czwartek, 28 kwietnia 2016

239. - "Sekrety wiecznie młodych kobiet"

Boginie nigdy się nie starzeją
Christiane Northrup

             

„Wiek to jedynie liczba, a bezwiekowość oznacza, że nie kupujesz tego, że jakieś cyfry określają wszystko.”

Każda kobieta chciałaby czuć się jak bogini w każdym wieku. Rzeczywistość sprawia jest inaczej. Większość pań nie potrafi pogodzić się z tzw. podeszłym wiekiem i związanym z tym nieprzyjemnymi dolegliwościami i zmianami fizycznymi. Szukają rozwiązań doraźnych, by przedłużyć młodość i powstrzymać efekty upływu czasu. Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują różne zabiegi, które skupiają się jedynie na zewnętrznym wyglądzie. Tymczasem sekret młodości ukryty jest w naszym wnętrzu, nastawieniu i sposobie myślenia o sobie. Jak wydobyć swoją wyjątkową kobiecość, być ciągle pełną wigoru, wdzięku i nie poddawać się upływom lat, podpowiada autorka książki pt. „Sekrety wiecznie młodych kobiet”

źródło zdjęcia: www.everipedia.com
Christiane Northrup zdobyła licencjat z ginekologii i położnictwa. Jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa oraz wizjonerką i autorytetem w sprawach dotyczących kobiecego ciała. Propaguje medycynę, która bierze pod uwagę jedność umysłu, ciała, emocji i ducha. Jej podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet znane jest na całym świecie. Uczy kobiety jak rozwijać i cieszyć się życiem w każdym wieku. 

Gdy mamy za sobą połowę życia, wówczas oczekujemy, że zaczniemy chorować, staniemy się mniej sprawne, powabne i piękne. Powszechnie łączy się różne problemy z wiekiem. Uważa się, że po przejściu menopauzy jesteśmy skazane na różne schorzenia i dolegliwości. Tymczasem nawet młodzi ludzie cierpią z powodu przypadłości, przypisywane starszemu wiekowi. Już w momencie narodzin nasz organizm przechodzi ewolucję i z dnia na dzień zaczynamy się starzeć. Menopauza to naturalny proces, który otwiera przed kobietami nowe możliwości. To kolejny próg, za którym możemy odkryć w sobie inspirację, by zrealizować swoje marzenia i skierować życie na właściwy tor. 

W dwunastu rozdziałach autorka przedstawia wiele osobistych historii, wyniki badań na temat starzenia się i zdrowia kobiet, proste wskazówki, porady oraz ćwiczenia oparte na pracy mentalnej i wizualnej. Uczy odkrywania na nowo przyjemności, zachowań wbrew swojemu wiekowi o odejścia od przekonań narzucanych przez społeczeństwo. Namawia do rozkoszowania się każdą chwilą i podaje różne sposoby na wprowadzenie optymistycznego nastawienia i pozytywnego myślenia o sobie. 

okładka oryginału
źródło zdjcia: amazon.com
Poszczególne rozdziały są poświęcone różnym aspektom kobiecości. Autorka uczy czerpania przyjemności, odkrywania siebie na nowo, spojrzenia na powszechne problemy, emocje i opinie na temat kobiecego ciała, zdrowia i procesowi przemiany. Udziela wskazówek pomagających rozbudzić swoją seksualność, zmysłowość i kobiecość. Podpowiada jak dbać o urodę, zdrowie, by wyglądać świeżo i młodo bez względu na wiek. Opisuje niektóre powszechne problemy zdrowotne i badania medyczne diagnozujące stan naszego organizmu.

Poznajemy przyczyny powstawania chorób zarówno pod względem fizycznym i emocjonalnym. Podpowiada jak pokochać swoje ciało, serce, piersi, w jaki sposób wspomagać naszego wewnętrznego uzdrowiciela. Porusza wiele kwestii związanych z naszą kondycją, odżywianiem, duchowością. Pomaga uwolnić negatywne emocje, nawiązywać pozytywne relacje z otoczeniem, partnerem, rodziną i z własnym wnętrzem. Obala mity dotyczące starzenia się i uświadamia, że każda kobieta może stać się bezwiekową boginią. 

Autorka opracowała czternastodniowy program, który ma na celu wprowadzenie do życia proponowanych rozwiązań i nawyków. Każdy dzień został przypisany do zagadnienia omawianego w kolejnych rozdziałach a dwa dodatkowe dni mają umocnić wprowadzane zasady bezwiekowej bogini. Na codzienny plan pracy składa się afirmacja, modlitwa oraz zadanie, dzięki którym wprowadzimy nowe zwyczaje do swojego życia. 

Książka przeznaczona jest dla kobiet w każdym wieku pragnących zachować młodzieńczy wigor i cieszyć się najdrobniejszymi chwilami życia. Ma na celu pomóc pogodzić się z upływającym czasem i odkryć potencjał kryjący się za kolejnym etapem kobiecości. Autorka przekonuje, że starzenie się nie musi być związane z wiekiem lecz ze sposobem myślenia i stylem życia. Każda z nas może zmienić swoje życie zaczynając już teraz od przyjęcia bezwiekowej postawy, która pomaga rozkwitnąć fizycznie, psychicznie i duchowo. 

Uważa, że bez względu na to czy skończyłyśmy 40, 50, 60 czy więcej lat, możemy prowadzić życie pełne pasji, uniesień, szczęścia i spełniać się w każdym aspekcie naszej osobowości, by zmienić się w potężną, pociągającą, płodną, bezwiekową boginię” pełną boskiej ekspresji i kobiecej siły, bez ulegania stereotypowym ograniczeniom, które nie pozwalają rozwinąć skrzydeł.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2015
Ilość stron: 420
Oprawa: Miękka
Format: 16,5x24 cm
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Ischim Odorowicz – Śliwa
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: Goddesses Never Age: The Secret Prescription for Radiance, Vitality, and Well-Being 

1 komentarz:

  1. Zachęcająca publikacja. Może poznałabym jakiś sekret młodości i witalności.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.