czwartek, 25 lutego 2016

221. - "Medycyna ciała i ducha"

Starożytna mądrość we współczesnej nauce
Villoldo Alberto

                 

"Chorobą jest nasze oddzielenie od uczuć, ciał, ziemi i Ducha"

Nasza obecna cywilizacja skupia się głównie na zdobywaniu odpowiedniej pozycji zawodowej, karierze, nowinkach technicznych. Życie wielu osób skoncentrowanych jest na zapewnieniu sobie i najbliższym bezpieczeństwa materialnego i bytowego. Ignorują pierwsze sygnały organizmu, że coś jest nie w porządku do czasu, gdy nagle dowiadują się, że są poważnie chorzy. Wówczas szukają pomocy u specjalistów, borą udział w szkoleniach, warsztatach, zaczynają wertować poradniki podpowiadające jak rozwiązać problem. To jednak są pozorne działania, gdyż najczęściej stosowane leczenie usuwa jedynie dolegliwości fizyczne. Medycyna zachodnia nie postrzega człowieka holistycznie, stąd mają miejsce nawroty chorób. Inaczej dzieje się w medycynie opartej na wiedzy szamanów, którzy uzdrawiając nawiązują łączność z Duchem. Tysiące lat temu została przez nich odkryta Medycyna Jednego Ducha, o której możemy dowiedzieć się więcej w książce: „Medycyna ciała i ducha”

albertovilloldophd.com
Jej autor - Villoldo Alberto – dzięki tej niezwykłej metodzie poradził sobie z trudną chorobą, przy której specjaliści zachodni nie dawali mu nadziei na uzdrowienie. Jest on psychologiem i antropologiem medycznym. Przez ponad 25 lat uczył isę także praktyk uzdrowicielskich u szamanów w Amazonii i Andach. Pracując jako wykładowca kontraktowy na Uniwersytecie Stanowym San Francisco, założył Laboratorium Samoregulacji Biologicznej, by prowadzić badania nad mechanizmami mózgowymi wywołującymi psychosomatyczne zdrowie lub choroby. Opuścił jednak swoje laboratorium, by pracować w Amazonii z uzdrowicielami z lasu deszczowego i nauczyć się ich metod uzdrawiania. Był współautorem książki . W swoim dorobku ma 12 książek w tym, wydaną w Polsce pt „Aktywuj Pełną Moc Mózgu”, której jest współautorem Życie wystawiło jego wiedzę na próbę, gdyż zdiagnozowano u niego chorobę mózgu, serca i wątroby. Teoretycznie miał niewielkie szanse na przeżycie. Jednak z pomocą szamańskiej medycyny i praktyki, wrócił po rocznej walce do pełnego zdrowia. O swoim procesie uzdrawiania wyczerpująco opowiada na początku książki. 

Książka została zaprojektowana tak, by przeprowadzić czytelnika przez kolejne etapy, prowadzące do poznania, zrozumienia i wdrożenia w życie zasad Medycyny jednego Ducha. Z tego powodu autor zaleca przeczytanie po kolei poszczególnych rozdziałów, by jak najlepiej skorzystać z możliwości tej metody uzdrawiania. W trakcie zagłębiania się w treść książki możemy sukcesywnie wykonywać proponowane ćwiczenia i zastosować praktyczne wskazówki. Została ona podzielona na cztery części, w których przedstawia podstawy Medycyny Jednego Ducha i podpowiada w jaki sposób odkryć w sobie i uaktywnić własny potencjał uzdrawiania. 

"Aby prawdziwie się leczyć, musimy powrócić do pierwotnej recepty na zdrowie umysłu, ciała i duszy."

książka ma ładną oprawę graficzną
Każdy z nas ma w swoim wnętrzu taką siłę, której nie uświadamiamy sobie a dzięki niej możemy cieszyć się zdrowiem. Gdy chorujemy, polegamy jedynie na lekarzach, specjalistach i przyjmujemy ich sposób leczenia i postrzegania choroby. Medycyna Jednego Ducha oparta jest na naszym wewnętrznym uzdrowicielu, którego musimy uaktywnić. Do pełnego zdrowia możemy powrócić stosując leczenie wielowymiarowo. Nie tylko na poziomie fizycznym ciała, ale także umysłu i duszy. Poprzez powrót do natury możemy uzyskać równowagę a nasze ciało zacznie regenerować się w naturalny sposób. Nie jest to łatwy proces, gdyż wymaga stopniowego wdrażania nowych programów po oczyszczeniu mentalnym, fizycznym i duchowym. Wymaga on starannych przygotowań, czasu i wytrwałości, gdyż w ciągu życia nagromadziliśmy wiele toksycznych zanieczyszczeń, ograniczających przyzwyczajeń i usunięcie ich może być czasochłonne. Bez zaangażowania się efekty będą krótkotrwałe i niewystarczające, by zmienić życie.

ćwiczenia maja charakter
medytacji lub wizualizacji
i są wyszczególnione 
Pierwszym krokiem jest przygotowanie mózgu na przyjęcie medycyny Jednego Ducha, uwolnienie się od stresu, negatywnych emocji. Autor podpowiada jak przeprowadzić detoksykację, wprowadzić odpowiednią dietę, by mózg mógł wydajniej nas wspierać i produkować korzystne dla nas substancje, np. molekuły duszy czyli DMT. Kolejny krokiem jest odbudowa mikrobiomu, czyli flory bakteryjnej, która wspomaga nasz organizm w utrzymaniu dobrego zdrowia. Autor podpowiada jak cofnąć nasz biologiczny zegar i uaktywnić geny długowieczności. 

Na poziomie fizycznym ważny jest sposób odżywiania się dlatego poznajemy zasady diety bogatej w składniki fitoodżywcze czyli pochodzenia roślinnego. Autor proponuje wprowadzenie do diety superżywności, zdrowych suplementów diety oraz detoksykację jelitowego układu nerwowego. Udziela licznych wskazówek, porad, opisuje metody oczyszczające, medytacje i ćwiczenia oddechowe, dzięki którym rozbudzimy wewnętrzny system autoregeneracji organizmu i odnowimy swoje połączenie z Duchem. Medytacje są jednym z ważniejszych elementów uzdrawiania. W tradycyjnych kulturach nazywane są poszukiwaczami wizji, które często odbywają się na łonie natury. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na takie warunki, więc można je wykonywać wszędzie tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie. 

Villoldo Alberto zapewnia, że zastosowanie przedstawionych przez niego praktyk i porad może nam przynieść same korzyści. Już w ciągu kilku dni stosowania odczujemy poprawę, oczyścimy i uzdrowimy mózg, a w efekcie uruchomimy własny potencjał samouzdrawiania łącząc się z Duchem i własnym wnętrzem.


Książkę można kupić w sklepie:


Nr wydania: I
Rok wydania polskiego i w USA: 2015
Język: polski
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumacz: Poznański Juliusz
Format: 14,5x20,5 cm
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 276
Wymiary: 14.5x20.5x1.6 cm
Tytuł oryginalny: One Spirit Medicine: Ancient Ways to Ultimate Wellness

1 komentarz:

  1. Taka książka na pewno daje dużo do myślenia. Zastanowię się nad nią.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)