poniedziałek, 4 kwietnia 2016

232 - "Uzdrawianie Komórkowe"

Odkryj prawdziwą naturę choroby i odzyskaj zdrowie
Barbara Wren

              

           
„Życie w jedności z Ziemią i Wszechświatem 
leży w naszej naturze.”

Nasza Ziemia przechodzi obecnie niezwykłą transformację. Podwyższa się jej częstotliwość co można zauważyć poprzez nowe odkrycia, technologie, gatunki zwierząt i powrót dawnej, starożytnej wiedzy. Wzrasta świadomość ludzi, gdyż wiele osób zaczyna poszukiwać odpowiedzi na ważne pytania dotyczące sensu istnienia, medytują, uprawiają jogę, zdrowo się odżywiają, ćwiczą. Każdą zmianę na Ziemi i we Wszechświecie odczuwamy na poziomie komórkowym, dlatego na tym poziomie powinniśmy zacząć uzdrawianie siebie i swojego życia. 

www.allaboutnaturalmedicine.com
Barbara Wren jest szanowaną naturopatką i uzdrowicielem oraz założycielem Wyższej Szkoły Żywienia Naturalnego, w której przekazuje swoje unikalne nauki oparte na dostrojeniu się do rytmów natury. Swoją praktykę prowadzi od 35 lat ucząc ludzi innego podejścia do zdrowia poprzez właściwe odżywianie i uzdrawiające techniki. Wierzy, że można przywrócić jedność i szczęście wzmacniając siebie poprzez kontakt ze swoją wewnętrzną mądrość. Ta idea jest motywem przewodnim książki „Uzdrawianie Komórkowe”

Autorka uważa, że zdrowie jest połączeniem z tym kim jesteśmy i z naszym miejscem we Wszechświecie. Porównuje nasze ciało do pojazdu, o który musimy odpowiednio zadbać, gdyż od tego zależy jego kondycja. Innym określeniem stosowanym przez nią jest nasze ciało jako probówka, której zawartość ma znaczenie dla jakości naszego zdrowia i życia. Podpowiada w jaki sposób przygotować nasz organizm do czerpania z naszej wewnętrznej mądrości. Jest to możliwe wtedy, gdy jesteśmy w równowadze i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Niestety zachodnia medycyna rozpatruje te aspekty osobno dlatego wiele osób cierpi na dolegliwości, które uważane są za nieuleczalne lub chroniczne. Tymczasem podejście wschodniego świata podchodzi do człowieka holistycznie biorąc są pod uwagę różne apekty życia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.


Barbara Wren przedstawia różne proste techniki, które mają potężne działanie dla naszego kondycji organizmu. Każda metoda dotyczy innej części ciała i opatrzona została opatrzona komentarzem z zaleceniami stosowania. Autorka stosuje je w swojej praktyce i dlatego jest przekonana o ich skuteczności. Pomagają wytworzyć ruch w miejscach, w których wytworzyły się zastoje, pobudzają limfę, doprowadzają ciepło do wyziębionych części, kierują energię tam, gdzie jej brakuje zmniejszają gorączkę oraz ból stawów i mięśni. Działają wzmacniająco, relaksująco i odświeżająco. Dzięki nim toksyny i śluz zaczynają się poruszać i opuszczać ciało, poprawia się krążenie, wygląd skóry. 

Bierze ona pod uwagę genezę danej choroby i bada jej korzenie sięgając do przeszłości pacjenta, powiązań i predyspozycji rodzinnych. Ten sposób przedstawia w swojej książce, w której pomaga stworzyć własną historię choroby na podstawie zestawu pytań dotyczących teraźniejszości, obserwacji ciała, funkcjonowania jego poszczególnych części i chronologicznych wydarzeń z dotychczasowego życia, poczynając od narodzin aż do dnia obecnego. Poznajemy zasady pomocne przy uzdrawianiu takie jak: uniwersalne cykle natury – cykle dnia i nocy, zasadę pięciu żywiołów, Prawo Heringa, hierarchię organów, alarmu odwodnieniowy. 

Proponuje proces trzech etapów ma na celu uzdrawiać w sposób łagodny i stopniowy. Przede wszystkim zwiększa nawodnienie organizmu, zmienia pH, wpływa na temperaturę i zwiększa wykorzystanie światła, dlatego najważniejszymi są etap I i początek drugiego, gdyż skupiają się na płynach, diecie i olejach. Został on stworzony po to, byśmy mogli otworzyć się na naturalne rytmy przyrody, połączyć się ze swoją wewnętrzną mądrością i przypomnieli sobie kim naprawdę jesteśmy. Autorka dokładnie opisuje każdy etap pokazując też swoje podejście do pacjenta. 

Etap I ułatwia zrozumienie i zinterpretowanie historii choroby poprzez przeanalizowanie jej źródła oraz zawiera wskazówki żywieniowe oparte na diecie złożonej z naturalnych składników, które nie obciążają organizmu. W tu tabelkach znajdziemy zalecenia dla diety ogólnej, alkalizującej, stabilizującej poziom cukru we krwi, bezglutenowej i przełamującej uzależnienie od jedzenia. Autorka zamieszcza też zasady łączenia pokarmów i komponowania posiłków dla zwiększenia energii i wsparcia układu trawiennego.

Etap II poświęcony jest wspieraniu układu nerwowego i hormonalnego. Poznajemy przepis na herbatkę z siemienia lnianego, która wspomaga i uspokaja okrężnicę, dowiadujemy się o korzyściach płynących z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega – 3 i Omega – 6 i zasady ich przyjmowania. 

Etap III opisuje cztery elektrolity i minerały niezbędne dla naszych komórek. Chodzi o cztery podstawowe Dowiadujemy się jaką rolę spełniają i gdzie można je znaleźć.

„gdy szukamy swojej mądrości poza sobą, tak naprawdę staje się ona mądrością kogoś innego, a nie naszą.

Książka pomaga lepiej zrozumieć siebie, przejąć kontrolę nad swoimi myślami, dostroić się do wibracji Wszechświata i rozwinąć naturalne zdolności uzdrawiania. Autorka dużo uwagi poświęca odpowiedniemu nawodnieniu, wykorzystaniu światła, właściwego pH i temperatury ciała. Uważa, że każdy z nas zasługuje na szczęśliwe, zdrowe i satysfakcjonujące życie. W każdej chwili możemy stworzyć rzeczywistość, która będzie odpowiadała naszym wyobrażeniom. Musimy tylko odkryć i wykorzystać swój potencjał zamiast żyć w lęku i niepewności, rozwijać się, podążać w wybranym kierunku, za swoimi marzeniami a przede wszystkim być połączeni z Ziemią, Wszechświatem i naturalnymi rytmami przyrody. Wówczas zapanuje będziemy w harmonii z samym sobą a tym samym ze wszystkim co nas otacza.

Książkę można kupić w sklepie:


Nr wydania: 1
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania angielskiego: 2009
Ilość stron: 235
Wymiary: 14.5x20.5x1.2 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumacz: Elżbieta Piłasiewicz 
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginalny: Cellular Awakening: How Your Body Holds And Creates Light

2 komentarze:

  1. Na pewno zainteresowałaby mnie te techniki, o których piszesz. Nie mówię nie .

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe techniki, jakie opisujesz. Ja zaś miałem przez wiele lat doczynienia z uzdrawianiem za pomocą energii. Pomocnymi dłońmi służył mi uzdrowiciel Marvin - http://www.baguio.pl/.Jestem ciekawy, czy może miałaś okazję go poznać?

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.