czwartek, 4 lutego 2016

217. - "Jesteś tym, czym są Twoje myśli"

Jak świadomie wymyślić sobie lepszą przyszłość
Małgorzata Wójcik

              

„Świat zewnętrzny jest odbiciem twojego świata wewnętrznego”

Wiele osób nie uświadamia sobie, że każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość poprzez to w jaki sposób myśli o sobie i innych. Wpływ myśli na nasze życie zostało udowodnione naukowo i opisane w wielu publikacjach oraz artykułach. Trudno jest czasami zaakceptować ten fakt, gdyż od najmłodszych lat wpaja się nam wiele wzorców myśli i zachowań, które ograniczają świadomość, stąd często w dorosłym życiu tkwimy w trudnych sytuacjach, z których nie widzimy wyjścia, mamy o sobie negatywne przekonania i żyjemy w otoczeniu, które nie odpowiada naszym wyobrażeniom. Jeśli jednak zmienimy sposób myślenia, zmienimy także nasze życie, o czym przekonuje książka „Jesteś tym, czym są Twoje myśli”. 

źródło: you tube
Małgorzata Wójcik doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi myśli, gdyż doświadczyła traumatycznych przeżyć. Pochodzi z patologicznej rodziny, a więc miała trudne dzieciństwo, potem tkwiła w toksycznym związku i było jej ciężko przeciwstawić się temu, co ja spotykało. Bała się zmian i nie była pewna czy da sobie radę. Momentem przełomowym było dotkliwe pobicie jej przez męża w obecności dzieci. Wówczas doznała niebywałej siły i w końcu powiedziała Dość! Jej kolejne kroki były wyzwoleniem z dotychczasowego marazmu i koszmarnego życia. W momencie, gdy zaczęła myśleć w nowy sposób, jej życie powoli nabierało rozpędu i dziś jest spełnioną i szczęśliwą kobietą. Posiada dyplom 2,5 letniego Studium Psychologii Psychotronicznej w Częstochowie oraz rocznego Studium Terapii Naturalnych także w Częstochowie, oraz NLP w Krakowie. Ukończyła też liczne kursy, warsztaty rozwoju duchowego i osobistego, w tym warsztat psychologiczny – prosperowanie energetyczne, kurs radiestezji, trening interpersonalny, I stopień Reiki. Od 20 lat prowadzi własną działalność i zajmuje się rozwojem duchowym. Książka „„Jesteś tym, czym są Twoje myśli” to jej debiut na rynku wydawniczym.

Moja uwagę od razu przykuła lakierowana okładka pełna żywych, radosnych kolorów, która zachęca do zajrzenia do środka. Przez wszystkie strony przewija się graficzny motyw roślinny, ładna, wyraźna czcionka, która zmienia się w ozdobne litery, gdy autorka przytacza różne cytaty, powiedzonka i myśli znanych ludzi. Dobrej jakości papier dopełnia całości estetycznej. 

Celem książki jest uzmysłowienie ludziom, jak ważna jest jakość naszych myśli. Autorka przekonuje w niej, że nasze życie może być cudowne, pełne wspaniałych wydarzeń jeżeli tylko weźmiemy sprawy w swoje ręce. Jeżeli poddajemy się światu zewnętrznemu, opiniom innych ludzi, warunkom niezależnym od nas, negatywnym wyobrażeniom na swój temat, wówczas to co nas otacza odbiega od tego, co chcemy przeżywać. To od nas zależy czy w ogóle coś zmieni się w naszym życiu. Jeżeli skupiamy się na niedostatku, niedoskonałościach, chorobach, powodujemy napływ do nas właśnie takich energii. Jeżeli nic nie robimy to sytuacja ciągle się pogarsza, co z kolei rodzi frustrację i złość. Uświadomienie sobie, że myśl jest energią a my jesteśmy połączeni ze wszystkim co istnieje, daje nową perspektywę widzenia rzeczywistości i odkrywa przed nami nowe możliwości.

„Świat zewnętrzny zawsze dopasowuje się do Twojego świata wewnętrznego, dlatego w tym procesie rozwoju duchowego i osobistego bardzo ważna jest praca nad swoimi myślami.”

Małgorzata Wójcik snuje rozważania podając liczne przykłady ze swojego życia i podpowiada w jaki sposób możemy poradzić sobie z daną sytuacją. Swoją wiedzę opracowała uwzględniając różne dziedziny naszego życia w tym mentalne, emocjonalne, fizyczne, materialne.

W 11 rozdziałach opisuje zależność myśli i jej wpływ na naszą rzeczywistość, przekonania, charakter, zdrowie, miłość, pracę, karierę finanse. Poznajemy podstawowe elementy tworzenia rzeczywistości, energii, myśli, zachowań i wagę odpowiedzialności, następstwa naszych myśli, istotę i rolę świadomości w tym co wydarza się w naszym życiu.

Proponuje techniki, które zostały przez autorkę wypróbowane i pomogły jej wyjść z problemów, dlatego zachęca, by inni także je wypróbowali. Podkreśla, że wymagają one czasu i zaangażowania, gdyż tylko wtedy poczujemy namacalne efekty. Niektóre ćwiczenia są wyraźnie oddzielone od pozostałego tekstu, co ułatwia ich znalezienie lecz wiele porad ginie wśród prawie jednolitego tekstu i wówczas najlepiej zaznaczyć je w trakcie czytania albo wypisać. Wśród proponowanych metod są medytacje, wizualizacje i ćwiczenia oparte na pracy mentalnej. Ułatwieniem są przykładowe destrukcyjne stwierdzenia i podpowiedzi przemiany je w budujące zdania oraz afirmacje. 

Polecam tę książkę przede wszystkim tym, którzy tkwią w jednym miejscu, są niezadowoleni ze swojego życia, przeżywają traumatyczne sytuacje i nie widzą wyjścia ze swojej trudnej sytuacji. Ma ona charakter motywacyjny, dopingujący do zmiany nastawienia i pracy nad sobą.

Wystarczy zmienić jakość naszych myśli, które każdego dnia przebiegają przez nasz mózg w ogromnych ilościach. Uświadamia, że każda nasza myśl ma znaczenie. Początkowo wydaje się, że nie jesteśmy w stanie nad nimi zapanować, skontrolować i je zweryfikować. Wymaga to z pewnością czasu, dyscypliny i samokontroli ale najważniejsze to powiedzieć sobie STOP dla obecnego życia i zacząć od małych kroków.

Chęć zmiany i sukcesywna praca z pewnością przyniesie efekty. Rozwijając w sobie pozytywne nawyki i myśli wzmacniamy swój charakter, przyciągamy szczęśliwe zdarzenia i czynimy siebie lepszym pod każdym względem. Wprowadzając zmiany w swojej osobowości wprowadzamy zmiany do swojego życia, przyciągamy przyjaznych ludzi, sytuacje, dzięki czemu czujemy się bardziej szczęśliwi, doceniani czy usatysfakcjonowani. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Liczba stron: 252 
Redakcja: Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak

2 komentarze:

  1. Nasze myśli to podstawa. Wiele osób nie zdaje sobie jednak z tego sprawy. Dobrze więc, że powstają takie publikacje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś czuję, że ta lektura byłaby dość dobra. W sam raz dla mnie. Jak będę miała okazję z miłą chęcią przeczytam. ;)


    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)