środa, 28 maja 2014

94. Zegar ciała

Jak przywrócić prawidłowe funkcjonowanie Twoich organów
Lothar Ursinus


„ktoś, kto diagnozuje chorobę, nie biorąc pod uwagę otoczenia i pozycji gwiazd, nie może nazywać siebie lekarzem.”
Paracelsus

Wszystko wokół nas przebiega według określonego rytmu podyktowanego przez naturę. dzień i noc, poszczególne pory roku następujące po sobie, życie i śmierć, wdech i wydech, wzloty i upadki, coś się kończy i zarazem coś się zaczyna. Są to dla nas procesy, do których jesteśmy przyzwyczajeni i przyjmujemy je bez zastrzeżeń. „Wszyscy jesteśmy częścią większej całości, jej procesów i przemian. Jesteśmy związani z Układem słonecznym i podlegamy zmianom kosmicznego porządku.” Cykliczność związana jest także z funkcjonowaniem naszego organizmu. Każdy nasz organ ma swoje godziny aktywności, w których spełnia swoje zadanie najefektywniej. W ciągu doby każdy organ ma fazy najsilniejszej aktywności i odpoczynku. Książka „Zegar Ciała” zawiera wskazówki, dzięki którym możemy przyjrzeć się rytmowi swojego organizmu.

źr. zdjęcia: die-organuhr.de
Lothar Ursinus jest naturopatą i prowadzi Centrum Medycyny Naturalnej w Hamburgu od 1986 roku. Stworzył program uzdrawiania pt. „Zdrowo i aktywnie”, który jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb człowieka. Umożliwia analizę  symptomów choroby z punktu widzenia medycyny konwencjonalnej, naturalnej i duchowej. Jego sposób interpretacji danych laboratoryjnych według klinicznych naturopatyczną i holistycznych punktów widzenia są cenione przez lekarzy i uzdrowicieli. Pacjent, w jego rozumieniu, to dusza-ciało-duch, na pierwszym planie. Uważa, że zrozumienie objawów jest często pierwszym krokiem do samoleczenia. Na swoich licznych seminariach, konferencjach internetowych, w czasopismach i książkach przekazuje swoją wizję medycyny holistycznej.

Teoria „Zegara Organów” oparta jest na tradycyjnej medycynie chińskiej, która bazuje na holistycznym podejściu do pacjenta. Według niej ludzkie ciało podlega działaniu energii zwanej Qi płynącej przez kanały energetyczne zwane meridianami. Uwzględnia ona rytm Wszechświata, w którym jesteśmy jednym z jego elementów.  
  
Książka powstała, by przybliżyć zagadnienia medycyny tak, by każdy mógł zrozumieć jej zasady. Całość jest klarowna, przejrzysta i ujęta w uporządkowanym schemacie. Treść zawarta została w 5 rozdziałach, z których rozdział drugi jest najdłuższy, gdyż szczegółowo omawia funkcje poszczególnych narządów, ich przynależności czasowe, zadania, jakie spełniają w naszym ciele, ich powiązania z innymi organami, co jest dla nich korzystne, a co działa na ich szkodę.

Poradnik ma zaledwie 120 stron, ale dostarcza wiele ciekawych informacji o naszym organizmie i pomaga dostosować się do jego rytmu. Dzięki wskazówkom zawartym w nim, możemy lepiej poznać swój organizm, jego rytm, funkcje i sygnały, które wysyła. Tę wiedzę możemy wykorzystać do poprawy zdrowia i zwiększenia swojej wydajności

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 120
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)