piątek, 16 maja 2014

92. Kompletny Przewodnik Runiczny

Od magii po przepowiadanie przyszłości
Lisa Peschel


"możesz dostrzeć runy właściwie wszędzie - w gałęziach drzew, pęknięciach na chodniku, nawet w graffiti wyrytym na ławce w parku."

Runy – dawne znaki, które po wielu wiekach zapomnienia wracają do ludzi, by służyć im pomocą i radą. Dawny alfabet wywodzący się z tradycji germańskiej, służył do zapisywania wydarzeń ale także stanowił element magiczny, wykorzystywany do różnych celów. Dziś przede wszystkim są doskonałym sposobem poznania przyszłości. Jednak chcąc skorzystać z ich mądrości, należy dobrze poznać ich język. To jest możliwe na drodze praktyki, lecz zanim wyrobimy swój kontakt z tymi wspaniałymi znakami, dobrze jest znać podstawy i główne znaczenia każdego z nich. Taką możliwość daje „Kompletny przewodnik runiczny”

Lisa Peschel korzysta z run od wielu lat.  Jest znaną wróżką , zielarką ale też artystką i pisarką. Pasjonuje się magią Wicca. Propaguje wykorzystywanie naturalnych metod życia i przekazuje swoją wiedzę ludziom pokazując im jak można żyć w zgodzie z naturą. W niniejszej książce przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się runami, by każdy mógł odkryć ich bogactwo i moc.

Poradnik został napisany przystępnym i klarownym językiem, dzięki któremu z łatwością można przyswoić przedstawioną wiedzę. W większości zawiera on opis 24 znaków runicznych oraz dodatkowej runy tzw. Pustej lub Wyrd. Poznajemy główne znaczenie każdej runy oraz jej położenia w pozycji odwróconej, powiązanie z niektórymi runami w układach i ich wzajemne relacje. Autorka zwraca uwagę na to, że chcąc poznać język run, trzeba patrzeć na nie całościowo, próbując odczytać także runy leżące obok siebie. Dowiadujemy się także jak rzeźbić runy, zrobić własny futhark, stworzyć z nich praktyczne talizmany. Nie brakuje przykładowych rozkładów, elementów magii runicznej i praktycznego wykorzystania ich mocy. Uzupełnieniem są rysunki, skrypty i symbole run. Książeczka ma niewielki, kieszonkowy format – 12 x 16,5 cm – dzięki temu można mieć ją zawsze pod ręką. Polecam ją głównie osobom początkującym, których fascynuje świat symboli runicznych. Poznając ich podstawy, będziemy mogli zrobić kolejny krok w pracy z runami. Dla mnie poradnik Lisy Peschel umocnił moje spojrzenie na „dar Odyna” i mogę podpisać się pod tym, co napisała autorka:
 „Ścieżka runiczna wniosła do mojego życia samo dobro i jeśli podejdziesz do niej z takim samym entuzjazmem, także odczujesz korzyści wynikające z podążania tą drogą.”
Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 12 x 16,5 cm
Ilość stron 212
Oprawa miękka


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.