piątek, 26 lutego 2016

222. - "Uzdrawianie wibracyjne"

Poznaj swój typ energetyczny i osiągnij zdrowie na wszystkich poziomach.
Jaya Jaya Myra 

          

„Podróż w kierunku uzdrowienia i spełnienia jest jedną z najbardziej ekscytujących podrózy, w jaką może się wybrać człowiek.”

Wszystko wokół nas jest energią. Każda istota, rzecz czy roślina oddziałuje na nas i my także mamy wpływ na nasze otoczenie. To bardzo subtelna energia, którą można wykorzystać z korzyścią dla siebie, swojego zdrowia i samopoczucia. Powszechnie postrzega się chorobę jako fizyczną dolegliwość i próbujemy pomóc sobie zwalczając występujące objawy. Każda choroba jest efektem nierównowagi występującej na poziomie nie tylko fizycznym ale przede wszystkim mentalnym i duchowym. Te trzy elementy powinny współdziałać harmonijnie, gdyż wówczas energia może płynąć bez problemów. Gdy brakuje równowagi, wówczas tworzą się blokady energetyczne a to z kolei powoduje występowanie schorzeń i dolegliwości w naszym organizmie. Jak utrzymać, wzmocnić i przywrócić równowagę umysłu, ciała i ducha podpowiada książka pt. :”Uzdrawianie Wibracyjne.”

 www.amazon.com
Została ona napisana przez sławną pisarkę, uzdrowicielkę i przewodnika duchowego - Jayę Jayę Myrę. Myra jest certyfikowanym uzdrowicielem energetycznym, instruktorem jogi i terapeutką oraz autorką książek wydawanych na całym świecie. Od dzieciństwa interesowała się duchowością i możliwościami leczenia. Jej marzeniem było zostać lekarzem. W dorosłym życiu zainteresowała się badaniami i nauką. Pragnęła wynaleźć skuteczny lek na raka i AIDS. Studiowała medycynę, ale w efekcie zaczęła pracę naukową i rozpoczęła studia doktoranckie z zakresu biologii komórkowej i molekularnej. Dziś pełni funkcję dyrektora w założonej przez siebie organizacji non – profit Gita for the Masses. Jej zadaniem jest nauczanie ludzi przezwyciężania trudności i kreowania świadomie własnego życia.

Wiedza zwarta została w dwóch 
częściach i sześciu rozdziałach
Celem napisania poradnika była chęć przybliżenia istoty uzdrawiania wibracyjnego i umożliwienie skorzystania z niej szerokiemu gronu ludzi. Autorka uważa, że chcąc wprowadzić proces uzdrawiania należy dobrze poznać siebie, gdyż każdy jest inny i nie można stosować jednakowej terapii dla wszystkich. Proponuje indywidualne podejście do leczenia i wzmacniania zdrowia. Metod jest bardzo dużo. Powstają wciąż poradniki o zdrowiu, nowe terapie ale która jest dla nas odpowiednia? 

Podstawą uzdrawiania wibracyjnego jest subtelna energia, która wypełnia każdego z nas i wszystko co nas otacza. Każdy z nas posiada siłę, dzięki której możemy wzmocnić swoje zdrowie. Energia naszych myśli i emocji ujawnia się w naszym ciele fizycznym. W zależności od jej jakości cieszymy się dobra kondycją, samopoczuciem, satysfakcjonującym życiem albo chorujemy, czujemy się źle i to czego doświadczamy nie spełnia naszych oczekiwań. Wszelkie bóle, schorzenia, dolegliwości i choroby są efektem nierównowagi między ciałem, myślami i duszą. Ma to wpływ zarówno na to co dzieje się na zewnątrz nas jak i na nasz stan wewnętrzny. 

Myra bazuje na terapiach opartych na konkretnych typach energetycznych, na który składają się cechy charakterystyczne osobowości, temperamentu i celu życiowego. Przedstawia dwa quizy, pomagające określić swoje guny i żywioły, które są podstawą uzdrawiania energetycznego. Guny odnoszą się do temperamentu a żywioły do naszej fizyczności i kształtu materii. Po poznaniu swoich głównych cech, możemy dobrać dla siebie odpowiednią terapię spośród zaprezentowanych w części drugiej poradnika. Wśród nich są opisane narzędzia i techniki z wykorzystaniem wizualizacji, mantr, medytacji, kolorów, dźwięków, światła, kamieni, roślin, aromaterapii i wielu innych. 

Część pierwsza zawiera podstawowe informacje z zakresu ezoteryki, praw rządzących wszechświatem, duchowych podstaw i ich wykorzystania w praktyczny sposób dla naszego zdrowia. Przedstawiony materiał ma stanowić punkt wyjścia dla własnych poszukiwań, studiów i zastanowienia się nad własnym życiem oraz możliwościami poprawy zdrowia. Poznajemy wszystkie rodzaje modalności uzdrawiania i pracy nad sobą, podstawowe koncepcje zdrowia, energii i charakterystykę dziesięciu czakr. Dowiadujemy się jakie różnice są między wschodnią i zachodnią medycyną, czym jest wewnętrzny temperament, jak cieszyć się długim, zrównoważonym zdrowiem, w jaki sposób dobierać terapie do indywidualnych potrzeb, czym są myślokształty, jak ukierunkować umysł na samopoznanie i uzmysłowić swoje nawykowe reakcje. 

Książka ma ładną oprawę
graficzną
Wiedza jest podana bardzo przystępnie, konkretnie i obszernie. Myra prezentuje ją na podstawie swoich doświadczeń, które zdobyła w swojej praktyce. Uzmysławia, że mamy wpływ na swoje zdrowie, samopoczucie, życie poprzez poznanie wewnętrzne i czerpanie z zewnętrznych źródeł wibracyjnej energii. Gdy przywrócimy równowagę między ciałem, umysłem i duszą, odzyskamy spokój, radość i optymizm. Musimy tylko odważyć się wejrzeć w siebie i podjąć ryzyko poznania nowych rzeczy. 

Zdrowie jest dla każdego ważnym elementem życia. Najczęściej zaczynamy się interesować nim, gdy coś nam dolega. Wówczas szukamy wiedzy w poradnikach, publikacjach, na szkoleniach, seminariach czy warsztatach. Konwencjonalna medycyna nie zawsze jest w stanie znaleźć potrzebne rozwiązanie i podchodzi do chorego standardowo. Tymczasem „proces uzdrawiania to coś znacznie więcej, niż by się wydawało” a każdy z nas wymaga indywidualnego podejścia. Takie podejście oferuje uzdrawianie wibracyjne, które uświadamia, że wszystko to czym jesteśmy, co myślimy, czujemy, w co wierzymy i czego doświadczamy, musi pracować i współgrać z nami, a nie przeciwko nam.

Książkę można kupić w sklepie”

Wydanie: I
Rok wydania 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 206
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Kamila Knockenhauer
Projekt okładki: Piotr Pisiak 
Tytuł oryginalny: Vibrational Healing: Attain Balance & Wholeness Understand Your Energetic Type

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)