czwartek, 31 marca 2016

231 - "Turbozdrowie"

Energetyczne doładowanie Twojego ciała i szybka utrata wagi
Jason Vale

           

„Dopóki nie zmienisz sposobu myślenia, wszystko pozostanie takie samo”

Moda na szczupłą sylwetkę i zdrowy styl życia powoduje, że wiele osób poszukuje sposobów na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Sięgają po różne diety i programy odchudzające, czytają poradniki i niestety nic się nie zmienia. Problem tkwi w wymówkach i braku zastosowania proponowanych metod. Schemat najczęściej wygląda tak, że na początku mają dużo zapału i chęci lecz gdy tylko zauważą pierwsze efekty werwa spada i wracają do starych przyzwyczajeń. Pojawiają się uzasadnienia, że właśnie mamy święta albo brakuje czasu na kontynuację nowego odżywiania i wracamy do poprzedniej wagi ciała. Jak osiągnąć długotrwałe efekty zmian w stylu życia doradza Jason Vale w swojej książce pt. :”Turbozdrowie”.

www.liverpoolecho.co.uk
Jason Vale jest doskonałym przykładem, że jego metoda jest skuteczna. Miał kiedyś nadwagę, nadużywał alkoholu, palił papierosy, odżywiał się fast - foodami i mieszkał w niespokojnej okolicy. Prowadził chaotycznym nieuregulowany styl życia co miało odbicie na jego zdrowiu w postaci łuszczycy, egzemy i kataru siennego. Dziś znany jest jako „Mistrz Soków”, mówca motywacyjny i trener życia. W swoim dorobku ma dwanaście książek dotyczących zdrowia, uzależnień i wyciskania, które zostały już sprzedane ponad 3 milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na wiele języków.

Jednym z problemów ludzi, którzy chcieliby schudnąć są wymówki, którymi usprawiedliwiają swoje złe przyzwyczajenia i nawyki. Często dzieje się tak, że dobrze znają oni zasady zdrowego odżywiania, mają za sobą wiele przeczytanych artykułów, poradników lecz brakuje im chęci, by wprowadzić nowe zasady postępowania w swoje życie. Autor nazywa taką postawę „syndromem ale” i wymienia długą listę najbardziej popularnych wymówek. Stawia kontrargumenty pokazując ich bezsensowność i podpowiada w jaki sposób zacząć myśleć w nowy sposób.

Podkreśla, że powinniśmy dbać o nasze zdrowie fizyczne oraz o mentalne, gdyż to od naszych myśli zależy jakość naszego życia. To myśli decydują co wybieramy, co spożywamy, jaki mamy nastrój, poziom stresu czy samopoczucie. Przekazuje wiele cennych informacji, które mają na celu zmotywować do przestrzegania zasad diety, aktywności fizycznej i zmiany myślenia. Wymienia siedem grzechów żywieniowych i sześć istotnych składników, które są ważne dla naszego organizmu. Odnosi się do różnych diet reklamowanych w wielu źródłach, jedna lepsza od drugiej, obiecująca cudowne rezultaty. Żadna z nich nie jest skuteczna, gdyż opiera się tylko na zewnętrznym wyglądzie a nie na pracy mentalnej. 

Książka powstała przede wszystkim po to, by zmotywować do trwałej zmiany w diecie i uzmysłowić co jest potrzebne do tego, by zacząć działać w kierunku zmiany swojego życia a nie tylko wyglądu zewnętrznego. Autor motywuje na różne sposoby – przede wszystkim słowem pisanym zróżnicowanymi czcionkami, powtórzeniami, tabelkami i swobodnym stylem sprawiającym wrażenie dynamicznej konwersacji zagrzewającej do działania. Pisze tak jakby mówił wprost do czytającego – czasami jest to spokojny, rzeczowy ton a czasami można mieć wrażenie, że podnosi głos co akcentuje dużą, zróżnicowaną czcionką. W ten sposób podkreśla ważne zdania, porady, sugestie, teksty i zalecenia, by utkwiły w umyśle czytającego i zadziały na podświadomość. 

„Jeżeli przebijemy się przez bzdurne informacje na temat zdrowia, którymi jesteśmy bombardowani każdego dnia i zaczniemy kierować się naszym przeczuciem, odkryjemy, że wszyscy do pewnego stopnia wiemy, co jest dla nas najlepsze”.

Jason Vale opracował program, który został zaprojektowany tak, by wpływał nie tylko na ciało, ale też na skórę, włosy, energię i myślenie. Składa się on z wielu wskazówek żywieniowych, porad dotyczących zmian mentalnych i utrzymania długofalowego efektu. Podaje przykładowe propozycje śniadań, obiadów i kolacji rozpisanych na 14 dni, wraz z przepisami zamieszczonymi na końcu książki. Program ten nie jest jedynie dla tych, którzy pragną zrzucić nadmiar kilogramów, lecz dla każdego, kto chciałby zmienić swój styl życia lecz do tej pory trudno było wprowadzić zamierzenia w czyn. Jason Vale obiecuje, że dzięki jego programowi pozbędziemy się od trzech do sześciu kilogramów a także zyskamy energię, poczujemy się lżej i poprawimy zdrowie już w ciągu 14 dni. Podkreśla, że sama wiedza to za mało. Trzeba przede wszystkim przeczytać książkę i zastosować zawarte w niej wskazówki i informacje. 

Jeden z przepisów o romantycznej nazwie:

„Wschód słońca Mistrza Soków”

1 pomarańcza (obrana)
garść truskawek
3 marchewki (obcięte z obu końców)
1 cytryna (obrana)
szczypta kiełków pszenicznych
garść lodu

Wyciśnij sok z pomarańczy, truskawek marchewek i cytryny. Do soku dodaj kiełki pszeniczne, zamieszaj i wlej do szklanki z lodem. Cudowny wachlarz kolorów słońca skusi Twoje kubki smakowe!

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania angielskiego: 2005
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 336
Okładka: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Projekt okładki: Piotr Pisiak 
Tytuł oryginału: Turbo-charge Your Life in 14 Days

1 komentarz:

  1. Hmm poczekam na całą recenzję. Jestem ciekawa efektów tego programu.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)