i smacznego przeżycia“

Trudno wyobrazić sobie życia bez jedzenia, gdyż jest ono dla nas paliwem dającym energię i siłę. Możliwości urozmaicenia diety jest mnóstwo, lecz nie wszystkie są dla nas zdrowe. Jedzenie powinno być smaczne ale też pozytywnie wpływać na nasz organizm. Autorka książki pt.: „Naturalnie w kuchni“ proponuje powrót do natury i czerpania z niej  inspiracji przy sporządzaniu codziennych posiłków.

Agnieszka Cegielska jest absolwentką dziennikarstwa i studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia. To  znana prezenterka pogody, od kilkunastu lat związana jest telewizją TVN, gdzie w programie „Dzień Dobry TVN“ prowadzi cykl „Naturalnie“. 

Nasze życie mogłoby być znacznie dłuższe, gdybyśmy zaczęli lepiej dbać o to co spożywamy. Naukowcy uważają, że możemy dożyć nawet 120 lat!. Rzeczywistość znacznie odbiega od tych prognoz. Jedną z przyczyn jest wszechobecna chemia, zanieczyszczone powietrze, środowisko a w efekcie nasze produkty żywieniowe. Większość tego, co kupujemy w sklepach jest dalekie od tego, co służy naszemu zdrowiu, dlatego powinniśmy nauczyć się wybierać te, które są dla nas odpowiednie.

Agnieszka Cegielska proponuje odżywianie oparte na wegetarianizmie, gdyż uważa, że dzięki niemu możemy być zdrowsi i pełni energii. Ten styl życia praktykuje od wielu lat razem ze swoją rodziną i jest przekonana, że takie odżywianie służy zdrowiu i chroni przed wszelkimi chorobami. Nie namawia do całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa, gdyż to jest indywidualna decyzja każdego, jednak sugeruje ograniczenie go w diecie do minimum. Namawia, byśmy sięgnęli po Dary Natury takie jak warzywa, kasze i owoce, z których można przygotować apetyczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe dania.


Książka powstała w odpowiedzi na prośby czytelników, którzy nie wyobrażają sobie np. obiadu bez mięsa. Pragnie w ten sposób pokazać, że można jeść smacznie i zdrowo opierając się jedynie na tym, co oferuje natura. 
.
„Pożywienie to paliwo dla naszych organizmów, jedynego domu, w którym będziemy mieszkać całe życie“

Najczęściej wszelkie książki kucharskie  są po dłuższym czasie zniszczone ze względu na częste ich używanie, dlatego publikacja „Naturalnie w kuchni“ została oprawiona w twardą oprawę ze zszywanymi brzegami. Całość robi estetyczne wrażenie  i jest  przyjemna w dotyku. Jedyne, co mi przeszkadzało, to zapach kartek, który wydobywa się po otwarciu książki, ale mam nadzieję, że z czasem ulotni się on bezpowrotnie.


Niewątpliwym atutem poradnika są liczne  zdjęcia pochodzące z prywatnych zasobów autorki, na których możemy zobaczyć panią Agnieszkę w różnych okolicznościach. Fotografie ozdabiają także proponowane przepisy, zachęcające do ich wypróbowania. Całość została wydrukowana na dobrej jakości papierze i wyraźną czcionką, która jest urozmaicona kolorowymi tytułami przepisów oraz poszczególnych części. 

Autorka zawarła w swojej książce wszystko to, co sama stosuje, zjada i gotuje dla swojej rodziny. Proponowane przepisy goszczą na jej stole każdego dnia z korzyścią dla zdrowia. Pragnie, by nasze talerze były pełne kolorów i dzięki nim ożyły, wprowadzając do naszego menu energię i radość.

Podzieliła swoje propozycje na siedem części pod względem rodzaju potraw. Na początku każdej z nich zamieściła krótki wstęp na temat danej grupy. Również poszczególne przepisy poprzedzone są zwięzłą notatką przybliżającą użyte składniki, ich walory odżywcze i  najważniejsze o nich informacje. 

Wśród nich znajdziemy receptury na koktajle dodające energii, naturalne śniadania, zdrowe obiady i przekąski, odżywcze zupy, dania wzmacniające odporność, zdrowe słodkości, naturalne napoje i napary ziołowe.

„Naturalnie w kuchni“ to propozycja dla wszystkich, którzy pragną urozmaicić swoje codzienne menu. Przedstawione przepisy umożliwiają dostosowanie ich do indywidualnych preferencji smakowych i inspirują do poszukiwań nowych, własnych kompozycji. 

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:


7 komentarzy:

 1. Na pewno wśród tych przepisów znalazłabym coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz warzywa to na pewno coś byś znalazła :)

   Usuń
 2. Ciekawa pozycja, myślę że i ja znalazłabym ciekawe informacje oraz wykorzystała niektóre przepisy. Pozdrawiam Mirko.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak :) Nawet ja coś znalazłam dla siebie :) Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Sama jestem wegetarianką, więc to coś dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze marzę o takich pozycjach, a potem i tak się kończy tym, że je przeglądam, a potem leżą nieruszane, a po przepisy zaglądam do internetu :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Smacznie się żyje, gdy ma się mamę co dobrze gotuje! :) czyli taką jak moja.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.