czwartek, 14 kwietnia 2016

234. - "Co mówi Twoja krew"

Holistyczne spojrzenie na wyniki badań laboratoryjnych
Lothar Ursinus

                   

„Każda pojedyncza kropa krwi zawiera informację o całym człowieku.”

W naszym ciele bez przerwy płynie życiodajna krew w ilości 5 – 6 litrów, dzięki której żyjemy, funkcjonujemy a nasz organizm i jego poszczególne elementy są zaopatrywanie w potrzebne składniki odżywcze. Na co dzień nie zastanawiamy się nad jej rolą. Dopiero w przypadku konieczności zrobienia badań przywiązujemy wagę do jej składu i kondycji. Udajemy się wówczas do laboratorium, w którym otrzymujemy wyniki analizy diagnostycznej, których najczęściej nie rozumiemy. W rozszyfrowaniu tych informacji pomoże książka pt.”Co mówi Twoja krew” napisana przez Lothara Ursinusa, który jest naturopatą i prowadzi Centrum Medycyny Naturalnej w Hamburgu od 1986 roku. 

www.praxissymposium.de
Lothar Ursinus stworzył program uzdrawiania pt. „Zdrowo i aktywnie”, który jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb człowieka. Umożliwia analizę symptomów choroby z punktu widzenia medycyny konwencjonalnej, naturalnej i duchowej. Autor w swojej praktyce dużą rolę przykłada do diagnostyki laboratoryjnej. To zainteresowanie rozwinął dzięki swemu przyjacielowi i koledze po fachu, Thortsenowi Hollmannowi. Przekonał się, że odkrycia medycyny akademickiej i stan zdrowia pacjentów odbijają się w wynikach diagnostycznych. Badanie krwi i płynące z nich informacje stały się dla niego podstawowym instrumentem w holistycznej terapii jego pacjentów. Jego sposób interpretacji danych laboratoryjnych według klinicznych naturopatyczną i holistycznych punktów widzenia są cenione przez lekarzy i uzdrowicieli. W Polsce ukazała się jego książka „Zegar Ciała”, w której Lothar przedstawił system dostosowania rytmu naszego organizmu do naturalnego cyklu natury. Swoje spostrzeżenia zbierał przez dziesiątki lat i na ich podstawie dostosował możliwości terapeutyczne. Zostały one uzupełnione wiedzą z medycyny chińskiej, antropozoficznej, zachodniej, naturalnej oraz naukowej. 

Książka powstała z intencją przekazania wiedzy zgromadzonej przez autora w czasie jego 30-letniej praktyki, którą do tej pory udostępniał na seminariach i warsztatach. Jest ona skierowana do uzdrowicieli, lekarzy, terapeutów ale też dla każdego zainteresowanego tematem zdrowia. To niezwykle szczegółowe i dobrze opracowane studium dotyczące badań krwi i ich interpretacji. Treść jest przejrzysta, przystępnie napisana, uzupełniona wieloma wykresami, tabelkami, rysunkami, zdjęciami i wyszczególnieniami istotnych informacji. Trudne terminy z dziedziny diagnostyki i medycyny wyjaśnione w sposób zrozumiały, by dotrzeć do każdego czytelnika. 

Autor pomaga zrozumieć przyczyny chorób poprzez analizę wyników laboratoryjnych i przemiany materii. Przedstawia zależności między poszczególnymi organami, narządami i układami. Dowiadujemy się na czym polega kliniczna interpretacja z punktu medycyny duchowo – umysłowej i naturalnej. Opisuje niektóre choroby, ich objawy, przebieg oraz przyczyny zarówno fizyczne jak i psychologiczno – duchowe. Poznajemy znaczenie morfologii krwi, elektrolitów, witamin, naszych organów, hormonów i podpowiada jak dbać o prawidłową przemianę materii oraz funkcjonowanie naszego ciała. Udziela wskazówek dla terapeutów, omawia zaburzenia widoczne w wynikach diagnostycznych i wskazuje naturalne wsparcie dla poszczególnych organów oraz narządów. Wszystko jest podparte przykładowymi wynikami badań wraz z ich interpretacją. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
„Analizy laboratoryjne powinny nie tylko obiektywizować stan choroby, lecz również dawać terapeutom dokładny obraz stanu pacjenta.”

Krew nazywana jest „darem życia” albo „sokiem życia”, gdyż od jej kondycji zależy nasze zdrowie. Poznając tajniki badań laboratoryjnych odkrywamy, że nie są to suche liczby lecz konkretna wiedza, dzięki której możemy w porę wykryć wszelkie odstępstwa od normy. Dzięki mamy możliwość dowiedzieć się co nam dolega, jakie są przyczyny złego samopoczucia i jaką terapię zastosować. Publikacja uświadamia, nasze ciało jest wspaniałym systemem, który jest w stanie pracować na naszą korzyść. My tylko musimy wspomóc go swoimi wyborami żywieniowymi i zadbać o odpowiedni styl życia.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania niemieckiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 364 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Korekta: Anna Lisiecka
Tytuł oryginału: Mein Blut sagt mir ... Labor ganzheitlich


1 komentarz:

  1. To bardzo ciekawa publikacja, która porusza temat, jakiego jeszcze nie zgłębiałam. Zapisuję sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.