poniedziałek, 14 marca 2016

226. - "DMSO"

Naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy
Odkrycie stulecia teraz dostępne dla każdego 
dr Hartmut P.A. Fischer 

               

„Wszystko co jest wbrew naturze, nie ma na dłuższą metę żadnego powodu istnienia.”
- Karol Darwin

Zdrowie jest dla nas czyś naturalnym. Nie myślimy o nim, gdy czujemy się wyśmienicie. Poszukiwania zaczynamy, gdy zaczynamy chorować. Wówczas najczęściej korzystamy z pomocy medycyny konwencjonalnej, które nie zawsze znajduje rozwiązanie naszych problemów. Docieramy też do alternatywnych terapii, które czerpią z darów natury. Wśród takich skarbów jest środek, który ostatnio zyskuje wielu zwolenników i ma udowodnione zastosowanie lecznicze. Jemu poświęcona została książka pt. „DMSO - Naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy”

www.mystikum.at
Dr Hartmut Fischer PA jest naukowcem, chemikiem, farmaceutą, , lekarzem, naturaopatą i zielarzem. Ukończył gimnazjum humanistyczne, następnie studia na wydziale chemii i farmacji bawarskiego Uniwersytetu Juliusza – Maksymiliana w Würzburgu. Pracował w znanych przedsiębiorstwach badawczych przemysłu farmaceutycznego. Brał udział w projekcie badawczym Niemieckiej Wspólnoty Badawczej przy Instytucie Chemii Organicznej przy Uniwersytecie w Würzburgu. W swojej praktyce terapeutycznej, zajmuje się głównie produktami naturalnymi i medycyną regeneracyjną i alternatywnym podejściem do leczenia ostrych i chronicznych zakażeń, nowotworów i stanów zapalnych w organizmie. 

W 2014 roku dr Antje Oswald, autorka książki „MMS mineralne panaceum”, zaproponowała kierownikowi wydawnictwa, by powstała taka publikacja. Wydawnictwo skierowało się do dr Fischera, który w swojej praktyce lekarskiej zdobył duże doświadczenie w zastosowaniu DMSO przy różnych chorobach i dolegliwościach.

DMSO to skrót od chemicznej nazwy – dimetylosulfotlenek. Należy do grupy sulfotlenków. Jest substancją naturalną, którą otrzymuje się z drzewa drewna i można je stosować terapeutycznie. Znany pod postacią płynu, który jest bezwonny i bezbarwny. Już w latach 60 – tych XX wieku był wykorzystywany do likwidacji cierpienia u ludzi i zwierząt oraz w eksperymentach prowadzonych przez dr. Stanley'a W. Jacobsa w Oregonie. Istnieje wiele publikacji i opracowań specjalistycznych na temat właściwości leczniczych DMSO, lecz do tej pory brakuje podręcznika przeznaczonych dla zainteresowanych użytkowników i terapeutów. 

Autor przybliża działanie DMSO na nasz organizm, udziela wskazówek jego stosowania, dozowania. Opisuje zastosowanie terapeutyczne zarówno jako środek zewnętrzny jaki i wewnętrzny. Przekazuje podstawowe informacje dotyczącym charakterystyki DMSO, właściwości fizyczne, chemiczne, farmakologiczne oraz jego działaniu. Dowiadujemy się też w jaki sposób go podawać ludziom a jak zwierzętom. Poznajemy historię odkrycia DMSO, co jest potrzebne do jego używania, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu, jak samemu wykonać potrzebny sprzęt do aplikowania preparatu. Szeroko omówione zostały choroby i dolegliwości, które udało się usunąć dzięki DMSO i receptury stosowania środka. Wśród nich są afty, alergie, miażdżyca, artretyzm, astma, choroby oczu, skóry, infekcje, stwardnienie rozsiane i wiele innych. 

Przytacza liczne przykłady świadczące skuteczności DMSO i dlatego zastanawia fakt, że nie jest on stosowany powszechnie. Przekonuje, że DMSO jest panaceum na liczne dolegliwości, na które tradycyjna medycyna nie znajduje lekarstwa. Działa korzystnie zarówno na organizm ludzki jak i zwierzęcy. Doskonale wchłania się przez skórę, dlatego można go używać zewnętrznie ale także doustnie albo w postaci zastrzyków. Ma zastosowanie w wielu schorzeniach i dolegliwościach. Hamuje stany zapalne, działa bakteriobójczo, zwalcza grzyby i wirusy, wzmacnia system odpornościowy, powoduje szybkie gojenie się ran, łagodzi ból. Chętnie stosują go wojskowi oraz sportowcy przy wszelkich ranach, kontuzjach. Naukowcy udowodnili, że jego efekt leczniczy przewyższa dotychczasowe środki medyczne. 

Książka ma charakter bardziej naukowy, w której autor używa fachowych terminów, przytacza wyniki badań i eksperymentów. Mimo to jest zrozumiała, przejrzysta i napisana konkretnym językiem. Ważne informacje są wyszczególnione w szarych ramkach a wiedza jest zilustrowana czarno – białymi zdjęciami i schematami. Nie jest to lektura do „przysłowiowej poduszki” lecz raczej skierowana do osób zainteresowanych alternatywnymi terapiami, opartymi na naturze, chcących wypróbować nowe możliwości lecznicze. Jest to obszerne kompendium wiedzy na temat DMSO, jego działania i zastosowania. Nie jest on u nas zbyt popularny w leczeniu chorób ale warto mieć świadomość jego istnienia i możliwości jakie ze sobą niesie. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania niemieckiego: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 360 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Katarzyna Pisiak
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Korekta: Urszula Wołos
Wydawnictwo: VITAL 
Tytuł oryginału: Das DMSO-Handbuch: Verborgenes Heilwissen aus der Natur

2 komentarze:

  1. Ja nie miałam w ogóle świadomości, że istnieje. Ciekawe...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie wiedziałam ale może kiedyś trzeba będzie wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.