wtorek, 1 marca 2016

223. - "Rosyjska Medycyna Informacyjna"

Dziewięć podstawowych technik i ich praktyczne zastosowanie
Olga Häusermann Potschtar, 
Becker Klaus Jürgen

               

„Świat, który widzimy, jest światem, którym jesteśmy. Człowiek widzi zawsze tylko zawartość własnej świadomości.”
- dr. Joseph Murphy

Zdrowie to najważniejszy element naszego życia. Ma ono wpływ na różne sfery naszego życia. Gdy chorujemy, czujemy się niekomfortowo i pragniemy jak najszybciej odzyskać dobre samopoczucie a wraz z nim kontrolę nad tym co nas otacza. Istnieje wiele metod uzdrawiających, które wywodzą się z różnych kultur i tradycji. Jedna z nich opiera się na tradycji i nauce samouzdrawiania pochodzących od naszych wschodnich sąsiadów. Możemy poznać ją bliżej dzięki książce pt. „Rosyjska Medycyna Informacyjna”

www.naturscheck.de
Olga Häusermann Potschtar urodziła się w Rosji lecz od wielu lat mieszka w Niemczech, gdzie pracowała jako uzdrowicielka. Prowadziła własną praktykę w Górnej Bawarii. Cały czas poszukiwała swojej drogi do siebie, sensu życia i sposobów długotrwałego zdrowia. Podróżowała do Indii, Sri Lanki, by zdobyć wiedzę od uzdrowicieli i guru. W końcu natknęła się na książkę rosyjskiego nauczyciela duchowego, w której poznała skuteczne, rosyjskie techniki uzdrawiania. Zaczęła ją stosować na sobie i u swoich pacjentów z pozytywnym skutkiem. W 2012 roku wzięła udział w wykładzie na seminarium w Monachium na temat rosyjskiej medycyny informacyjnej. Na to seminarium wybrał się Becker Klaus Jürgen. Po wysłuchaniu prelekcji Olgi, był pod ogromnym wrażeniem i zaczął uczęszczać na prowadzone przez nią kursy. Pewnego dnia otrzymał propozycję napisania książki wraz z Olgą Häusermann i przedstawienie również swojej własnej wiedzy. 

www.amazon.de
Rosyjska medycyna informacyjna postrzega człowieka odmiennie niż konwencjonalna medycyna zachodnia. Podchodzi do uzdrawiania biorąc pod uwagę jedność ciała, duszy i umysłu. Uważa, że każda choroba, dolegliwość czy schorzenie a nawet nieszczęśliwe zdarzenia ma swoje źródło na poziomie informacji. Według niej każdy z nas ma wpływ na swoje zdrowie i potencjał, który może poprawić nie tylko samopoczucie ale też wiele aspektów naszego życia. Poprzez przesłanie odpowiedniej informacji do organizmu pokazującej w jaki sposób ma on działać, można spowodować, że rozpocznie się proces uzdrawiania. W tym momencie dostrajamy go do właściwych częstotliwości, które rezonują z naszym poczuciem zdrowia i samopoczuciem. Gdy przestawimy się mentalnie na zdrowy styl życia, wówczas nasze ciało zregeneruje się, przywrócimy zdrowie i zaczną napływać do nas szczęśliwe sytuacje. 

Celem medycyny informacyjnej jest rozwijanie naszej wewnętrznej duchowości, świadomości i lepszego rozumienia świata. Dzięki wyższemu poznaniu możemy kreować swoje życie w zgodzie z naszym wnętrzem, harmonią i ze wszystkim co istnieje.

Autorzy chcą pokazać, że jest możliwe sterowanie rzeczywistością, zdrowiem i życiem zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Dają nadzieję wszystkim, którzy chcą spróbować czegoś nowego, są gotowi na zmiany i mają odwagę wziąć sprawy w swoje ręce. Wątpiącym w możliwości medycyny informacyjnej przedstawiają argumenty, które wykluczają teorię, że coś jest niemożliwe. 

„Nasze wątpliwości są jak zdrajcy, sprawiają, że tracimy dobro, które częstokroć moglibyśmy zyskać, tylko dlatego, że lękamy się spróbować.”
- William Szekspir

Większa część książki to wiedza teoretyczna, przybliżająca istotę i założenia rosyjskiej medycyny informacyjnej. Autorzy ukazują rozwój praktyk uzdrowicielskich i medycyny na przestrzeni wieków, sięgając do wiedzy naszych przodków pochodzących nawet z legendarnej Lemurii czy Atlantydy. Poznajemy pionierów medycznych działających w starożytnym Egipcie, Grecji, Niemczech, w chrześcijaństwie, medycynie klasztornej i konwencjonalnej. Przedstawiają widzenie świata i poglądy różnych kultur na bóstwa, wiarę, sposób myślenia człowieka na temat zdrowia, chorób i uzdrawiania. Omawiają zagadnienia z fizyki kwantowej, przełomowe odkrycia dotyczące materii, holograficznego wszechświata, świętej geometrii, zasady fraktalnej, stanu splątania, nielokalności i wielu innych. To wszystko w zostało zestawione w odniesieniu do medycyny rosyjskiej. Uzasadniają dlaczego dziś ma ona ogromne znaczenie. Kreślą tło kulturowe i religijne Rosji oraz podejście Rosjan do swojej ojczyzny. Prezentują sylwetki rosyjskich filozofów, badaczy kosmosu, naukowców, uzdrowicieli i pionierów rosyjskiej medycyny informacyjnej, których teorie zazębiają się z nowym światopoglądem. 

ważne wnioski i informacje zaznaczone
są w ramkach
Ostatnie dwa rozdziały prezentują podstawy i narzędzia do praktycznego wykorzystania dokonań rosyjskiej medycyny informacyjnej. Przedstawiają proste ćwiczenia i techniki, które mają na celu zwiększyć naszą koncentrację, rozwinąć świadomość, odmłodzić nasze ciało a nawet zregenerować organy. Są one oparte na wizualizacji i medytacji, które umożliwiają wejście w kontakt z konkretną częścią naszego ciała, która wymaga uzdrowienia. Rozwijają one świadomość, koncentrację i pomagają sterować rzeczywistością. Dotyczy to nie tylko naszej sfery fizycznej ale przede wszystkim mentalnej i duchowej. Możemy nawiązać łączność z wewnętrznymi narządami a nawet komórkami i zastosować którąś z dziewięciu proponowanych technik uzdrawiających. 

Rosyjska medycyna informacyjna to szczególna forma medycyny, gdyż opiera się na założeniu, że wszystko jest informacją. Informacja jest podstawą istnienia wielu form życia, materii, energii i budowy wszechświata. Jest ona przekazywania przez każdą istotę, przedmiot, roślinę i dlatego możemy świadomie kształtować nasze życie pod każdym względem. To co możemy osiągnąć dzięki odkryciom rosyjskiej medycyny wykracza poza wyobrażenia wielu z nas. Autorzy przekonują, że „uzdrowienie organu na poziomie informacji prowadzi do naprawienia tego organu na poziomie fizycznym.” Zmieniając postrzeganie, sposób myślenia, podwyższając swoją świadomość możemy dzięki wprowadzić nowy program, który prowadzi do zmiany informacji powodujących osiągać zadowalające efekty w kształtowaniu swojej rzeczywistości, doskonałego zdrowia i szczęśliwego życia.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania niemieckiego: 2014
Ilość stron: 212
Oprawa: Miękka
Wymiary: 14.5x20.5x1.2 cm
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł Oryginału:Russische Informationsmedizin: Die Neun Basis-Techniken Und Ihre Praktische Anwendung 

1 komentarz:

  1. Szkoda, że większa część to teoria. Nie mówię nie, może kiedyś się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)